جلب مشارکت مردم در توسعه نظم و امنیت اجتماعی مدنظر قرار گیرد

اراک- استاندار مرکزی گفت: افزایش ضریب نظم و امنیت اجتماعی با گسترش مشارکت مردمی محقق می شود و این مهم بایستی مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار مهر، سید علی آقازاده پیش از ظهر سه شنبه در جلسه طرح مشارکت مردم، توسعه نظم و امنیت عمومی استان مرکزی در اراک اظهار داشت: فرمایش مقام معظم رهبری در ارتباط با طرح مشارکت که فرمودند« یک مسئله مهم کمک مردم است، آحاد مردم می‌توانند مثل یک پشتیبان قابل اعتماد به نیروهای انتظامی کمک کنند...» باید مدنظر باشد. جلسه امروز بیشتر جنبه دولتی دارد اما حضور گروه‌های مختلف مردمی در جلسات آتی حتما در دستور کار قرار گیرد.

وی افزود: اگر به یک ترکیب مناسب مردمی برسیم، بهتر می توان به تحقق منسجم این فرمان رهبری دست پیدا کنیم، حتما در بین مردم افرادی هستند که بتوانند در زمینه‌های مختلف کمک کنند.

آقازاده خاطرنشان کرد: مشارکت ها صرفا برای جذب کمک‌های مادی نیست، بلکه مردم و گروه های مردمی می توانند کمک های غیرمادی نظیر پشتیبانی، لجستیک، کمک‌های مشورتی، فکری، تجربی و... داشته باشند.

وی ادامه داد: در این موضوع برای دستیابی به موفقیت بیشتر باید کارهای مهندسی کارآمد صورت گیرد. با حضور مردم می توان در همه امور گام های موثری برداشت.

استاندار مرکزی در بخش دیگر سخنان خود بیان داشت: دولت در این زمینه هرچه توان داشته باشد کمک می کند همانطور که تاکنون انجام داده است. در مورد تخصیص بودجه شهرداری ۳۸ درصد از کل ۵۰۰ میلیارد تومان که امسال بودجه شهرداری اراک بوده محقق شده و نزدیک به کمتر از دو ماه دیگر به پایان سال مانده، بنابراین قطعا به تحقق ۱۰۰ درصدی نمی‌رسیم.

آقازاده اضافه کرد: در مورد اعتبارات دولتی هم با همین مشکلات روبرو هستیم، اعتبارات مصوب ناجا، اعتبارات استانی و مصوب دستگاه های اجرایی تا الان که حدود یازده ماه از سال را سپری کرده ایم هنوز به نصف نرسیده و حتما هم تا پایان سال این اعتبارات به طور کامل تحقق پیدا نمی‌کند، بنابراین همه در یک شرایط برابر از نظر تخصیص اعتبار قرار داریم و باید تلاش کنیم در این شرایط عملکرد مطلوب داشته باشیم.

کد خبر 4527482

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 4 =