دستاوردهای انقلاب اسلامی در استان قزوین بی نظیر است

قزوین- استاندار قزوین گفت: دستاوردهای انقلاب اسلامی در عرصه های کشاورزی، صنعتی، علمی و زیربنایی در استان قزوین بی نظیر است و نمی توان آن را با هیچ دورانی مقایسه کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالمحمد زاهدی پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته قزوین با ارائه گزارشی از دستاوردهای انقلاب اسلامی اظهارداشت: انقلاب در شرایطی پیروز شد که استکبار تبلیغ می کرد دین افیون توده هاست و نمی تواند حکومت داری کند.

وی افزود: استکبار به سرکردگی آمریکا از همان ابتدای انقلاب تحریم و تهدید علیه کشور را آغاز کرد و ملت بیش از چهار دهه با تحریم و فشار آشناست و این وضعیت چیز جدیدی نیست.

استاندار قزوین بیان کرد: با همه فشارها و تهدیدات ایران اسلامی پس از پیروزی انقلاب شاهد دستاوردهای زیادی است که هر کدام می تواند موجب  افتخار و سربلندی باشد.

زاهدی یادآورشد: خدمات دوران پس از انقلاب با هیچ دوره ای قابل مقایسه نیست و از همان روزهای اول با مشکل مواجه شدیم و یک کشور ویرانه را تحویل گرفتیم که با فروش ۶ میلیون بشکه نفت در روز شاه می خواست فقط تهران را بزرگ کند و سایر نقاط به فراموشی سپرده شده بود.

دستاوردهای انقلاب در استان بی نظیر است

وی بیان کرد: امروز خدمات نطام تا دورترین نقاط هم رفته است و در این میان همه دولتها تلاش کرده اند تا به اینجا رسیده ایم و اینکه با نگاه سیاسی بخواهیم خدمات یک دولت یا چند دولت را زیر سوال ببریم منطقی و منصفانه نیست.

زاهدی اظهارداشت: همه دستاوردها متعلق به همه دولتها و همه مسئولان است و برای نمونه در قزوین در بخش کشاورزی در قبل از انقلاب ۱۳۰ هزار تن گندم تولید میشد که الان ۳۰۰ هرارتن تولید داریم و مجموع محصولات از ۳۲۰ هزارتن به ۴ میلیون تن رسیده و  ۴.۵ درصد محصولات کشاورزی کشور در این استان تولید می شود.

وی گفت: در بخش صنعت فقط یک شهر صنعتی داشتیم که امروز بیش از ۲۰ ناحیه و شهرک صنعتی داریم و تعداد پروانه های بهره برداری هم از ۷۵ فقره به بیش از ۶ هزار و ۱۲۰ پروانه در بعد از انقلاب رسیده است.

استاندار قزوین یادآورشد: در قبل انقلاب هیچ جاده بزرگراهی و شبکه ریلی مناسبی در استان نداشتیم و هیچ جاده روستایی ما اسفالته نبود اما امروز صدها کیلومتر بزرگراه و آزاد راه در استان ایجاد شده و ۲۵۰۰ کیلومتر جاده روستایی هم آسفالت شده است.

وی بیان کرد: راه آهن قزوین به رشت بزودی در این منطقه افتتاح می شود که شاهد تحول بزرگی در اقتصاد حمل و نقلی خواهیم بود و دوخطه کردن راه آهن قزوین به تهران و قزوین به زنجان از کارهای دردست اجراست.

سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه قزوین اظهارداشت: در روستاها کارهای زیادی شده و ۷۲ هزار واحد روستایی بازسازی و بهسازی شده و در برقرسانی هم شاهد افزایش ۱۱ برابری خدمات هستیم و در بخش روستایی در قبل انقلاب فقط ۷۲ روستا برق داشت که امروز ۸۰۲ روستا از روشنایی برق برخوردار است.

زاهدی گفت: قبل از انقلاب هیچ روستایی گاز نداشت اما به برکت انقلاب در بیش از ۴۵۵ روستای استان تسهیلات شبکه گاز برقرار شده و همه شهرها هم گاز رسانی شده است.

استاندار قزوین یادآورشد: آب شرب فقط در شهر قزوین برقرار بود و شبکه آب سالم داشت اما امروز همه شهرهای استان و ۶۰۲ روستا آب سالم دارند و درصد بهره مندی از آب شرب بهداشتی از ۱۲ درصد به ۹۱ درصد رسیده است.

وی بیان کرد: هم اکنون ۵ سد در استان دست ساخت است که ۲۰۰ میلیون مترمکعب ظرفیت جدید در استان ایجاد خواهد شد و انتقال آب از سد طالقان هم با ۸۰۰ میلیارد تومان درحال اجراست.

زاهدی اضافه کرد: در بخش فرهنگی و اجتماعی هم رشد خوبی داشته ایم و قبلا بیسوادی بیداد می کرد ولی امروز جمعیت شهرها ۱۰۰ درصد باسواد شده و روستاها ۸۵ درصد باسوادند.

وی گفت: فضای ورزشی ۳۵ برابر شده و در فرهنگ اقدامات زیادی صورت گرفته و تعداد حوزه های علیمه و طلاب بشدت زیاد شده و در شرایطی که قبل انقلاب هیچ موسسه فرهنگی نداشتیم امروز ۵۵ موسسه، ۱۰۷ چاپخانه و ۹۲ نشریه در استان راه اندازی شده و تعداد کتابخانه از دو باب به ۳۰ باب رسیده است.

استاندار قزوین اضافه کرد: در بخش بهداشت و درمان هم شاهد تحولات اساسی هستیم و ساخت بیمارستان ۷۰۰ تختخوابی قزوین آغاز شده و یک بیمارستان ۱۰۰۰ تختی هم ساخته خواهد شد که نیاز درمانی تا سالهای آینده برطرف می شود.

وی گفت: یکی از بزرگترین شتابگرهای جهان در قزوین احداث می شود که این شهر را به یکی از مناطق مهم علمی کشور و منطقه تبدیل خواهد کرد.

مشکلات را می دانیم و برای حل آن اقدام می کنیم

استاندار قزوین پس از بیان بخشی از دستاوردهای انقلاب اسلامی در استان قزوین به وجود مشکلات هم اذعان کرد و گفت: می دانیم مردم مشکلاتی دارند که باید برای حل آن همت کنیم و این عزم در همه مسئولان جدی است.

وی اظهارداشت: باید بپذیریم که در یک جنگ اقتصادی تمام عیار هستیم اما باید در کنار هم با عزم جدی برای عبور از این شرایط همت کنیم.

راهپیمایی ۲۲ بهمن را با حضور حماسی برگزار کنیم

زاهدی در ادامه یادآورشد: مردمی که با دست خالی به میدان آمدند و انقلاب را پیروز کردند همان مردم امروز هم در این شرایط حساس و در ۲۲ بهمن به صحنه خواهند آمد تا نشان دهند همچنان پای انقلاب ایستاده اند و از آن دفاع می کنند.

وی گفت: حضور مردم انقلابی در راهپیمایی ۲۲ بهمن تجدید بیعت با رهبری نظام، دفاع از انقلاب و کشور و راهکاری برای مایوس کردن دشمنان است.

کد خبر 4537392

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 4 =