بانک ها طرح های دارای توجیه اقتصادی را با جدیت حمایت کنند

سنندج - معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان گفت: مدیران بانک ها در راستای به فعلیت رساندن ظرفیت های تولید و اشتغال، طرح های دارای توجیه اقتصادی را با جدیت حمایت کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی استاندار کردستان، حسین فیروزی در جلسه کمیسیون هماهنگی بانک های استان کردستان، اظهارداشت: برای ایجاد توازن منطقه ای به تغییر نگرش دست اندکاران توسعه در هر دو سطح برنامه ریزی و اجرا نیاز داریم و این تحول باید از ذهن مدیران استان های حاشیه ای اقتصاد و کمتر برخوردار آغاز شود.

وی با تاکید بر کوچک بودن اقتصاد کردستان، آن را با نیازهای استان نامتناسب عنوان کرد و افزود: مقام معظم رهبری به تمام ارکان کشور توصیه کردند که توازن منطقه ای را مبنای کار خود قرار دهند و برنامه ششم توسعه نیز بر همین اساس نوشته شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان ادامه داد: برای رسیدن به اهداف توسعه متوازن علاوه بر اسناد بالا دستی و قوانین و مقررات مطلوب، قاطعیت، جسارت و انگیزه بالای مدیران و مجریان در سطوح عملیاتی ضرورت خواهد داشت.

فیروزی ضمن گله مندی از عملکرد بعضی از بانک ها به دلیل کاهش نسبت مصارف به منابع از آنها خواست در عملکردهای خود تجدیدنظر کنند و خبرهای خوب به مردم بدهند و با عمکلردهای مطلوبتر به مردم امید بدهند.

وی با یادآوری ظرفیت های بالقوه فراوان کردستان و نیاز فعالان اقتصادی و کارآفرینان استان به تسهیلات بانکی برای به فعلیت رساندن ظرفیت های تولید و اشتغال، از مدیران بانک ها خواست طرح های دارای توجیه اقتصادی را با جدیت تمام مورد حمایت قرار دهند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان همچنین از مدیران بانک ها، بویژه بانک های خصوصی استان خواست در راستای حمایت از اقتصاد و بهره وری سپرده های مردم در استان، از مدیران ارشد بانک های خود بخواهند که در طرح های سرمایه گذاری استان کردستان مشارکت کنند.

فیروزی با اشاره به اینکه در یک حرکت جدی قصد داریم منابع بانکی استان را برای استان خرج کنیم، یادآور شد: در جای جای برنامه ششم بر توازن منطقه ای تاکید شده که باید به آن جان ببخشیم و اگر نمی توانیم منابع کشور را به استان وارد کنیم نباید منابع مردم را نیز از استان خارج کنیم.

کد خبر 4525625

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 11 =