همدلی و انسجام ملت سبب حرکت کشور در مسیر توسعه است

زاهدان - امام جمعه زاهدان گفت: حرکت انقلاب اسلامی ایران در طول ۴۰ سال عمر با برکت خود به‌ رغم همه دشمنی ها به دلیل همدلی و انسجام ملت و همچنین پیروی از ولایت همواره در مسیر توسعه بوده است.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌ الله عباسعلی سلیمانی در خطبه های نماز جمعه این هفته زاهدان با اشاره به نزدیک شدن به ایام دهه فجر انقلاب اسلامی اظهار داشت: به راستی پیروزی انقلاب اسلامی شروع دگرگونی های بزرگ و بنیادی در ایران و کشورهای منطقه و حتی دنیا بود.

وی افزود: ماه بهمن ماهی است که دهه فجر را در دل خودش جا داده و ۴۰ سال پیش در چنین ایامی بود که انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی (ره) به پیروز ی رسید.

امام جمعه زاهدان با اشاره به دشمنی ها و کارشکنی های استکبار جهانی در طول این ۴ دهه علیه انقلاب اسلامی ایران گفت: خوشبختانه امروز به‌ رغم همه این دشمنی ها حرکت انقلاب اسلامی ایران در مسیر توسعه است.

وی ادامه داد: برای درک بهتر این موضوع باید مقایسه کنیم که در این ۴۰ سال عمر با برکت انقلاب اسلامی نسبت به قبل از آن در زمینه های مختلف از جمله، اقتدار سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی چه قدر پیشرفت کرده ایم.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان با اشاره به پیشرفت های کشور پس از انقلاب اسلامی بیان داشت: قبل از انقلاب بسیاری از شهرهای ما حتی دارای امکانات اولیه از جمله آب و برق نبودند ولی حالا تمامی روستاهای بالای ۲۰ خانوار کشور دارای همه امکانات هستند.

وی با تاکید بر اینکه طی این ۴۰ سال انقلاب ما موتور روشن و قدرتمندی داشته است، افزود: طی این مدت این موتور روشن موجب پیشرفت کشور در زمینه های مختلفی شده به گونه ای که حرکت ما همیشه رو به جلو و به سمت پیشرفت بوده است.

آیت الله سلیمانی با اشاره به اینکه پیروزی و موفقیت انقلاب اسلامی ۳ رمز و عامل مهم داشته است، ادامه داد: عامل اول اینکه در پشت سر این انقلاب همواره تعالیم اسلام ناب محمدی وجود داشته و دارد و چون موتور دین روشن بود این انقلاب نیز به ثمر نشست.

وی گفت: رمز دوم پیروزی انقلاب اسلامی پیروی از ولایت فقیه بود، زیرا این ولایت بود که با تمام دشمنی ها و هجمه ها مقابله کرد و با هوشیاری این انقلاب را به سمت شکوفایی و پیشرفت رهنمود کرد.

امام جمعه زاهدان تصریح کرد: اما سومین عامل حضور پر شور و شعور مردم ایران اسلامی در تمامی صحنه های انقلاب است که با اقتدار، شادابی و انرژی و همچنین با تکیه به رهنمودهای رهبری هرگز نگذاشتند که موتور این انقلاب خاموش و یا حتی کند شود.

وی با اشاره به اینکه این انقلاب هر چه دارد از مجاهدت های شهدا و این مردم عزیز است، اظهار داشت: به راستی اگر ایران اسلامی امروز سربلند است به دلیل حضور این مردم با بصیرت در همه صحنه ها از جمله انتخابات ها، راهپیمایی ها و حتی ۸ سال دفاع مقدس است.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه سواد آموزی از جمله دستاورد های مهم انقلاب اسلامی بود، افزود: امروز شاهد این موضوع هستیم که به برکت دستور حکیمانه امام راحل (ره) مبنی بر تشکیل نهضت سواد آموزی کشور ما در رتبه بسیار خوبی در این زمینه در منطقه و کشور قرار دارد.

وی ادامه داد: البته کشور ما در زمینه آموزش عالی هم پیشرفت های قابل توجهی داشته به گونه ای که در سال ۵۵ تنها ۷۰۰ مرکز آموزش فنی و حرفه ای در کشور فعال بود اما امروزه بیش از ۶ هزار آموزشگاه و بیش از ۴ میلیون دانشجو در کشور وجود دارد.

آیت الله سلیمانی با اشاره به اینکه  قبل از انقلاب تنها  ۱۸۲ رشته تحصیلی در دانشگاه های کشور وجود داشت، تصریح کرد: اما امروز بیش از ۸۰۰ رشته دانشگاهی در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری در کشور وجود دارد که موجب رشد علمی چشمگیر ایران اسلامی در زمینه های مختلف شده است.

وی گفت: امروزه به همت جوانان و متخصصان بومی، کشور ما در بخش های مختلف علمی و مهندسی از جمله نفت، کشاورزی، هوا و فضا، دریانوردی، هسته ای، سلول های بنیادی، نانو و .. افتخارات متعددی را در جهان کسب کرده و حرف برای گفتن دارد.

امام جمعه زاهدان با اشاره به سخنان اخیر برخی از مقامات آمریکایی اظهار داشت: دولت آمریکا در ۴ دهه گذشته با عناوین مختلف علیه ملت ما توطئه کرده است و حالا هم با جنگ اقتصادی به مقابله با ایران اسلامی آمده است.

وی تصریح کرد: البته این کارشکنی ها و توطئه ها از سوی دشمنان در طول عمر با برکت نظام اسلامی همیشه مطرح بوده است از همین رو مطمئنا این بار نیز همچون گذشته با آگاهی و وحدت مردم شکست خواهند خورد.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی ایران هیچگاه جیره خور آمریکا نبوده و نیست، گفت: قطعا با وحدت و پیروی از منویات رهبر معظم انقلاب این تحریم ها و مشکلات اقتصادی را هم پشت سر می گذاریم و به پیروزی خواهیم رسید.

کد خبر 4523079

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 0 =