سهم بری مازندران از بودجه ۹۸ فرق نکرده است

ساری - رئیس سازمان مدیریت و برنامه و بودجه مازندران گفت: سهم بری بودجه استان در لایحه بودجه ۹۸ فرق چندانی نکرده و از نظر رتبه تنزل داشته ایم.

به گزارش خبرنگار مهر، مفید غلامی صبح شنبه در جلسه شورای برنامه ریزی استان مازندران اظهار داشت: به دلیل شرایط موجود باید نسبت به بازخرید خدمت برخی کارکنان که کارایی لازم ندارند اقدام شود.

وی میزان درآمدهای مازندران را طبق لایحه بودجه سال ۹۷ هزار و ۶۶۰ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: این میزان به هزار و ۸۴۰ میلیارد تومان در سال آینده خواهد رسید و اعتبارات هزینه ای نیز از ۵۶۶ میلیارد تومان به ۶۹۵ میلیارد تومان و اعتبارات عمرانی تملک استانی از ۲۵۵ میلیارد تومان به ۳۱۴ میلیارد تومان در سال آینده خواهد رسید.

غلامی افزود: بودجه مازندران ۲۲ درصد از نظر هزینه ای و ۲۲.۷ درصد در بودجه عمرانی در لایحه بودجه رشد یافته است و رتبه استان از نظر سهم بری بودجه یک درصد تنزل یافته است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه و بودجه استانداری مازندران ادامه داد: در حوزه تملک دارایی اعتبارات استان از ۹۳۰ میلیارد تومان به هزار و ۱۹۰ میلیارد تومان رسیده و رشد یافته است و سه درصد سهم نفت از ۴۰ میلیارد تومان به بیش از ۵۰ میلیارد تومان افزایش یافته است.

وی تکمیل طرح های نیمه تمام دارای پیشرفت های مناسب را جمله اقدامات بیان کرد و افزود: همچنین باید جلوی شروع پروژه های جدید گرفته شود و اولویت تکمیل پروژه های نیمه تمام است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر در مازندران پنج هزار و ۵۰۰ پروژه نیمه تمام وجود دارد از دستگاه های اجرایی خواست تا نسبت به اولویت بندی پروژه ها و طرح ها اقدام کنند.

غلامی با اشاره به ویژگی های لایحه بودجه تصریح کرد: بخش شرکتی بیش از دو برابر دستگاه های دولتی منابع صرف می کنند وسرجمع درآمدها در سال ۹۸ کمتر شده است و در حوزه واگذاری پروژه های عمرانی، منابع افزایش یافته است.

وی یادآور شد: از نظر مصرف، هزار و ۷۰۳ هزار میلیارد تومان کل مصارف دولت در سال آینده خواهد بود که هزار میلیارد تومان مربوط به شرکت های دولتی است و کل هزینه های دولت ۳۲۰ هزار میلیارد تومان خواهد بود.

کد خبر 4516814

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 2 =