استانی شدن انتخابات، شأن نمایندگی مجلس را بالا می‌برد

نماینده مردم آستارا در مجلس گفت: استانی شدن انتخابات شأن مجلس را بالاتر می‌برد و باعث می‌شود نمایندگان درگیر رسیدگی به مسائل جزئی نباشند.

ولی داداشی در گفتگو با خبرنگار مهر، در موافقت با طرح استانی شدن انتخابات اظهار داشت: این طرح شأن مجلس را بالاتر می‌برد و منجر می‌شود که دیگر نمایندگان درگیر رسیدگی به مسائل جزئی نباشند.

وی با بیان اینکه با تصویب این طرح نمایندگان به دنبال حل مسائل کلان و ملی می روند، ادامه داد: یکی از وظایف اصلی نمایندگان مجلس شورای اسلامی نظارت است که با استانی شدن انتخابات، آنان بیشتر در این راستا حرکت خواهند کرد.

نماینده مردم آستارا در مجلس با تاکید بر اینکه نظام قانونگذاری در کشور با تصویب این طرح ارتقا می یابد، تصریح کرد: از سوی دیگر، این طرح باعث می شود که مردم هم نسبت به مجلس امیدوارتر شوند چرا که در شرایط فعلی اغلب نمایندگان به طرح ها و لوایح نگاه منطقه ای دارند و اگر به نفع منطقه‌شان باشد، به آن رأی مثبت می دهند و اگر به نفع منطقه‌شان نباشد، آن را رد می کنند. با استانی شدن انتخابات دید نمایندگان و کارکرد مجلس ملی می شود.

وی با تاکید بر اینکه شأن مجلس محلی و استانی نیست بلکه ملی است، گفت: لازم است قانونی برای ارتقای وظایف شوراهای شهر و روستا تهیه شود تا مردم برای حل مسائل جزئی مورد نظرشان به مسئولان شوراهای شهر و روستا مراجعه کنند.

نماینده مردم آستارا در مجلس تاکید کرد: البته پس از استانی شدن انتخابات باز هم نمایندگان هر کاری که از دستشان برآید برای مردم و حل مشکلات استان انجام خواهند داد اما در وهله اول توجه آنان باید معطوف به مسائل اصلی کشور باشد و مسائل و مشکلات جزئی شهرها باید از سوی مسئولان شوراهای شهر و روستا حل و فصل شود.

داداشی متذکر شد: بعضا پیش می‌آید که موضوعی درباره رفع تحریم‌های ظالمانه آمریکا در صحن علنی مطرح می‌شود اما در این اثنا برخی از نمایندگان مجلس به جای توجه به این موضوعات کلان، درگیر حل مشکلات جزئی حوزه انتخابیه خود مانند «تیر برق» هستند.

وی در واکنش به کسانی که معتقدند برای اداره کشور باید دومجلسی شویم، اظهار داشت: این مسئله مستلزم تغییر در قانون اساسی است و فعلا این ظرفیت وجود ندارد و اگر وارد آن فاز شویم مسائل دیگری چون پارلمانی کردن دولت هم مطرح می‌شود.

کد خبر 4521277

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 11 =