صحنه مدیریتی کشور به جوانان سپرده شود

اصفهان- وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت:تا کی قرار است افرادی در سن و سال من بر سر پست های مدیریتی باشند، باید صحنه مدیریتی کشور را به جوانان خلاق بسپاریم و خود از کارها کناره بگیریم.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد شریعتمداری ظهر یکشنبه در بازدید از بیمارستان غرضی اصفهان اظهار داشت: کارگری که انگیزه برای کار نداشته باشد، حقوق مکفی نگیرد و تسهیلات دریافت نکند کالایی که تولید می‌کند نیز به درد نخواهد کرد.

وی با بیان اینکه حداقل معیشت باید با حداقل دستمزد تناسب داشته باشد ابراز داشت: این یک حرف عالمانه است و تنها برای خوشایند کارگران نیست، چون کارگرِ امیدوار، پای کار که می‌ایستد محصول خوب نیز تولید می‌کند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: باید شاخص دستمزد کارگران را ارتقا دهیم تا کارگران انگیزه تولید محصول باکیفیت را داشته باشند.

پرداخت حقوق های چند ده میلیونی به برخی مدیران باید اعلام شود

وی با بیان اینکه باید با مردم شفاف سخن گفت چراکه اگر تاکنون توانستیم کشور را به خوبی اداره کنیم به خاطر پشتیبانی  این مردم بوده است،‌ ادامه داد: چرا باید ۳۰ میلیون تومان حقوق به رئیس یک هلدینگ داده شود، اگر  این اقدام مطابق قانون است که باید روی سایت اداره کار آورده شود و اگر این گونه نباشد تنها یک درآمد حرام است.

شریعتمداری با اشاره به اینکه تنها با شفافیت عملکرد می‌توانیم مملکت را به درستی و شایسته ملت ایران اداره کنیم،  افزود: اگر برخی امور کشور به نتیجه نمی‌رسد ثمره غیرشفاف بودن است، اگر ما سازمان تأمین اجتماعی را مکلف کرده بودیم که تمام مطالبش را روی سایت قرار دهد آن موقع مشخص بود که هزینه‌ها  را در چه اموری خرج کرده و آیا اولویت‌ها رعایت شده  است یا خیر.

مدیران با تحصیلات غیر مرتبط باید مشخص شوند

وی با بیان اینکه باید خود را در معرض قضاوت مردم قرار دهیم، افزود: زمانی که به وزارتخانه آمدم اسامی هیئت‌مدیره‌ها را درخواست کردم که در نهایت یک هزار و ۴۲۲ اسم به من اعلام شد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه شایسته نیست یک مدیر با مدرک مرتبط با رشته شیمی مدیر یک مجموعه فرهنگی شود، گفت: صحنه مدیریتی کشور را  دیگر باید به جوانان سپرد، تا کی قرار است که افرادی در سن و سال من بر سرپست های مدیریتی باشند،‌ لازم است که ما کنار برویم و مدیریت را به دست جوانان بسپاریم.

وی با اشاره به اینکه مدیران ناامید و نابلد را باید از کار برکنار کرد، گفت: نباید در جامعه دروغ بگوییم، تهمت نزنیم، اگر دزدی می‌شناسید اشد مجازات را برای وی اعمال کنید اما نباید آن‌قدر در جامعه با تبلیغات بیهوده مردم را به همه‌چیز بی‌اعتماد کنیم.

شریعتمداری با اشاره به وضعیت سازمان تأمین اجتماعی تصریح کرد:چرا باید شرکت های ورشکسته را به تامین اجتماعی سپرد،‌ شرکتی که خدمات عمومی ارائه می‌کند مثل شرکت حمل و نقل ریلی که باید وضعش ثابت باشد نباید زیر مجموعه تأمین اجتماعی قرار بگیرد و باید دولت خود چرخاننده آن باشد.

سپردن شرکت های ورشکسته به تامین اجتماعی اشتباه است

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: شرکت ملی نفت‌کش را به تأمین اجتماعی دادند که یک اشتباه بزرگ بود زیرا با این کار شرکت قطعا زیان‌ده می‌شود، باید خود دولت گرداننده این شرکت باشد بر این اساس من این شرکت را از زیر بار مسئولیت تامین اجتماعی  خارج می کنم.

وی با بیان اینکه  آینده کشور بسیار درخشان است، ابراز داشت: خراب کردن اقتصاد این کشور  جایزه نوبل می‌خواهد چراکه این کشور دارای امکانات بسیاری است هرچند فشار نظام سلطه شدید است به نوعی که اگر زمانی  کشور به کشور علیه ما کار می‌کردند امروز شرکت به شرکت علیه ما اقدام می‌کنند.

شریعتمداری تصریح کرد: ما تا آخر ایستاده‌ایم و دشمنان نمی‌توانند کاری از پیش ببرند، همانگونه که تاکنون نیز با دو عنصر تصمیمات اندیشمندانه و خردمندانه رهبر انقلاب و مقاومت ملت ایران نتوانستند کاری کنند.

وی بیان داشت: بدهی های دولت به تامین اجتماعی را نباید از محل بودجه و خزانه پرداخت کرد.

کد خبر 4532408

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 7 =