مشکلات اقتصادی ناشی از کمبود ایمان است/هلاکت مردم در فقر دینی

بیرجند- نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با تأکید بر اینکه امروز مردم در فقر دینی هلاک می شوند، گفت: مشکلات اقتصادی به دلیل کمبود در اقتصاد نیست بلکه مربوط به کمبود ایمان است.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید علیرضا عبادی صبح یکشنبه در دیدار با دست اندرکاران طرح ولایت مردمی اظهار داشت: امروز مهمترین مسئله برای نوع انسان ولایت خدا و توحید حقیقی است.

وی بیان کرد: ولایت خدا وقتی بخواهد حالت عینی پیدا کند یک جایگاه و پایگاه دارد که بشر از آن سرمنشأ سرشار شود و به کمال برسد.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه تمام مشکلات همان مواردی است که انسان گستاخ شده و طغیان و سرکشی می کند، عنوان داشت: همه سود انسان در ولایت الله تعبیه شده و وقتی انسان از زیر بار ولایت الله سر باز زند، مشکل ایجاد می شود.

عبادی ادامه داد: بنابراین دنیایی که باید مدینه فاضله بوده، انسان ها معاون حق و عدل و سراپای آن محبت، نیکی، فضل و کرم باشد، دنیا وحشی می شود.

تمام مشکلات بشر به دلیل خروج از چارچوب ولایت الله است

وی با تأکید بر اینکه منشا همه این ها به دلیل آن است که انسان از ولایت الله سرباز زده و به دنبال نفس رفته است، بیان داشت: هرچه جلوتر برود مشکلات نیز بیشتر می شود، مگر اینکه به اصل خود باز گردد.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه وصل به خدا، پیغمبران، اولیاء و بندگان صالح خدا راه نجات بندگان خداست، افزود: باید هواهای نفسانی و طاغوت را رها کرد.

عبادی اضافه کرد: هرجا بشر به نفس خود و یا دنبال فرعونی راه افتاد از نور هدایت و کمال و نور پرفیض ولایت الله محروم ماند و در ظلمات گیر کرد.

وی با تأکید بر اینکه تمام مشکلات برای بشر به دلیل خروج از چارچوب ولایت الله و اطاعت از طاغوت است، خطاب به دست اندرکاران ولایت مردمی گفت: حرکت شما حرکت اصولی بوده که بحث نوع بشر است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با تأکید بر لزوم تسریع در این کار پر ارزش، بیان کرد: امروز بحث فلان شهر و کشور نیست باید در طرح هایی که بتواند نوع بشر را نجات دهد به بشر راه نشان داد.

عبادی ادامه داد: اگرچه امروز انسان های بی سواد و منحرف بحث های توحید و شرک را به مسائل لفظی و بسیار بی مایه و پست برده اند که اصلا ارزش علمی و پایه ندارد اما کار شما بسیار با ارزش است.

فرهنگ در همه امور حرف اول را می زند

وی با اشاره به اینکه هیچ انسانی از خود چیزی ندارد بلکه این ولایت الهی که به اولیاء الله، پیامبران و ائمه تفویض می شود، افزود: بنابراین این ها ابزار، پل و حامل امانت الهی هستند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه جرکت شما حرکت موثری در سطح جهان خواهد بود، بیان داشت: مهم اصولی عمل کردن، زاویه نگرفتن و مستقیم عمل کردن است بنابراین کار باید بر اساس عمل، عقل و اصول فطرت باشد.

عبادی با اشاره به اینکه در دنیای امروز هرچه مردم از ظلم طاغوت خسته تر شوند به ایمان ولایت الله نزدیک تر می شوند، افزود: روز به روز نیاز انسان به این مسئله بیشتر می شود و حقیقت دین نیز همین است

وی با تأکید بر اینکه امروز مردم در فقر دینی هلاک می شوند وگرنه اگر دین در صحنه میدانی عمل شود مشکلی وجود ندارد، گفت: مشکلات اقتصادی مربوط به کمبود ایمان است نه کمبود اقتصاد.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه در همه امور فرهنگ حرف اول را می زند، عنوان داشت: اقتصاد نیز همین گونه است، وقتی فرهنگ نابود شد با یک شایعه قحطی ذهنی ایجاد می شود.

کد خبر 4532195

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 3 =