توسعه بدون توجه به فرهنگ هرمزگان معنا ندارد

بندرعباس - معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: توسعه بدون توجه به فرهنگ هرمزگان معنایی ندارد.

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالهادی فقهی زاده ظهر شنبه در آئین تکریم و معارفه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان که در فرهنگسرای طوبی بندرعباس برگزار شد، بیان داشت: اگرچه تردیدی در امکان اجرای نمایشگاه استانی کتاب به وجود آمد اما وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مصمم است در هفته‌های پایانی بهمن‌ماه و هفته‌های آغازین اسفندماه این نمایشگاه را برگزار کند.

به گفته وی، فرهنگ بدون تردید یکی از بهترین واژه‌هاست و یادآور فرهنگ همزیستی با مخالفان فکری و فرهنگی است. فرهنگ کوشش و کار برای بهتر ماندن، زیستن و موفقیت است.

وی عنوان کرد: هرمزگان در کشور به یک استان صنعتی و اقتصادی شناخته می شود. اهالی فرهنگ و هنر در داخل و خارج کشور، هرمزگان را با ظرفیت‌های فرهنگی می‌شناسند که هنرهای نمایشی، موسیقی، فرهنگ دینی آن در کشور مورد توجه جدی فرهنگ دوستان است.

فقهی زاده خاطرنشان کرد: فرهنگ بدون تردید یکی از مولفه های اصلی توسعه یافتگی است و بدون در نظر گرفتن فرهنگ منطقه توسعه معنایی ندارد.

وی با اشاره به اینکه در بررسی دقیق و موشکافانه هشت نامزد تصدی مدیرکلی فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان یک مدیر بومی توانست بر این کرسی بنشیند، اظهارداشت: امیدوارم با توجه به سابقه تحصیلاتی و تجربه هنری مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی شاهد توسعه هر چه بیشتر زمینه‌های فرهنگ و ارشاد در هرمزگان باشیم.

معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اضافه کرد: اگرچه تردیدی در امکان اجرای نمایشگاه استانی کتاب به وجود آمد اما وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مصمم است در هفته‌های پایانی بهمن‌ماه و هفته‌های آغازین اسفندماه این نمایشگاه را برگزار کند.

فقهی زاده با بیان اینکه آرزو می‌کنم دکتر کمالی بتواند در استفاده از ظرفیت‌های نهفته و نیروهای خفته کوشا بوده و بتواند ثمربخش باشد، ابراز کرد: به دنبال فعالیت برای فعالیت نیستیم بلکه نگاهمان به ثمربخشی است و اندازه‌گیری کنیم آنچه انجام دادیم به کجا رسیده و این موضوع اقتضا می‌کند روش‌ها را بازیابی کنیم و در آن‌ها دوباره بیندیشیم که نیازمند همکاری و همدلی است.

در پایان نیز از زحمات علیرضا درویش نژاد، مدیرکل سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان تکریم و  رضا کمالی زرکانی به‌عنوان مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان معرفی شد. همچنین از زحمات شش‌ماهه علی بندرعباسی سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان در مدت شش‌ماهه گذشته نیز تجلیل شد.

کد خبر 4517314

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 8 =