برگزاری نمایشگاه عکس نگاره‌، با عنوان «زنی که می‌شناختمش»

نمایشگاه «زنی که می‌شناختمش» که نمایش عکس نگاره‌های سحر کرمی و ملیحه سیف‌آبادی است، با رویکردی جدید از تلفیق عکس و نقاشیخط برگزار می‌شود.‌

به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، عکس‌های این مجموعه جریان سیال ذهن زنی است که از نیمه فراموش شده‌اش سخن می‌گوید و خطوط خوشنویسی شده آن زبان نگفته های آن زن است. این خطوط کلام پنهان ضمیر اوست، کلامی که به سخن نیامده است و تنها در پستوی روح زنانه اش باقی مانده است.

عنوانِ «عکس نگاره» برای این نمایشگاه به معنای قرار گیری عکس در کنار نگاره به مفهوم نقش و صورتِ نقاشی شده است. نگاره‌های این نمایشگاه از فرم‌های خطی است و نقشِ آن را خط می‌آفریند.‌دلیل انتخاب خط به مثابه نقوش از این رو بوده که خط برای هنرمند ابزاری نمادین از کلمات و حرف های نگفته شده و گاه سرکوب شده‌ای است که او را محاصره کرده‌اند.

این عکس نگاره‌ها می‌خواهند تلنگری باشند، برای زنان تا همیشه در حسرت آن چه باید می‌بودند، نباشند؛ تا بتوانند به لایه های وجودی خود که زندگی بخش است وصل باشند. آرامش، تنهایی، سکوت، اضطراب، رهایی، بالندگی از عناصری است که این مجموعه را در برگرفته است.

هر یک از این عناصر گذشته زنانی است که در قالب عکس ثبت شده‌اند، گذشته‌ای که هم شیرین است و هم تلخ. «زنی که می‌شناختمش» گاه می‌خواهد فراموش کند، گاه به خاطر بیاورد و گاه دست به ‌کار شود برای چیزی که از دست داده است. در نهایت او تنها می‌خواهد در مسیر زیستن، خودِ واقعی‌اش را به زندگی هدیه دهد نه آن که مدام دستخوشِ افکار مسموم قرار بگیرد.

«زنی که می‌شناختمش» در تلاش است به تجدید خودش بپردازد، آیینه‌ای برابر چشم هایش بگذارد تا وسعت بی انتهایش را به خودش یادآور شود.

این نمایشگاه که نمایش عکس نگاره‌های سحر کرمی و ملیحه ملیحه سیف‌آبادی است، از تاریخ ۵ تا ۱۰ بهمن‌ماه در گالری نگر به آدرس قیطریه، خیابان روشنایی، کوچه دلارام، پلاک ۳۳ و زنگ ۳ برگزار می‌شود.

این مطلب، یک خبرآگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

کد خبر 4523978

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 6 =