اسبقیان: انتخابات هیچ فدراسیونی به بعد از المپیک موکول نمی‎شود

مدیرکل دفتر امور مشترک فدراسیون‎ها با تاکید بر بلامانع بودن حضور سرپرستان در انتخابات گفت که انتخابات تمام فدراسیون‎های واجد شرایط تا پیش از المپیک برگزار می‎شود.

به گزارش خبرنگار مهر، از مجموع فدراسیون هایی که به دلیل پایان دوره چهارساله ریاست، اجرای قانون منع به کارگیری بازنشسته ها یا استعفای رئیس با سرپرست اداره می‌شوند، برنامه انتخاباتی سه فدراسیون مشخص و اعلام شده است. 

طبق این برنامه قرار است انتخابات فدراسیون ورزش های کارگری پنجم اسفندماه برگزار شود و ۷ و ۱۲ همین ماه هم برای برگزاری انتخابات فدراسیون های قایقرانی و ووشو تعیین شده است.

این در حالی است که هنوز در رابطه با فدراسیون های جودو، کاراته، ورزش های ناشنوایان، سه گانه، هاکی، هندبال، چوگان و کونگ فو که ثبت نام کاندیداهای آنها انجام شده، زمان برگزاری مجمع انتخاباتی مشخص نشده است. تایید صلاحیت کاندیداهای این دسته فدراسیون ها در مرحله بررسی در کمیسیون تطبیق با مراجع ذی صلاح به سر می برد. 

از طرفی در فدراسیونی مانند بیماری های خاص روند ثبت نام از کاندیداها در جریان است. این پروسه برای فدراسیون وزنه برداری که دوره چهارساله ریاست آن ۷ اردیبهشت ماه سال آینده به پایان می رسد از ۲۳ بهمن ماه آغاز می شود. 

والیبال و کشتی اما فدراسیون هایی هستند که به ترتیب به دلیل اجرای قانون منع به کارگیری بازنشسته ها برای احمد ضیایی و استعفای رسول خادم با سرپرست اداره می شوند اما هنوز مشخص نیست نام نویسی از کاندیداهای آنها چه زمانی انجام می شود. البته که گفته شده وزارت ورزش هفته اول اسفندماه در این زمینه تصمیم گیری خواهد کرد.

در هر صورت وزارت ورزش و دفتر امور مشترک فدراسیون های ورزشی با ترافیکی از فدراسیون های در صفِ انتظار برای برگزاری انتخابات مواجه است در حالیکه مشخص نیست تا پایان سال و به جز فدراسیون های کارگری، قایقرانی و ووشو، انتخابات فدراسیون دیگری هم برگزار می شود یا نه؟ و اینکه در کل برنامه وزارت ورزش برای مدیریت برگزاری انتخابات فدراسیون ها با توجه به در پیش بودن المپیک ۲۰۲۰ توکیو چیست؟ 

سیدمحمد شروین اسبقیان مدیر کل دفتر مشترک فدراسیون های ورزشی وزارت ورزش در گفتگو با خبرنگار مهر در این رابطه گفت: تعیین زمان انتخابات به مشخص شدن نتیجه تایید صلاحیت کاندیداها بستگی دارد. در مورد برخی از فدراسیون ها هنوز شرایط احراز مدیریتی و صلاحیت کاندیداها مشخص نشده است. منتظر اعلام نتیجه در این زمینه هستیم تا بر اساس آن زمان انتخابات را مشخص کنیم. 

وی در پاسخ با این پرسش که «امکان دارد تا پایان سال برگزاری انتخابات فدراسیون های دیگری هم در دستور کار قرار بگیرد؟»، خاطرنشان کرد: خیلی دقیق نمی توان پاسخ داد اما احتمال دارد برای برگزاری مجمع انتخاباتی یکی دو فدراسیون دیگر هم برنامه ریزی کنیم. باید نتیجه تایید صلاحیت کاندیداها را بگیریم سپس زمانِ مجمع را مشخص کنیم. 

مدیر کل دفتر مشترک فدراسیون های ورزشی همچنین تصریح کرد: تاکید وزیر ورزش این است که با توجه به در پیش بودن بازی های المپیک و لزوم برقراری ثبات مدیریتی و آرامش لازم در فدراسیون ها باید هر چه سریعتر انتخابات فدراسیون های واجد شرایط برگزار شود.

اسبقیان تاکید کرد: بنابراین هیچ دلیلی برای ایجاد وقفه در برگزاری انتخابات فدراسیون ها نیست. برای تمام فدراسیون هایی که این روزها با سرپرست اداره می شوند یا طی ماه‌های آنها دوره ریاست قانونی آنها به پایان می رسد، در اولین فرصت مجمع انتخاباتی برگزار خواهیم کرد. در کل اینکه انتخابات تمام فدراسیون های واجد شرایط تا پیش از المپیک برگزار می شود. 

وی با تاکید بر اینکه انتخابات هیچ فدراسیونی به بعد از المپیک موکول نمی شود، در مورد سرپرستان و حضور آنها در انتخابات یادآور شد: در قانون پیش بینی نشده که سرپرست ها اجازه شرکت در انتخابات را ندارند. البته بنا به برخی دلایل سرپرستان فدراسیون هایی که قانون منع به کارگیری بازنشسته ها در آنها اجرا شده نمی توانند کاندیدا شوند و این موضوع هم به آنها اعلام شده است اما در کل منعی برای حضور سرپرستان در انتخابات نیست. 

کد خبر 4534055

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 5 =