تراکم دانش آموز در هر کلاس در پردیس بیش از استاندارد کشوری است

پردیس- رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران گفت: تراکم دانش آموز در هر کلاس در پردیس بیش از استاندارد کشوری است.

به گزارش خبرنگار مهر، نعمت اله ترکی پیش از ظهر دوشنبه در جلسه شورای اداری پردیس گفت: بخش فرهنگی و اجتماعی یکی از دغدغه های مهم در نظام برنامه ریزی استان است.

وی با بیان این که شهرستان پردیس دارای ۹۰ درصد نرخ شهرنشینی است، ادامه داد: پردیس باید با رویکردی مبتنی بر مدیریت شهری اداره شود و به تناسب بارگذاری جمعیت در پردیس باید در حوزه اجتماعی و فرهنگی برنامه ریزی کنیم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران اضافه کرد: این شهرستان در استان تهران پیشتاز نرخ رشد جمعیت اس خوابگاهی شدن  شهرستان در آینده یکی از تهدیداتی است، که متوجه پردیس است.

وی افزود: محدودیت های زیست محیطی باعث عدم رونق گردشگری در این شهرستان شده است، ۵۵ شرکت صادر کننده نمونه کشور در این شهرستان فعالیت می کنند، در مشکل تامین منابع آبی در بخش های کشاورزی و شرب کمبود  و نبود فضاهای آموزشی و ورزشی از مهمترین محدودیت های شهرستان است.

ترکی گفت: تراکم دانش آموزی در شهرستان پردیس حدود ۳۱ دانش آموز در هر کلاس است و از استاندارد کشوری عقب است و ۲۵۴ کلاس جدید در قالب ۱۷ مدرسه ۱۵ کلاسه نیاز آموزشی شهرستان پردیس است، که تا پایان سال ۹۷ تعداد ۱۸۱ کلاس در شهرستان پردیس به بهره برداری خواهد رسید.

کد خبر 4519512

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 1 =