دبیرخانه دایمی جشنواره انار در شهرضا  تشکیل شود

شهرضا - فرماندار شهرضا گفت: به منظور معرفی ظرفیت های اقتصادی، کشاورزی و گردشگری این شهرستان لازم است دبیرخانه دایمی انار شهرضا تشکیل شود.

به گزارش خبرنگار مهر، علی اصغر رفیعی نژاد بعد از ظهر شنبه در جلسه تجلیل از خیران برگزاری جشنواره انار در روستای امامزاده شاه سید علی اکبر شهرضا اظهار داشت: برای برگزاری هر چه با شکوه تر جشنواره انار شهرضا در سال های آینده و معرفی ظرفیت های اقتصادی، کشاورزی و گردشگری  این شهرستان  لازم است دبیرخانه دایمی انار شهرضا راه اندازی  شود.

وی افزود: این جشنواره نه تنها می تواند موجب ایجاد شور نشاط در مردم شود بلکه می تواند اقتصاد روستاهای شهرستان را متحول کند.

جشنواره انار شهرضا باید به شکل بین المللی برگزار شود

فرماندار شهرضا با تشکر از حمایت همه جانبه خیران در برگزاری جشنواره انار شهرضا گفت: این جشنواره باید به یک جشنواره کشوری و بین المللی تبدیل شود.

رفیعی نژاد با بیان این که شهرضا می تواند قطب گردشگری استان شود، ابراز داشت: تبدیل شهرضا به قطب گردشگری استان نیازمند برنامه ای هدفمند برای معرفی ظرفیت های بکر و متعدد آن است.

ضرورت گرایش روستاها به اقتصاد غیرزراعی در شرایط کم آبی شهرستان

وی با اشاره به ضرورت گرایش روستاها به اقتصاد غیرزراعی در شرایط کم آبی شهرستان گفت: تمامی دستگاه های شهرستان علاوه بر وظایف معمول، باید به توانمند سازی این روستا در زمینه جذب گردشگر توجه کنند.

فرماندار شهرضا گفت: موقعیت جغرافیایی شهرضا و استقرار آن در مجاورت جاذبه های گردشگری ظرفیت مناسبی را برای توسعه و احیای صنعت گردشگری در شهرضا فراهم کرده است.

تقویت و توسعه زیرساخت‌های گردشگری عامل مؤثری در ایجاد اشتغال است

رفیعی نژاد تقویت و توسعه زیرساخت‌های گردشگری را عامل مؤثری در ایجاد اشتغال و توسعه صنعت گردشگری دانست و گفت: رویکرد سیاست های گردشگری باید نو و زمینه ساز تولید ثروت و اشتغال باشد.

وی تقویت گردشگری را نیازمند سرمایه گذاری بخش خصوصی دانست و افزود:  ما آماده همکاری همه جانبه با بخش خصوصی در بحث های گردشگری در شهرستان  هستیم.

فرماندار شهرضا گفت: برای جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهر باید شرایط ایجاد کار در روستاها فراهم شود.

شهرداران،  اعضای شوراها و دهیاران روستاها به اشتغال زایی و جذب سرمایه گذار توجه کنند

وی با اشاره به محدودیت های مالی دولت گفت: لازم است شهرداران،  اعضای شوراها و دهیاران روستاها به شناسایی ظرفیت های شهر و روستا به منظور تعریف درآمدهای پایدار، تولید ثروت، اشتغال زایی و جذب سرمایه گذار توجه ویژه ای داشته باشند.

رفیعی نژاد گفت: باید دهیاران وابستگی خود را به دولت کم کرده و خود منبع و در آمد پایدار داشته باشند تا بسیاری از مشکلات آنها  رفع شود.

کد خبر 4517634

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 6 =