ارائه ۴۰ خدمت با اعتبار ۱۵۰۰ میلیارد/ ۲۲۰ هزار لرستانی بیمه شدند

خرم‌آباد-انقلاب اسلامی ایران در حالی چهل‌ساله می‌شود که دستاورد آن را در ارائه ۴۰ نوع خدمت تأمین اجتماعی با صرف سالانه ۱۵۰۰ میلیارد اعتبار و پوشش بیمه‌ای ۲۲۰ هزار لرستانی می‌توان دید.

خبرگزاری مهر- گروه استان ها: چهل سالگی انقلاب طلیعه بلوغ و پیشرفت نهضتی است که با پشت سر گذاشتن همه فراز و نشیب ها، سختی ها و دشمنی ها امروز در اوج قله افتخار ایستاده است. حالا در چهلمین فجر انقلاب اسلامی مسیر جدیدی پیش روی ایران اسلامی قرار گرفته است تا قطار توسعه و آبادانی کشور با تلاش نسل جدید انقلاب و جوانان مومن و انقلابی با سرعت بیشتر به پیش برود و کارآمدی نظام اسلامی به عنوان یک الگو ثابت شود.

در این چهل سال، با همت و تلاش مردم، جوانان و مسئولان و با هدایت های رهبر فرزانه انقلاب، ایران در عرصه های مختلف علمی، اقتصادی، نظامی، فرهنگی و اجتماعی دستاوردهای چشمگیری داشته است؛ به تبع لرستان نیز در این مسیر شکوفایی توانسته است سهم خود را ایفا کند و موفقیت هایی کسب کند که اکنون در چهل سالگی انقلاب با یادآوری این موفقیت ها و با افتخار به گذشته می توان با امیدواری به افق های پیش روی توسعه چشم دوخت.

خبرگزاری مهر همزمان با ایام الله دهه فجر سعی دارد با انتشار گزارش هایی از دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی ایران در لرستان، به بررسی موفقیت های حاصل شده و ظرفیت ها و استعدادهای بالقوه لرستان بپردازد. در این گزارش نتایج حاصل از تلاش مسئولان در حوزه خدمات تامین اجتماعی در لرستان را می خوانید.

افزایش بیمه شدگان لرستان از ۷ هزار نفر به ۲۲۰ هزار نفر

علی جهانی مدیرکل تامین اجتماعی لرستان در سخنانی با اشاره به اینکه در آستانه چهل سالگی انقلاب اسلامی ایران، برشمردن خدمات انقلاب و اطلاع رسانی در این حوزه ضروری است، اظهار داشت: در سال ۵۶ تعداد کل بیمه شده های لرستان ۷ هزار نفر بوده است که امروز جامعه تحت پوشش اصلی بیمه به ۲۲۰ هزار نفر افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه با احتساب افراد خانواده بیش از ۸۰۰ هزار نفر در لرستان بیمه شده مستمری بگیر هستند، تصریح کرد: ۴۰ هزار کارگاه صنعتی و صنفی در لرستان داریم که با ما تعامل بیمه ای دارند و ماهانه حق بیمه پرداخت می کنند.

سالانه بیش از ۱۵۰۰ میلیارد در لرستان هزینه می کنیم

مدیرکل تامین اجتماعی لرستان با تاکید بر اینکه بیش از ۷۰ هزار نفر مستمری بگیر در استان داریم که جامعه تحت پوشش آن ها بیش از ۲۸۰ هزار نفر می شود و ماهانه بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان حقوق می گیرند، افزود: متوسط هزینه های کوتاه مدت و درمانی تامین اجتماعی لرستان ماهانه ۱۴۰ میلیارد است و سالانه بیش از ۱۵۰۰ میلیارد در لرستان هزینه می کنیم.

جهانی یادآور شد: ما بیش از ۴۰ نوع خدمت ارائه می دهیم شامل مستمری، کمک هزینه ازدواج، کمک هزینه بارداری، کمک هزینه بیماری، وسایل کمک پزشکی، بیمه بیکاری و ...

۴۰ نوع خدمت الکترونیک ارائه می دهیم و بیش از ۱۰ سامانه الکترونیک داریم

وی با اشاره به اینکه برای اینکه بتوانیم پاسخگوی خاص این جامعه گسترده باشیم باید چند مولفه توسعه می یافت، ازجمله بحث توسعه سازمانی، ارتقای کیفیت خدمات و مشتری مداری خاطرنشان کرد: امسال توانستیم دستگاه برتر در حوزه توجه به مصرف کنندگان باشیم.

مدیرکل تامین اجتماعی لرستان با بیان اینکه در چهلمین سال پیروزی انقلاب ۴۰ نوع خدمت الکترونیک ارائه می دهیم و بیش از ۱۰ سامانه الکترونیک داریم، تصریح کرد: مخاطبین ما خدمات خود را امروزه مبتنی بر شاخص ها و کدها و مشخصات اطلاعاتی خود می گیرند.

فعالیت ۱۲ درمانگاه تخصصی و پلی کلینیک و ۳ بیمارستان تامین اجتماعی

جهانی ادامه داد: امسال عملا دفترچه را حذف و یک رابطه الکترونیک برقرار کردیم و اگر دفترچه ای وجود دارد صرفا برای منظور کردن اطلاعات افراد است و در آینده تنها با کد ملی افراد خدمات می دهیم و تمام مراکز درمانی ما هم وارد سایت اطلاعاتی می شوند.  

وی با اشاره به اینکه در بخش درمان ۱۲ درمانگاه تخصصی و پلی کلینیک و ۳ بیمارستان در لرستان داریم، افزود: سازمان تامین اجتماهی دومین تولید کننده درمان کشور و اولین تولید کننده درمان استاندارد مطالبق با معیارهای جهانی است.

ضریب پوشش بیمه ای ۴۰ درصدی در لرستان

مدیرکل تامین اجتماعی لرستان با بیان اینکه ۳ هزار مقرری بگیر بیمه بیکاری در استان داریم، تصریح کرد: از جامعه تحت پوشش استان چند شاخص مهم وجود دارد؛ یکی ضریب پوشش بیمه ای است که در اوایل انقلاب تقریبا قریب ۸ درصد بوده است و الان بیش از ۴۰ درصد جامعه تحت پوشش ما هستند.

جهانی با تاکید بر اینکه بیش از ۶۰ درصد این بیمه شدگان اجباری هستند و در کارگاه ها کار می کنند و شاغل هستند، ادامه داد: ۴۰ درصد بیمه شده ها نیز مشمول کمک دولت یا خویش فرما هستند؛ در بین استان های کشور لرستان جزو استان هایی است که بیشترین بیمه شده مشمول کمک دولت را دارد.

پوشش بیمه ای ۷۰ هزار قالیباف، کارگر ساختمانی و راننده

وی با اشاره به اینکه در بخش قالیبافان، کارگران ساختمانی و رانندگان در استان ۷۰ هزار نفر جمعیت تحت پوشش بیمه است که دولت برای پوشش بیمه ای این طیف گسترده حمایت های لازم را دارد، اظهار داشت: در مورد بیمه شده های کارگری،  قالیباف، راننده و مددجویان تقریبا سهم کارفرما را دولت پرداخت می کند؛ به طور متوسط دولت با هدایت سازمان تامین اجتماعی برای هر نفر ۳۰۰ هزار نفر پرداخت می کند.

مدیرکل تامین اجتماعی لرستان خاطرنشان کرد: قریب ۳۰ هزار کارگر ساختمانی در لرستان متوسط ماهی ۹۰ هزار تومان برای بیمه خود پرداخت می کنند.

به هر روی، امروز باید با توانی مضاعف برای سربلندی ایران اسلامی در عرصه های مختلف تلاش کنیم تا دستیابی به افق های رشد و توسعه توسط جوانان مومن و انقلابی یکی پس از دیگری ممکن شود.

کد خبر 4536427

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 12 =