ایجاد چهار هزار و ۵۰۰فرصت شغلی برای مددجویان بهزیستی خراسان جنوبی

بیرجند- مدیرکل بهزیستی خراسان‌جنوبی گفت: چهار هزار و ۵۰۰ فرصت شغلی تاکنون برای مددجویان تحت حمایت بهزیستی ایجاد شده است.

علی عرب‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: ابتدای پیگیری بحث مسکن مددجویان، ۷۳۰ واحد مسکونی داشته‌ایم که اکنون این واحدها به دو هزار و ۲۷۳ واحد مسکونی رسیده است.

مدیرکل بهزیستی خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه  ۳۷ واحد مسکونی ویژه خانواده دارای دو فرزند معلول نیز آماده واگذاری است، بیان کرد: برای این واحدهای مسکونی ۱۲  میلیارد و ۲۴۵ میلیون تومان هزینه شده است.

عرب نژاد با تبیین اینکه بخشی از این هزینه‌ها  توسط خود مددجویان و بخشی دیگر با مشارکت بهزیستی تأمین شده است، ادامه داد: ۳۰ میلیون تومان به صورت بلاعوض به خانواده‌های شهری و ۱۵ میلیون تومان نیز به خانواده‌های روستایی داده‌ایم.

وی افزود: در زمینه حرفه‌ آموزی مددجویان در راستای توانمند سازی آنان به واسطه تفاهم نامه با فنی و حرفه ای هیچ مشکلی وجود ندارد.

مدیرکل بهزیستی خراسان‌جنوبی گفت: اشتغال زایی برای مددجویان تحت پوشش و سایر اقشار تحت حمایت بهزیستی چون زنان سرپرست خانوار از سه طریق صورت می گیرد که یکی از راه‌های آن خود اشتغالی است.

عرب نژاد اظهار کرد: در خود اشتغالی مددجو طرح خود برای ایجاد اشتغال را ارائه داده و براساس نوع طرح و ارزیابی ها تا سقف ۲۰ میلیون تومان تأمین اعتبار صورت می‌گیرد.

وی بیان کرد: نوع دیگر اشتغال‌زایی برای مددجویان از طریق کارگاه‌های حمایت شده است که در این روش کارفرمایی که مددجو را به کارگیری کند تا سقف ۲۰ میلیون وام  و ۱۰  میلیون کمک بلاعوض داده می‌شود.

مدیرکل بهزیستی خراسان‌جنوبی ادامه داد: در صورت به کارگیری مددجو سهم بیمه کارفرمایی او نیز توسط بهزیستی پرداخت می شود.

عرب نژاد افزود: حتی در صورتی که مددجوی تحت حمایت بهزیستی مانند یک فرد سالم از منظر جسمی قادر به کارکردن نباشد به کارفرمای او ملبغی تحت عنوان جبران کارایی با تشخصیص تیم توانبخشی پرداخت می‌شود.

وی گفت: در روش سوم در کارگاه‌های خود بهزیستی به مددجویانی که امکان کار در محیط  بیرون  را ندارند، آموزش داده شده و بعد از تولید محصول برای فروش آن اقدام می‌شود.

مدیرکل بهزیستی خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه تاکنون  برای چهار هزار و و ۵۰۰ نفر از مددجویان بهزیستی فرصت شغلی ایجاد شده است، اظهار کرد: هشت میلیارد تومان تسهیلات از محل تبصره ۱۶ داشته‌ایم.

عرب نژاد یادآور شد: همچنین هفت میلیارد تومان اعتبار و تسهیلات از محل تسهیلات اشتغال پایدار روستایی داشته‌ایم.

کد خبر 4532885

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 6 =