تلاش برای فعالیت در بخش‌های مختلف زنجیره صنایع خلاق

جشنواره کودک‌آنلاین در آغاز راه، اتفاقی مهمی را رقم زده و به کلی روند گردآوری ایده در ایران را متحول کرده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از جشنواره کودک‌آنلاین، امیرحسین اکرمی عضو هیأت انتخاب جشنواره کودک‌آنلاین گفت: یکی از مهم‌ترین موارد در حوزه صنایع خلاق و یکی از عواملی که روی زنجیره تاثیر به سزایی می‌گذارد، ایده است. 

به گفته او جشنواره کودک‌آنلاین در آغاز راه، توانسته اتفاقی مهم را رقم بزند و به کلی روند گردآوری ایده در ایران را متحول کند.

اکرمی ادامه داد: قدم ابتدایی هر کاری ایده است و این جشنواره سعی دارد ایده را وارد قالب بزرگ تری کند، قدم بعدی اما تبدیل ایده به محتوایی قابل‌استفاده در زنجیره صنایع خلاق خواهد بود. 

او با بیان اینکه در تولید و تبدیل کردن ایده مشکلی نداریم، اظهار کرد: در حال حاضر تولیدکنندگان خوبی در کشور وجود دارند که ایده‌ها را می‌توانند به صنایع قابل‌استفاده و خوب تبدیل کنند. 

اکرمی افزود: نکته قابل‌توجه این است که مهم‌ترین بخش زنجیره صنایع خلاق بخشی است که می‌تواند ارزش در سیستم ایجاد کند بنابراین باید دید تک محصولی را از صنایع حذف کنیم.

این عضو هیئت انتخاب جشنواره کودک‌انلاین ادامه داد: تک محصولی دیدن یک بخش از صنایع خلاق می‌تواند باعث شود تا بخش بزرگی از پتانسیل ایده و ارزش از بین به رود و به سود و فعل نرسد.

او همچنین با ابراز رضایت از روند منتوریگ در جشنواره گفت: کودک‌انلاین تلاش می‌کند تا با استفاده از کلیه ایده‌هایی که برگزیده می‌شود، در تمام بخش‌های مختلف مربوط به زنجیره صنایع خلاق فعال باشد و خروجی نهایی این جشنواره تنها یک محصول نباشد.

اکرمی در پایان گفت: تلاش ما بر این است تا بتوانیم از میان ایده‌ها، ایده‌ای را بیابیم که بتواند پس از پردازش کل زنجیره ارزش را تحت تاثیر قرار دهد و پس از آن بتواند محصولی برای تاثیر گذاری روی سبک زندگی افراد و خانواده‌ها باشد.

کد خبر 4517257

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 10 =