تحریم ها قرارگاه های اقتصادی کشور را هدف قرار داده است

گرگان- رئیس مشترک اتاق بازرگانی ایران و قزاقستان گفت: تحریم ها قرارگاه های اقتصادی ما را هدف قرار داده است.

به گزارش خبرنگار مهر، امیر عابدی ظهر چهارشنبه در نشست بررسی راهکارهای تقویت همکاری های تجاری و اقتصادی با کشور قزاقستان اظهار کرد: در بخش روادید از سمت جمهوری اسلامی مشکلی نداریم و هر تقاضایی که به کنسولگری های ما ارسال می شود پذیرش داده می شود.

وی افزود: بخش صادرات و سرمایه گذاری قزاقستان به وزارت خارجه این کشور سپرده شده و این کار این پیامد را برای ما دارد که در حوزه دیپلماسی باید فعال تر از گذشته باشیم.

عابدی تصریح کرد: شاخص های توسعه قزاقستان از کشور ما بالاتر است و ما قطعا می توانیم از آن ها الگو بگیریم.

وی با بیان اینکه در بحث حمل و نقل زمینی مذاکراتی انجام شده است و اتاق مشترک در سطح ملی کارهایی انجام می دهد، گفت: در بحث پرواز هوایی «ایراسانه» که سهامدارانش انگلیسی بودند در زمینه پرداخت پول و تحریم ها دچار مشکل بودند اما  خبرهایی می رسد که پرواز ایران به آلماتی به زودی انجام می شود.

عابدینی اظهار کرد: ما تنها با کشور قزاقستان مشکل بانکی نداریم بلکه با تمام دنیا مشکل بانکی داریم وتحریم ها قرارگاه اقتصادی ما را هدف قرار داده است.

وی ادامه داد: من به عنوان مسئول اتاق قزاقستان وظیفه دارم اطلاعات را بررسی، به روز رسانی و پیگیری کنم ونتایج را اطلاع دهم، ما درشرایط سختی قرار داریم قزاقستان برای ما اهمیت ویژه ای دارد چراکه با دو کشور راهبردی ما در حوزه بین المللی یعنی چین و روسیه ۶ هزار کیلومتر مرز مشترک دارد.

رئیس اتاق مشترک ایران و قزاقستان در رابطه با جاده ابریشم گفت: از آنجایی که ما به لحاظ لجستیک و زیرساختی بسیار ضعیف هستیم و هنوز استراتژیک در این حوزه نداریم و قزاقستان منطقه کاسپین انزلی را به لحاظ هدف کریدور ایران قبول کردند.

وی گفت: در زمینه راه اندازی «رورو» برنامه ریزی هایی انجام شده  و در بندرامیرآباد سرمایه گذاری هایی هم شده است، البته این روروی ریلی است چراکه روروی ماشینی توجیهی ندارد.

کد خبر 4535968

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 12 =