دسترسی به مواد عامل اصلی اعتیاد نیست/۷۰ درصد زندانیان معتاد هستند

کرمان - رئیس کل دادگستری کرمان گفت: برخی جاها دسترسی به مواد راحت‌تر و زیاد اما مصرف آن کم است لذا دسترسی به مواد عامل اصلی اعتیاد نیست و این موضوع حتی در قاچاق کالا هم صدق می‌کند.

به گزارش خبرنگار مهر، یدالله موحد صبح یکشنبه در شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر بیان داشت: ستاد مبارزه با مواد مخدر ۲۰ سال است که فعالیت می‌کند ولی تاکنون نتوانسته یک آمار مشخص از تعداد افراد معتاد ارائه کند.

وی افزود: سالیانه ۷۱ هزار نفر در مراکز ترک اعتیاد جذب می‌شوند و تحت درمان و کاهش آسیب قرار می‌گیرند.

رئیس دادگستری استان کرمان گفت: در ۱۰ سال گذشته ۷۰۰ هزار نفر درمان شده‌اند اما باید دید که سرنوشت این افراد چگونه است در حالی که هفت هزار نفر هم در مراکز ماده ۱۶ تحت درمان قرار گرفته‌اند سوال این است که هزینه‌هایی که شده برآیند آن چیست و بازخورد این کار چه هست؟

موحد در ارتباط با امر مبارزه با مواد مخدر تصریح کرد: تا تقاضا وجود دارد عرضه هم هست در حال حاضر ۶۰ تا ۷۰ درصد زندانیان معتاد هستند.

وی افزود: اگر از ما بپرسند چرا عرضه کم نشده ما در پاسخ می‌گوییم چون تقاضا کم نشده در برخی جاها دسترسی به مواد راحت‌تر و زیاد اما مصرف آن کم است لذا دسترسی به مواد عامل اصلی اعتیاد نیست و این موضوع حتی در قاچاق کالا هم این مورد صدق می‌کند.

رئیس دادگستری استان کرمان گفت: اگر در کشور بخواهیم در ارتباط با کاهش مواد مخدر کاری کنیم باید تقاضا را کم کنیم.

موحد ابراز داشت: شورای عالی مبارزه با پولشویی و ستاد مبارزه با مواد مخدر باید با هم هماهنگ شوند و تعامل ایجاد شود وقتی ما باید بنیادهای اقتصادی قاچاقچیان را فلج کنیم زیرا پول حاصل از درآمدهای قاچاق در سیستم بانکی در گردش است و حتی از کشور خارج می‌شود.

رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: هر کجا متهم یافت شد بازپرس می‌تواند کار خودش را آغاز کند و نیاز به اجازه مقامات قضایی نیست.

کد خبر 4517946

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 6 =