اعتبارات عمرانی و هزینه‌ای استان مرکزی در بودجه سال۹۸ افزایش یافت

اراک- رئیس سازمان برنامه و بودجه استان مرکزی گفت: برمبنای لایحه بودجه سال آینده، اعتبارات عمرانی و هزینه ای استان مرکزی به ترتیب ۸ و ۲۰ درصد افزایش یافته است.

به گزارش خبرنگار مهر، رقیه یادگاری روز پنجشنبه در حاشیه جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان مرکزی در جمع خبرنگاران در اراک، اظهار داشت: بودجه عمرانی استان مرکزی برمبنای لایحه بودجه سال آینده، ۴۰۴میلیارد تومان منظور شده که نسبت به اعتبارات سال جاری که ۳۷۴ میلیارد تومان است حدود ۸ درصد رشد را نشان می دهد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان مرکزی با اشاره به اینکه میزان تخصیص اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای در کل کشور پایین است که استان مرکزی را نیز شامل می شود، افزود: در موضوع بودجه هزینه ای مربوط به ۲۴ دستگاه استانی، ۲۸۰ میلیارد تومان در لایحه بودجه سال ۹۸ برای استان در نظر گرفته شده که در این مورد هم نسبت به سال جاری که ۲۳۴ میلیارد تومان است، حدود ۲۰ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

وی خاطرنشان کرد: دستور اصلی جلسه امروز شورای برنامه ریزی و توسعه استان مرکزی بررسی وضعیت استان در لایحه بودجه سال ۹۸ و جایگاه استان در این لایحه و تبصره های قانونی آن بود. البته در تبصره های قانونی آن احتمالا تغییراتی از سوی مجلس انجام می شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان مرکزی خاطرنشان کرد: همچنین در مورد جایگاه های دستگاه ها در لایحه بودجه و اعتبارات آنها مسائلی مطرح و بررسی شد که اگر نیاز است مدیران دستگاهای مربوطه با پیگیری نمایندگان و وزارتخانه های مرتبط، برای افزایش اعتبارات هزینه ای و عمرانی تلاش و پیگیری کنند.

یادگاری بیان داشت: همچنین در این جلسه موضوع بررسی طرح جامع و توسعه عمرانی شهر محلات که قبلا در کارگروه زیربنایی مصوب شده بود انجام گرفت و مجددا کلیات آن به تصویب رسید.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان مرکزی تصریح کرد: همچنین در این جلسه کلیات افزایش وسعت و توسعه شهرک صنعتی کاوه در شهرستان ساوه به میزان ۳۰۰ هکتار به تصویب رسید.

کد خبر 4522609

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 0 =