باید تاب آوری اقتصادی را افزایش دهیم/به ایثار نیاز داریم

وزیر اقتصاد گفت: ایثار امروز مولفه مورد نیاز در اقتصاد کشور است؛ باید تاب آوری را افزایش دهیم تا با یک باد دشمن نلرزیم.

به گزارش خبرنگار مهر، فرهاد دژپسند در مراسم تجلیل از وزارت امور اقتصادی و دارایی به عنوان دستگاه برتر در خدمات رسانی به ایثارگران، با بیان اینکه امروز اگر در اوج آرامش هستیم، نتیجه ایثارها و ازخودگذشتگی های گذشته است، اظهار داشت: هر جنگی که داشتیم بخشی از خاک ایران برده شد، تنها در جنگ ایران و عراق بود که یک سانتی متر از خاک ایران از دست نرفت. این جنگ، جنگ روانی، اقتصادی و سرزمینی بود و دشمن با ابزار «تفرقه بنداز و حکومت کن» از اختلافات سوءاستفاده می کرد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی افزود: ایثارگران توقع و نیاز ندارند زیرا در مرتبت ایثار همه چیز را هدیه کردند اما این دلیل نمی شود که ما از پاسداشت این افراد غافل باشیم.  

وی با بیان اینکه امسال جشن ۴۰ سالگی انقلاب را می گیریم، گفت: باید بدانیم کمال ما منقطع از گذشته نیست بلکه حاصل ایثار گذشتگان است .  

دژپسند افزود: امروز هم در جنگ پیچیده اقتصادی با ابعاد بسیار گسترده و ابزار مدرن قرار داریم. 

وی ادامه داد: ترامپ تنها مانده است اما با تمام قدرت از تمام ابزارهایش استفاده می کند تا ابعاد جنگ را گسترش دهد و ایران را به زانو درآورد که انشالله این خواب آشفته اش تعبیر نمی شود.

وزیر اقتصاد با بیان اینکه امروز به ایثار با شکل دیگری نیاز داریم، ادامه داد: برای بقای نظام باید ایثار کنیم. شاید لازم باشد که در این مسیر از بسیاری از منافع خود بگذریم.  

وی افزود: باید تاب آوری را افزایش دهیم تا با یک باد دشمن نلرزیم. ایثار امروز در حوزه اقتصاد معنا دارد. صادر کننده باید بداند اگر صادر کرد نباید از بازگرداندن ارز دریغ کند.  

دژپسند اظهار داشت: اگر حقوقی می‌گیریم باید لباس ایثار بپوشیم. اینکه تلقی می شد صادرات نفت صفر خواهد شد چنین نشد.

وی ادامه داد: ایثار امروز این است که اگر مودی مالیاتی هستیم نباید گرفتار فرار مالیاتی شویم.  

دژپسند با بیان اینکه ملت ما نشان داد در ایثار رتبه های اول را دارد، گفت: مدافعان حرم را دیدیم. عملیات مرصاد را دیدیم. امروز باید تلاش کنیم این ایثار را در قامت ایثار اقتصادی تفسیر کنیم تا یک برگ زرین دیگر از عمر طولانی اتقلاب بگشاییم.

وزیر اقتصاد اظهار داشت: اگر میخواهیم دست خداوند را با خود داشته باشیم باید ید واحده باشیم و مثل دوره جنگ، باید با یک اراده واحد فارغ از دعوای دولت و غیردولت، فعالیت کنیم.

وی با بیان اینکه صادرکنندگان ما معبربازکنندگان زمان جبهه هستند، گفت: اینطور تلقی نشود که اگر راه صادرات نفت مسدود شد ما متوقف می مانیم. 

کد خبر 4518532

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 10 =