ضبط ۳۰۰ میلیارد تومان کالا در لرستان/ ۲ محموله قاچاق دام کشف شد

خرم‌آباد- معاون اقتصادی استانداری لرستان، با اشاره به ضبط ۳۰۰ میلیارد تومان کالا در لرستان، از کشف دو محموله قاچاق دام در این استان طی هفته گذشته خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، گودرز امیری شامگاه سه شنبه در سخنانی با اشاره به آغاز عملیات اجرایی ۱۰ طرح اقتصادی در لرستان، اظهار داشت: یکی از این طرح ها شهرک پتروشیمی بوده که به دنبال آن چهار طرح بزرگ که بخشی از آنها مواد اولیه پتروشیمی است، شروع شده است و برای آنها ۸۰۰ میلیارد تومان اعتبار پیش بینی شده است.

بهره‌برداری از ۱۰ طرح بزرگ اقتصادی در لرستان

وی با تاکید بر اینکه در حال حاضر ۳۸۰ نفر کارگر در این چهار طرح مشغول به فعالیت هستند، افزود: در پتروشیمی نیز حدود ۸۰۰ نفر مشغول به کار هستند و تولید آن ادامه دارد.

معاون اقتصادی استانداری لرستان با اشاره به نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی، عنوان کرد: همچنین عملیات اجرایی ۲۰۰ هکتار گلخانه در سطح استان آغاز شده که در افزایش تولید و ارزش افزوده خیلی می تواند نقش موثری داشته باشد.

ماشین آلات و تجهیزات نساجی بروجرد از گمرک ترخیص شده است. امیری بیان داشت: همچنین عملیات اجرایی گاوداری دو هزار راسی «گریت» نیز از جمله پروژه های بزرگ در استان بوده که آغاز شده است.

وی با بیان اینکه ۱۰ پروژه بزرگ اقتصادی در استان  به مرحله تکمیل و به بهره برداری رسیده است، ادامه داد: مهم ترین آنها عظیم خودرو بوده که بنا است با حضور یکی از مسئولان کشوری افتتاح شود.

معاون اقتصادی استانداری لرستان، بیان داشت: همچنین ماشین آلات و تجهیزات نساجی بروجرد از گمرک ترخیص شده و در حال نصب در کارخانه بوده و تولید آن به ۳۰ میلیون متر می رسد.

هم ما مسئولین و هم مردم منتقد هستیم

امیری با اشاره به تکمیل فاز اول صنایع غذایی گهر، ماهیان خاویاری پلدختر، فاز اول هتل شاپورخواست، فاز نخست دهکده گردشگری مخملکوه و مجتمع گردشگری بروجرد، گفت: همچنین گاوداری دو هزار راسی الیگودرز آماده افتتاح است.

۱۱ ایستگاه پمپاژ آب در استان داریم که همه اینها به مرحله بهره‌برداری رسیده استوی، گفت: ۱۱ ایستگاه پمپاژ آب در استان داریم که همه اینها به مرحله بهره برداری رسیده است.

معاون اقتصادی استانداری لرستان در بخش دیگری از سخنان خود اشاره به ستاد تنظیم بازار استان، بیان داشت: این ستاد در شرایطی به صورت ویژه هر شب تشکیل می شد، در این ستاد دادستان، نماینده سپاه، نیروی انتظامی، اطلاعات، سازمان بازرسی و دستگاه های نظارتی و اجرایی مرتبط با تنظیم بازار حضور دارند.

امیری با بیان اینکه هر گونه تصمیم گیری در رابطه با توزیع کالا و قیمت گذاری در این ستاد صورت می گیرد، افزود: متاسفانه یکی از اشکالاتی که وجود دارد این است که هم ما مسئولین و هم مردم منتقد هستند، معلوم نیست چه کسی باید این وسط موضوع را حل کند.

وی با اشاره به اینکه قاعدتا تصمیماتی که گرفته می شود باید اجرا شود، عنوان کرد: ممکن بوده جاهایی نیز درصدی خطا وجود داشته باشد، اما قاعدتا باید اجرا شود.

معاون اقتصادی استانداری لرستان با بیان اینکه در مصوبات این ستاد تفویض شد که گروهی نحوه توزیع گوشت را تصمیم گیری کنند و ارائه بدهند، گفت: این گروه متشکل از جهاد کشاورزی، استانداری، نماینده اصناف، نماینده صنعت، معدن و تجارت، نماینده تعزیرات و ... است.

ضبط ۳۰۰ میلیارد تومان کالا در لرستان

امیری با تاکید بر اینکه گاها گفته می شود که گوشت نباید به قصاب داده شود، پس باید چه کسی توزیع کند؟ مگر می شود در ماشین بگذاریم و در شهر و روستا بگردیم؟ افزود: به هر شهرستان اعلام شده که چند قصاب مورد وثوق را اعلام کنند، اطلاع رسانی نیز صورت گیرد که در چه تاریخی گوشت گرم و منجمد در این قصابی ها عرضه شود.

بالغ بر هزار تن مرغ منجمد، گوشت گرم وارداتی و گوشت منجمد در سطح استان توزیع شده استوی، بیان داشت: جالب است گزارش هایی را به ستاد تنظیم بازار می آورند که به طور مثال یک نفر در یک روز چهار بار آمده و گوشت گرفته است، افزود: اینکه این فرد اخلاق را رعایت نمی کند چه کار باید کرد؟ آیا امکان پذیر است که جلوی شخصی را در فروشگاه و یک قصابی بگیرند؟ خود مردم باید رعایت کنند.

معاون اقتصادی استانداری لرستان، افزود: تا امروز بالغ بر هزار تن مرغ منجمد، گوشت گرم وارداتی و گوشت منجمد در سطح استان توزیع شده است،

امیری با تاکید بر اینکه اگر کسی روش منطقی و قابل قبولی برای عرضه کالا دارد و مشکل را حل می کند آماده اجرای آن هستیم، افزود: نزدیک به ۳۰۰ میلیارد تومان کالای قاچاق ضبط شده در انبارهای لرستان وجود دارد که از طریق تعزیرات حکومتی و نیروی انتظامی ضبط شده است و این کالاها نزد اموال تملیکی استان است.

کشف ۲ محموله قاچاق دام

آنقدر انبارها پر شده است که از اجاره انبار خسته شده ایم وی با بیان اینکه آنقدر انبارها پر شده است که از اجاره انبار خسته شده ایم، افزود: پافشاری و اصرار زیادی شده که هر چه سریع تر این کالاها از طریق مزایده به فروش برسند.

معاون اقتصادی استانداری لرستان همچنین با بیان اینکه در هفته گذشته دو محموله قاچاق دام در استان ضبط شدند، گفت: امروز نیز قرار بود یک محموله از طریق مزایده یا کشتار شود و به فروش برسد و یا به صورت زنده به فروش برسد، چرا که ممکن بوده برخی از آنها امکان کشتار نداشته باشند.

امیری که در گفت و گوی خبری سخن می گفت، با تاکید بر اینکه ممکن است جاهایی نیز قاچاق به گونه ای صورت گیرد که قابل رصد نباشد، عنوان کرد: با این وجود دستگاه های نظارتی و اجرایی برای جلوگیری از انجام این کار به صورت جدی پای کار هستند.

کد خبر 4521134

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 2 =