قانون اساسی ظرفیت لازم را برای اداره کشور دارد

نایب رئیس شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان گفت: آیا مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی همان مجلس است که قانون اساسی گفته است؟ همچنان قانون اساسی ظرفیت لازم را برای اداره کشور دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید عبدالواحد موسوی لاری نایب رئیس شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان در دومین کنگره مجمع فرهنگیان ایران اسلامی اظهار داشت: هم جمع بسیار ارزشمندی است و هم زمان و موقعیتی که در آن قرار گرفتیم. در آخرین نظرسنجی های مربوط به سرمایه های اجتماعی با وجود کاهش اعتماد عمومی اما همچنان معلمان در صدر هستند.

موسوی لاری همچنین عنوان کرد: اعتماد عمومی به معلمان با همه گرفتاری های موجود همچنان حفظ شده است و به دلیل این نگاه حق شناسانه ملت به شما تبریک می گویم و امیدواریم با وجود شما شاهد بازیابی اعتماد عمومی به همه مجموعه ها باشیم.

وزیر کشور دولت اصلاحات خاطر نشان کرد: بزرگان دین به ما کارنامه گویی و کارنامه نویسی را یاد دادند و نظام مقدس جمهوری اسلامی جایگزین نظام سلطنتی شد.

موسوی لاری تاکید کرد: برای نظام کشور در ابتدای پیروزی پیشنهادهای بسیاری مطرح شد؛ پیوند اسلامیت و جمهوریت دستاورد انقلاب بود و مردم می خواستند خود در نظام تصمیم گیری داشته باشند. البته فراز و فرودهای بسیاری داشتیم و هیچ کس نمی تواند همه فداکاری ها و دستاوردها را از صفحه زندگی مردم ایران پاک کند.

وی افزود: در آستانه چهلمین سالگرد انقلاب اگر بخواهیم هر کدام از تاثیرگذاران جامعه کارنامه خود را بررسی کنند، چقدر می توانیم نمره قبولی به خود دهیم؟ آیا واقعاً آنچه در آموزش و پرورش ما می گذرد، کارنامه ای صددرصد مورد قبول شما معلمان است؟

نایب رئیس شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان ادامه داد: آیا روحانیون آنطور که باید عمل کردند؟ مدیران جامعه باید جواب دهند که آیا قانون اساسی را به درستی محقق کردند؟ قانونی اساسی که میثاق انقلاب است و مردم به آن رای دادند و دو شهید بزرگوار شهید منتظری و شهید بهشتی در تدوین آن سهم وافری داشتند.

موسوی لاری تصریح کرد: امروز قانون اساسی در اختیار ماست و اگر بر این مسئله تکیه کنیم که قانون اساسی چقدر محل توجه بوده است؟ محل تامل است و در این قانون اساسی با دقت نظر همه چیز متناسب با اندیشه اسلامی است و نماد حضور مردم و پایبندی به مردم تثبیت شده است.

وی ادامه داد: آیا مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی همان مجلس است که قانون اساسی گفته است؟ همچنان قانون اساسی ظرفیت لازم را برای اداره کشور دارد.

نایب رئیس شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان افزود: مجلس خبرگان مسئولیتشان انتخاب رهبر و کنترل و نظارت این مسئله است و اصل ۱۱۰ قانون اساسی به رهبری پرداخته و خبرگان باید ناظر بر اوضاع رهبر و عملکرد رهبر باشد و ترکیب خبرگان در چهلمین سال انقلاب نیاز به دقت و تامل بیشتر دارد و باید مجلس خبرگان از تک بعدی بودن به جامع بودن تغییر کند.

وی ادامه داد: چرا گاهی در کوبیدن جریان اصلاحات یکصدا می شوند و اگر برجام بد بود چرا ترامپ که در موقعیت براندازی نظام است آن را بد می داند؟ البته برجام یک پدیده آسمانی نیست.

وزیر اسبق کشور همچنین بیان کرد: اینکه ۲۸ حزب در قالب یک ائتلاف و جبهه کار می کنیم یعنی قدر مشترک داریم و اگر سراغ نقطه های اختلاف برویم پیشرفت نمی کنیم. باید روی حرکت جبهه ای تاکید کنیم و خداوند کمک کند راه را غلط  نرویم.

کد خبر 4529277

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 4 =