انعقاد تفاهم نامه همکاری شرکت شهرک های صنعتی با دادگستری قزوین

قزوین- مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی قزوین از انعقاد تفاهم نامه همکاری شرکت شهرک های صنعتی با دادگستری قزوین خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی استان قزوین، حمیدرضاخانپور در حاشیه مراسم امضاء تفاهم نامه اظهار کرد: در راستای حمایت از اشتغال و تولید ملی و به منظور پیگیری و تحقق برنامه های سال از جمله حمایت از تولید و فراهم نمودن اشتغال و سرمایه گذاری در بخش صنعت و کسب و کارهای کوچک و متوسط و بهره مندی آنها از ارتقاء آگاهی حقوقی و افزایش ضریب امنیت سرمایه گذاری در شهرک ها و نواحی صنعتی استان تفاهم همکاری مشترک فی مابین شرکت شهرکهای صنعتی استان قزوین و ستاد اقتصاد مقاومتی دستگاه قضا استان قزوین منعقد شد.

وی با بیان اینکه رفع موانع تولید و حمایت از سرمایه گذاری از وظایف اساسی دولت است، اظهار داشت: همکاری دستگاه قضایی با واحدهای تولیدی منجر می شود تا حین بروز مشکلات قضائی، کارخانجات تعطیل نشوند.

خانپور اضافه کرد: در برخی از پرونده هایی واحدهای تولیدی مشاهده می شود که بین شرکاء اختلافی صورت گرفته است و دامنه این اختلافات مانند سد محکمی در مقابل تولید ایستاده است.

مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی استان قزوین با اشاره به اهداف این تفاهم نامه افزود: اتخاذ تدابیر پیشگیرانه جهت جلوگیری از ورشکستگی واحدهای صنعتی و ایجاد زمینه تداوم فعالیت کارآفرینان از طریق هماهنگی با استانداری و سایر دستگاه ها در جهت پیشگیری از بیکاری نیروی کار و به تبع آن وقوع جرم- ارتفاء امنیت اقتصادی، سرمایه گذاری و رونق تولید صادرات محور با هدف توسعه اشتغال پایدار، انتقال تجربیات در راستای پیشگیری از وقوع جرم در حوزه طرحهای و واحدهای تولیدی مستقر در شهرکها و نواحی صنعتی و صنایع کوچک و متوسط استان و فراهم نمودن زمینه جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی در استان را می توان از مهمترین اهداف این تفاهم نامه برشمرد.

در ادامه امیر جلالی دبیر ستاد اقتصاد مقاومتی دستگاه قضا در قزوین در خصوص این تفاهم نامه گفت: با توجه به تعاملی که بین شرکت شهرک های صنعتی با دادگستری قزوین برای کمک به حل مشکلات قضایی بخش تولید وجود دارد، تصمیم گرفته شد تا تفاهم نامه ای مشترک بین این ۲ دستگاه منعقد شود.

وی به مفاد این تفاهم نامه اشاره کرد و اظهار داشت: در این تفاهم نامه مقرر شد دادگستری کل استان پیگیر دعاوی و احداث شعب ویژه در شورای حل اختلاف مرکز استان در رابطه با موضوعات واحدهای تولیدی مستقر در شهرک های صنعتی باشد.

جلالی با تاکید بر اینکه مطابق با این تفاهم نامه شرکت شهرک های صنعتی قزوین باید به بازتوانی زندانیان رای باز (آزادی مشروط) اقدام کند، افزود: برخی از زندانیان ما به علت جرائم سبک نیازمند اشتغال هستند که باید زمینه توانمندی آنها در فرآیند تولید فراهم شود.

این تفاهم نامه به امضاء حمید رضا خانپور رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی استان قزوین، امیر جلالی دبیر ستاد اقتصاد مقاومتی دستگاه قضا در قزوین رسیده است.

در نشست انعقاد این تفاهم نامه، منوچهر حبیبی معاون اقتصادی استاندار، حجت الاسلام نورالله قدرتی رییس کل دادگستری قزوین، حمید خانپور مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان قزوین، امیر جلالی دبیر ستاد اقتصاد مقاومتی دستگاه قضا در استان قزوین و چندتن از مسئولان قضایی حضور داشتند.

کد خبر 4521266

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 7 =