مردم علیرغم برخی گلایه‌ها ازمشکلات درراهپیمایی۲۲بهمن‌ حاضرمی شوند

حزب مردم سالاری تاکید کرد: مردم علیرغم برخی گلایه‌ها از مشکلات در جامعه به‌ویژه مشکلات اقتصادی و معیشتی همچنان برای دفاع از نام ایران، یک‌صدا در راهپیمایی ۲۲ بهمن‌ماه حاضر می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری مهر، حزب مردم سالاری به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی بیانیه‌ای صادر کرد.

در این بیانیه آمده است: مردم علیرغم برخی گلایه‌ها از مشکلات در جامعه به‌ویژه مشکلات اقتصادی و معیشتی همچنان برای دفاع از نام ایران، یک‌صدا در راهپیمایی ۲۲ بهمن‌ماه حاضر می‌شوند تا یکپارچگی و اتحاد خود را در مقابل مخالفان این کشور به‌ویژه آمریکا به سرکردگی ترامپ، نشان دهند.

متن کامل بیانیه به شرح زیر است:

دهه مبارک فجر یادآور خاطراتی فراموش نشدنی از همبستگی ملی مردم ایران در جهت سرنگونی نظامی خودکامه و مستبد است که توسعه و پیشرفت را به بهای افزایش اختلاف طبقاتی، به حاشیه راندن اسلام و نفی هرگونه انتقاد و اعتراضی در دستور کار قرار داده بود. حکومت پهلوی در مقابل خواسته‌ها و مطالبات مردمی که استقلال از بیگانگان، آزادی بیان و نقد، و استقرار نظامی دموکراتیک مبتنی بر آموزه‌های اسلام یعنی جمهوری اسلامی را می‌خواستند ایستاد اما زمانی صدای انقلاب ملت را شنید که بسیار دی رشده بود. جزیره ثبات خاورمیانه، به دلیل بی توجهی به مطالبات انباشته شده مردم، در یک چشم بر هم زدنی بی ثبات شد؛ مردمی که به تاسی از روح الله خمینی (ره) معتقد بودند پدرانشان نمی‌توانند برای آینده آنها تصمیم گیری کنند و خود درباره نوع حکومت باید نظر دهند. آن‌ها یکصدا حکومتی اسلامی مبتنی بر رأی و نظر مردم خواستند تا عدالت اسلامی در جامعه حاکم شود و در جامعه‌ای با کمترین تبعیض، آزادانه نظرات خود را بیان کنند. بی توجهی حکومت پهلوی به این مطالبات، موجب فروریختن آن حکومت شد تا اثبات شود هیچ حکومتی بدون خواست مردم پایدار نخواهد ماند.

با پیروزی انقلاب اسلامی و تشکیل جمهوری اسلامی، مردم در پی تحقق مطالبات گذشته خود بودند و هرچند ترورها و ناآرامی‌های اوایل انقلاب و جنگ تحمیلی هشت ساله، موجب بروز بی ثباتی‌هایی در کشور شد و تحقق مطالبات انقلاب مردمی ایران را با تأخیر همراه ساخت، اما گامهای بلندی هم برای رشد و توسعه کشور برداشته شد که به صورت کمی و کیفی قابل سنجش و بررسی است.

همانگونه که زیر سؤال بردن دستاوردهای انقلاب شکوهمند اسلامی، اقدامی مغرضانه و دور از واقعیت است، از آن سو اگر بگوییم انقلاب اسلامی به تمام اهداف خود دست یافته نیز سخنی آرمانی خواهد بود که مبتنی بر واقعیات جاری جامعه نیست و علاوه بر آن چنین تفکری می‌تواند هرگونه حرکت رو به رشد را متوقف کرده یا سرعت آن را کاهش دهد. در واقع هنوز مطالبات فراوانی باقی مانده که باید در جهت تحقق آنها بسترسازی کرد تا انقلاب اسلامی به تعالی نزدیکتر شود. اما این به معنای توقف و سکون نیست.

ملت ایران علیرغم مشکلات فراوان و بویژه برخی سوء مدیریتهای داخلی و تحریم‌های خارجی، همچنان پای آرمانهای خود ایستاده اما این امر به معنای نادیده گرفتن مطالبات اقشار مختلف مردم بویژه مطالبات اقتصادی و معیشتی نیست که اگر چه برای نان انقلاب نکردند، اما برخورداری از حقوق بدیهی، حق غیر قابل انکار این مردم است.

اکنون در شرایطی وارد چهل سالگی انقلاب می‌شویم که ضرورت همبستگی ملی و افزایش اعتماد عمومی به مسوولان بیش از پیش احساس می‌شود. انقلاب زمانی می‌تواند مسیر حرکت خود را با قوت و قدرت بیشتری طی کند که فاصله میان مردم و مسوولان، همانند سالهای اول انقلاب به حداقل برسد.

علیرغم برخی گلایه‌ها از مشکلات در جامعه به‌ویژه مشکلات اقتصادی و معیشتی، مردم همچنان خواستار ثبات و تلاش پیگیر برای تحقق مطالبات خود هستند و باوجود تمام مشکلات، برای دفاع از نام ایران، همچون گذشته، یکدل و یک‌صدا در راهپیمایی بیست و دوم بهمن‌ماه حاضر می‌شوند تا یکپارچگی و اتحاد خود را در مقابل مخالفان این کشور به‌ویژه آمریکا به سرکردگی ترامپ، نشان دهند. حزب مردم‌سالاری ضمن گرامیداشت یاد شهدا و دعوت از مسئولان برای تلاش بیشتر در جهت رفع مشکلات مردم، از مردم وفادار ایران نیز دعوت می‌کند همچون گذشته، با حضور در راهپیمایی روز بیست و دوم بهمن‌ماه، بار دیگر یکرنگی خود را در معرض دید جهانیان قرار دهند تا آن‌ها بدانند مردم ایران وقتی پای تهدید و تحریم در میان باشد، در مقابل بیگانگان ایستادگی خواهند کرد.

کد خبر 4536094

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 12 =