تکریم نیازمندان و خودکفا شدن مددجویان اولویت کمیته امداد باشد

قزوین- نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین گفت: رویکرد کمیته امدادامام خمینی در شرایط کنونی باید تکریم مددجویان، فقر زدایی، خوداتکایی و توانمند سازی نیازمندان باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله عبدالکریم عابدینی در دیدار معاون مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور که عصر چهارشنبه برگزار شد اظهارداشت: اگر مسئولان با مردم رو راست باشند و اعتماد آنها را جلب کنند میزان مشارکت مردم در کارها بالا می رود.

عابدینی تصریح کرد: همراهی و همدردی با مردم زمینه‌ساز مشارکت‌های مردمی است و اگر مردم احساس کنند مسئولان با آنها شفاف و صادق نیستند یا آنچه می گویند شعاری و تصنعی است حتما در مشارکت و اعتماد آنها تاثیرخواهد داشت.

وی اظهارداشت: اگر بین مردم و مسئولان فاصله ایجاد شود و در واقع سفره مسئولان از مردم جدا شود آنها نیز در کارها پیشقدم نخواهند شد و مشارکت کاهش می یابد اما اگر احساس شود مسئولان هیچ تفاوتی با خودشان در زندگی ندارند شاید بتوان گفت حتی در همراهی و مشارکت در بسیاری از امور از یکدیگر هم سبقت می‌ گیرند.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین یادآورشد:وقتی مسئولی زندگی تشریفاتی وتوام بارفاه دارداگر با مردم سخن بگوید ویا ازآنها درخواستی داشته باشید مطمئنا کسی پاسخ نخواهد داد.

آیت الله عابدینی اضافه کرد: مسئولان باید در عمل نشان دهند دنبال رفاه نیستند و اینکه فقط شعار دهند و روش، منش و نوع زندگی آنها با گفتارشان فرق کند موجب بدبینی می شود.

وی با اشاره به رسالت سنگین کمیته امداد در فقر زدایی و خودکفایی توام با اکرام مددجویان گفت: رسالت اصلی این نهاد انقلابی نباید فقط فقرزدایی باشد بلکه لازم است برای اشتغال و خودکفایی و تکریم آنها نیز برنامه داشته باشد.

در این جلسه عسگریان معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد هم از برنامه های انجام شده و رویکرد آتی این نهاد برای واگذاری امور به موسسات خیریه مردمی گزارشی ارائه کرد.

کد خبر 4522008

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 1 =