گاز، برق و راه، آب در تمامی روستاهای تهران/سطح بالای خدمات عمرانی

تهران- مردم استان تهران با رشد بالای جمعیت، امروز در حالی از خدمات عمرانی مناسب برخوردار هستند، که پیش از انقلاب اسلامی بسیاری از مناطق پایتخت از نعمت گاز و برق و راه آسفالت بی بهره بودند.

خبرگزاری مهر، گروه استان‌ها-سمانه شمس: انقلاب اسلامی در ۴۰ سال گذشته دستاوردهای بسیاری در کشور داشته است، که می‌توان ماه‌ها در این خصوص سخن گفت و به این دستاوردها بالید، اما برخی از دستاوردهای انقلاب اسلامی نسبت به دیگر دستاوردها شاخص است.

ارائه خدمات عمرانی مانند راه، گازرسانی، برق رسانی و تأمین آب آشامیدنی بهداشتی و سالم را می‌توان یکی از بی نظیرترین دستاوردهای انقلاب اسلامی در عمر ۴۰ ساله و با برکت خود دانست، که نقش مهمی در افزایش میزان رفاه خانوار در استان تهران دارد.

مردم در سراسر استان تهران از نعمت گاز برخوردار هستند

رئیس ستاد چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: نقش انقلاب اسلامی در توسعه و آبادانی کشور به ویژه ارائه خدمات عمرانی بی بدیل است، طوری که ما پیش از انقلاب اسلامی گازرسانی را شاهد نبودیم، اما امروز در استان تهران تقریباً همه جای استان که جمعیت قابل قبولی داشته از نعمت گاز برخوردار است و برای گازرسانی به مناطق صعب العبور و دارای جمعیت کم‌تر نیز شاهد تلاش مسئولان هستیم.

حجت الاسلام سید محسن محمودی گفت: در مورد برق رسانی و نیز آب آشامیدنی نیز همین مساله مطرح است، حجم این خدمات به ویژه در روستاهای استان تهران به قدری بوده که امروز شاهد ماندگاری روستاییان در این استان هستیم و مهاجرت به شهرهای استان متوقف شده است.

وی با اشاره به استقرار نزدیک به یک میلیون نفر از جمعیت استان تهران در روستاهای این استان گفت: راه آسفالت قبل از انقلاب برای روستاها معنایی نداشت، اما امروز می‌بینیم، که در دور افتاده‌ترین روستاها نیز راه‌های آسفالت بوده و زیرساخت‌های لازم برای مردم این استان فراهم شده است.

معاون امور عمرانی استاندار تهران نیز آب رسانی در استان تهران را مورد اشاره قرار داد و به خبرنگار مهر گفت: امروز نه تنها سراسر استان از نعمت آب آشامیدنی بهداشتی برخوردار است، که اقدامات اولیه و لازم برای سامانه‌های تصفیه فاضلاب در سطح استان نیز انجام شده و شاهد جهش مناسبی در ارائه این گونه خدمات به مردم هستیم.

احمد تواهن گفت: البته ما به این دستاوردها رضایت نخواهیم داد و تلاش برای رسیدن به توسعه متوازن در سطح استان تهران همچنان ادامه خواهد داشت، چرا که معتقدیم باید سرانه‌ها در سطح استان تهران به صورت یکسان توزیع شود و تمامی مسئولان متفق القول برای ارائه خدماتی بهتر به مردم انقلابی استان تهران هستند.

امروز در پی ایجاد اشتغال پایدار در روستاها هستیم

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری تهران نیز در خصوص دستاوردهای انقلاب اسلامی در بحث راه، گازرسانی، برق رسانی و تأمین آب آشامیدنی بهداشتی و سالم به خبرنگار مهر گفت: امروز به جرأت می‌توان گفت، از سطح ارائه خدمات عمرانی در روستاهای استان تهران عبور کردیم و به پروژه‌هایی مانند اشتغال پایدار و خدماتی در سطوح بالاتر در روستاها رسیده ایم.

معصومه پرندوار گفت: در دهه فجر نیز شاهد افتتاح ۳۸۵ پروژه خدماتی و عمرانی در روستاهای استان تهران هستیم، که در راستای ارتقا سطح رفاه خانوار روستایی در این استان ارائه شده است.

وی گفت: در زمینه اشتغال زایی نیز در حال فعال کردن ظرفیت‌های گردشگری در روستاهای استان تهران هستیم، که از این طریق و نیز کسب درآمد پایدار شاهد حضور بیش از پیش مردم در روستاها و تمایل آنها به ماندگاری بیشتر در مناطق روستایی باشیم.

هرچند در برخی مواقع، کاستی‌هایی در خدمات رسانی را شاهد بودیم، اما در مجموع با بررسی‌های ضریب نفوذ ارائه خدماتی که در استان تهران انجام شده است، می‌توان به عظمت خدمت رسانی به مردم و دستاوردهای عظیم انقلاب اسلامی در این راستا پی برد.

آن چه این دستاوردها را پررنگ‌تر و شیرین‌تر می‌کند، آن است، که تمام آنها در شرایط تحریم‌های ظالمانه ۴۰ ساله، توطئه‌های متعدد استکبار جهانی علیه ملت ایران و نیز تحمیل ۸ سال جنگ به این مردم حاصل شده است.

کد خبر 4531634

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 4 =