۱۳هزار مترمربع فضای فیزیکی دانشگاه کردستان دهه فجر افتتاح می شود

سنندج - مدیر امور فنی و نظارت بر طرح های عمرانی دانشگاه کردستان گفت: در دهه فجر چهار پروژه در دانشگاه کردستان با اعتبار ۲۰ میلیارد تومان افتتاح و به بهره برداری می رسد.

به گزارش خبرنگار مهر, جمال مشتاق ظهر امروز یکشنبه در جمع خبرنگاران استان کردستان از توسعه ۱۳ هزار متر مربعی فضای فیزیکی دانشگاه کردستان خبرداد و اظهارداشت: ساختمان ۲۵ کلاسه مهندسی که مساحت آن چهار هزار متر مربع است, یکی از پروژه های قابل افتتاح در ایام دهه فجر است.

وی افزود: دانشکده منابع طبیعی با چهار هزار و ۲۰۰ متر مربع یکی دیگر از این پروژه هاست که با افتتاح آن, دانشکده منابع طبیعی از دانشکده کشاورزی جدا خواهد شد.

مدیر امور فنی و نظارت بر طرح های عمرانی دانشگاه کردستان ادامه داد: سالن ورزشی شماره چهار با هزار و ۵۰۰ متر مربع و خوابگاه پسرانه سه هزار و ۱۵۰ متر مربعی از دیگر پروژه های عمرانی قابل افتتاح دانشگاه کردستان است که در ایام دهه فجر افتتاح و به بهره برداری خواهند رسید.

مشتاق از کلنگ زنی پنج پروژه عمرانی دیگر در این ایام خبرداد و یاداور شد: بودجه برخی از این پروژه ها تامین شده و تامین بودجه سایر پروژه ها هم پیگیری خواهد شد.

وی خوابگاه سه هزار متر مربعی پسرانه را یکی از مهمترین پروژه هایی عنوان کرد که در این ایام کلنگ زنی خواهد شد که مقرر شده پنج میلیارد تومان تسهیلات برای آن اخذ شود.

مدیر امور فنی و نظارت بر طرح های عمرانی دانشگاه کردستان, ساختمان کردستان شناسی با متراژ سه هزار متر مربع را از دیگر پروژه های مهم اعلام کرد و بیان کرد: نقشه و الزامات اولیه این ساختمان تهیه شده و در دهه فجر کلنگ زنی خواهد شد و برای تامین بودجه آن نیز  بر درامدهای داخلی و درامدهای اختصاصی دانشگاه تکیه می شود.

مشتاق ساختمان آموزشی پنج هزار متر مربعی دانشکده اقتصاد را از دیگر پروژه های مطرح عنوان کرد که بودجه آن هنوز تصویب نشده اما در حال پیگیری است و گفت: توسعه دو هزار و ۵۰۰ متر مربعی دانشکده هنر و معماری از دیگر پروژه های آماده کلنگ زنی است که بودجه آن تامین و تصویب شده و به زودی آغاز خواهد شد.

وی توسعه هزار و ۱۰۰ متر مربعی معاونت فرهنگی دانشگاه آخرین پروژه عنوان کرد که بودجه آن تصویب نشده اما سعی می شود بودجه آن از درآمدهای داخلی دانشگاه تامین و برای این کار اقدام شود.

مدیر امور فنی و نظارت بر طرح های عمرانی دانشگاه کردستان روال معمول انجام این پروژه ها را دو ساله دانست و اظهارداشت: چنانچه مشکلی در تامین بودجه وجود نداشته باشد, پروژه ها به موقع به اتمام می رسد اما اگر در تامین بودجه مشکلی ایجاد شود, افتتاح پروژه ها با تاخیر صورت می گیرد.

کد خبر 4525155

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 3 =