استان مرکزی گرفتار غفلت در کادرسازی مدیریتی/پستهای خالی وبلاتکلیف

اراک- غفلت از کادرسازی و نبود بستر مطلوب برای رشد نیروهای توانمند بومی در عرصه مدیریتی، مساله‌ای است که امروز استان مرکزی را با مشکل جدی فقدان گزینه‌های با تجربه مواجه کرده است.

خبرگزاری مهر - گروه استان‌ها، ثمین مامقانی نژاد: مساله غفلت از کادرسازی مدیریتی و فقدان بهره گیری از نیروهای بومی در پست‌های مختلف و اراده برای حفظ آنها در راستای تقویت بدنه مدیریتی، معضلی است که استان مرکزی سال‌های متمادی گرفتار آن است.

طی سال‌های اخیر بارها شاهد آن بوده ایم که از سوی صاحبنظران در استان به مساله فقدان بهره گیری از نیروهای بومی و به وجود آمدن مشکل در امور به عنوان تبعات بلندمدت این اهمال اشاره شد، اما کمتر به این دغدغه‌ها توجه شد و امروز شاهد آن هستیم که مشکل نبود گزینه‌های قوی و مجرب برای قرار گرفتن در رأس و یا بدنه مدیریتی دستگاه‌های استان، کاملاً خودنمایی می‌کند.

بخش دیگری از این مساله به عدم بهره گیری از ظرفیت نیروهای جوان و عدم اعتماد به آنان نیز برمی گردد و در شرایط کنونی که اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان هم در دستور کار قرار گرفته، عملاً هر ساله با خروج بخشی از نیروهای باتجربه در سطوح مختلف مدیریتی دستگاه‌های استان، این معضل پررنگ‌تر خواهد شد.

هر ساله با انتصاب تعدادی مدیران غیربومی در استان به دلیل نبود گزینه‌های مناسب در استان و یا نبود اراده برای انتخاب افراد شایسته بومی، مدیران مذکور با کسب تجربه به مراتب بالاتر مدیریتی وارد شده و کوله بار تجربیات خود را برمی دارند و از استان می‌روند.

آشکار است که به دنبال این اتفاق، باز هم به دلیل نبود گزینه باتجربه ای که از پس کار بیاید، مسئولان استان به ناچار به سراغ مدیر غیربومی دیگری می‌روند و این دور تسلسل به همین گونه تکرار می‌شود.

از سوی دیگر نیز که به قضیه بنگریم، نیروهای توانمند بومی زمانی که می‌بینند اراده‌ای برای بهره گیری از توانمندی آن‌ها در استان وجود ندارد، رشد خود را در جای دیگری دنبال می‌کنند و این به مشکل دامن می‌زند.

در چند سال اخیر شاهد بوده ایم که تعدادی از پست‌های مدیریتی در استان ماه‌ها با سرپرست اداره شده و یا در بدنه برخی دستگاه‌ها در سطوح مدیریتی مختلف پست‌های بلاتصدی وجود دارد که این مسائل قطعاً در اداره امور اثرگذار است و شرایط مطلوبی را پیش رو قرار نمی‌دهد.

رویکرد جناحی استان را از مدیریت برخی افراد باتجربه محروم می‌کند

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار مهر در این رابطه اظهار داشت: چرخه انتخاب و انتصاب مدیران و یا خروج آنها از این چرخه، یک چرخه مستمر و دائمی است. قطعاً استمرار این ساز و کار لازمه اش این است که در مرحله اول در استان رویکرد مثبت نسبت به کادرسازی در رده‌های مختلف مدیریتی سازمان‌ها و ادارات داشته باشیم.

علی اکبر کریمی افزود: اگر استان با چنین رویکرد نسبت به مدیریتش ورود کرد قطعاً می‌تواند وجود مدیران شایسته، بومی و آشنا به منطقه را تضمین کند. ولی متأسفانه طی سال‌های گذشته به این موضوع توجه لازم نشده و این باعث شده است که بسیاری ادارات و سازمان‌ها فردی را برای مدیریت ندارند، یا وقتی دستگاه‌های ملی و وزارت خانه‌ها اذعان می‌کنند کسانی که در این اداره و سازمان اشتغال دارند، هیچ کدام دارای شرایط لازم برای مدیریت در سطح استان نیستند.

در برخی موارد مدیران شایسته داریم، ولی رویکرد جناحی و حزبی نسبت به انتصابات باعث می‌شود، جامعه را از بخشی از ظرفیت‌های مدیریتی محروم کنیم وی خاطرنشان کرد: موضوع بعدی که در همین راستا باید به آن توجه شود اینکه در برخی موارد مدیران شایسته داریم، ولی رویکرد جناحی و سیاسی و حزبی نسبت به نفرات باعث می‌شود، جامعه را از بخشی از ظرفیت‌های مدیریتی محروم کنیم.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگر سخنان خود در مورد ورود مدیران غیر بومی به استان و تأثیر آن بیان داشت: قطعاً فردی که به عنوان نفر اول یک سازمان، غیربومی است با توجه به عدم شناخت این فرد از نیروهایی که در مجموعه هستند و عدم شناخت وی از مصالح و منافع و مسائل و مشکلاتی که در استان در آن سازمان وجود دارد، ممکن است تحت تأثیر مسائل برون سازمانی قرار گیرد و درست انتخاب نکند. از طرف دیگر چون خود از بیرون آمده انگیزه پیدا می‌کند که نیروهای مورد اعتماد خود را از نقاط دیگر به استان بیاورد و شاهد هستیم بعضاً افرادی به اصطلاح اتوبوسی به همراه برخی مدیران غیربومی به استان می آیند.

وی گفت: این مورد علاوه بر مدیران استان، در مورد مدیران کارخانجات و صنایع بزرگ استان هم صادق است. این رویکردها در دراز مدت باعث ایجاد اختلال جدی در روند کادرسازی و استمرار تربیت مدیران بومی در استان خواهد شد.

اداره طولانی مدت برخی دستگاه‌های استان با حکم سرپرستی

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس در مورد خالی بودن برخی از پست‌ها در استان و اداره این ارگان‌ها با حکم سرپرستی بیان داشت: قطعاً مدیری که در قالب حکم سرپرستی به وظایف خود عمل می‌کند از ثبات لازم و اعتماد و اطمینان به آینده شغلی خود در آن جایگاه برخوردار نیست و دیگران هم نسبت به وی چنین قضاوتی دارند. این فرد موقت عملاً نمی‌تواند تصمیمات مهم و اساسی بگیرد. در نتیجه هر جایگاهی که مدیریتش خالی بماند و یا به صورت سرپرستی اداره شود، ما داریم آن جایگاه را به نوعی ضایع می‌کنیم.

کریمی خاطرنشان کرد: مواردی در استان داریم که فرد ماه‌های متعدد حتی بیش از یک سال در یک ارگان سرپرست است که خلاف قانون است. چون طبق قانون سرپرستی مدت محدودی دارد، اما زمان برخی سرپرستی‌ها طولانی شده و در عین حال تعدادشان نیز رو به ازدیاد است.

رویکردهای نادرست باید اصلاح شود، چراکه در شرایط کنونی کشور به ظرفیت بزرگی از مدیران شایسته برای گذراندن مشکلات نیاز دارد وی عنوان کرد: لازم است مسئولان استان در خصوص این موضوع دقت بیشتری داشته باشند تا برای جایگاه‌هایی که خالی است و به صورت سرپرستی اداره می‌شود در اسرع وقت انتخاب و انتصاب مدیران انجام پذیرد تا در امور اختلال ایجاد نشده و پیگیری مطالبات مردم سرعت بگیرد.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس در بخش دیگر سخنان خود بیان داشت: همچنین لازم است که در انتخاب مدیران، رویکرد جناحی حذف شود. برخی مدیران بومی در استان، ظرفیت‌ها و تجربیات بسیار کارآمدی دارند، اما به خاطر مسائل حزبی کنار گذاشته شده اند.

کریمی بیان داشت: رویکردهای نادرست باید اصلاح شود، چراکه در شرایط کنونی کشور به ظرفیت بزرگی از مدیران شایسته برای گذراندن مشکلات نیاز دارد. اگر این مهم تحقق یابد، تعداد قابل توجهی گزینه جدید در اختیار وزارتخانه‌ها و استاندار و دیگر مسئولان استان در انتخابات مدیران قرار خواهد گرفت که این می‌تواند گشایش زیادی برای انتصابات مطلوب ایجاد کند.

وی ادامه داد: همچنین باید ساز و کارهای کادرسازی و تربیت مدیران بومی و به ویژه فرصت دادن به جوانان برای حضور در پست‌های مدیریتی و کسب تجربه اتفاق بیفتد. بایستی جوانان را به صحنه بیاوریم و به آنها جایگاه دهیم تا تضمین کننده آینده مدیریت استان باشند.

نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی نیز در گفت و گو با خبرنگار مهر در این رابطه گفت: با توجه به شیوه به کار گیری نیرو در سال‌های اخیر، در حال حاضر با وضعیت مطلوبی مواجه نیستیم و با وجود حجیم شدن بدنه دولت و افزایش کارمندان در سال‌های اخیر، شیوه‌های جذب اصولی نبوده که این مساله بر وضعیت نیروی انسانی و به دنبال آن انتصاب مدیران در دستگاه‌ها اثرگذار است.

محمد حسینی اظهار داشت: از سوی دیگر در سال‌های اخیر بدنه دولت بیشتر با جذب نیروهای پیمانکاری و قراردادی حجیم شده که طبق قانون این نیروها نمی‌توانند پست‌های مدیریتی را عهده دار شوند و این در حال حاضر یکی از معضلات ما است که تعداد کارمندان رسمی کاهش یافته و نیروهای تحصیل کرده جوان نیز چون قراردادی هستند قانونا شرایط تصدی مدیریت را ندارند.

نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی افزود: در استان مرکزی شاهد آن هستیم که این قضیه حادتر خود را نشان داده به دلیل اینکه به ارتقای نیروهای بومی در عرصه مدیریت و رشد این نیروها نپرداختیم و در رابطه با حضور نیروهای بومی در عرصه مدیریتی موانع فراوانی ایجاد می‌شود و گویا تمایل بیشتری برای آمدن مدیر غیربومی وجود دارد.

امروز ما باید حتی مدیران توانمند بومی خود را برای حضور در جایگاه‌های ملی پرورش دهیم، اما با موانعی که برای این نیروها ایجاد می‌کنیم، در سطح استان نیز مجالی برای رشد و کسب تجربه و ارتقا نمی‌یابند وی بیان کرد: امروز ما باید حتی مدیران توانمند بومی خود را برای حضور در جایگاه‌های ملی پرورش دهیم، اما با موانعی که برای این نیروها ایجاد می‌کنیم، در سطح استان نیز مجالی برای رشد و کسب تجربه و ارتقا نمی‌یابند.

نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در بسیاری از مناطق کشور شاهد آن هستیم که با راه اندازی تشکل‌هایی همچون مدیران ادوار و از این قبیل و دور هم جمع کردن نیروهایی که مجرب و مدیر بوده اند، یک بانک اطلاعاتی از نیروهای انسانی توانمند ایجاد می‌شود که می‌توان در عرصه مدیریتی در استان از آن‌ها بهره گرفت. بنابراین یکی از مشکلات ما در استان در این حوزه، عدم شناسایی نیروهای توانمند بومی برای مدیریت در حوزه‌های مختلف است.

حسینی عنوان کرد: بایستی در این زمینه مطالبه گری از سوی مردم و رسانه‌ها مطرح شود که بتوان نیروهای بومی مستعد را در استان برای حوزه‌های مدیریتی به کار گرفته و به آنها اعتماد کرد تا در این فرآیند، شاهد یک کادرسازی اصولی در استان باشیم.

نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: اگر در این زمینه غفلت و قصور داشته باشیم، قطعاً استان از نظر وجود نیروهای مدیر توانمند در سال‌های آینده با مشکلات بیشتر مواجه می‌شود که این مهم بر روند انجام امور در دستگاه‌ها و به تبع توسعه استان اثرگذار منفی دارد.

وی ابزار داشت: طی صحبت‌هایی که اخیراً با استاندار و معاون اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی داشتیم، مقرر شد شناسایی و تشکیل بانک اطلاعاتی نیروهای توانمند استان پیگیری شود.

به نظر می‌رسد که مشکل عدم کادرسازی در استان و با چالش مواجه شدن پست‌های مدیریتی هم به عوامل درون استانی و هم ملی بازمی گردد که در این زمینه حداقل می‌توان با هم اندیشی برای رفع موانع موجود در استان، نسبت به اصلاح این روند اقدام کرد و به این ترتیب بستری برای حضور نیروهای توانمند و جوان در عرصه‌های مدیریتی استان و در نهایت کادرسازی اصولی برای سال‌های آتی فراهم شود.

کد خبر 4516596

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 7 =