بخش درمان دربام ایران توسعه یافت/ احداث ۳۰۰ مرکز بهداشتی و درمانی

شهرکرد- بخش بهداشت و درمان چهارمحال و بختیاری به برکت انقلاب اسلامی اسلامی از توسعه قابل توجهی برخوردار شده است به طوری که بیش از ۳۰۰ مرکز بهداشتی و درمانی در این استان احداث شده است.

خبرگزاری مهر - گروه استان ها: چهارمحال و بختیاری پیش از انقلاب یکی از استان های محروم کشور به شمار می رفت که از هیچ گونه پیشرفت و توسعه ای برخوردار نبود. فقر و محرومیت به وضوح در این استان مشاهده می شد و مردم از هیچ گونه امکاناتی برخوردار نبودند.

انقلاب اسلامی عامل توسعه و پیشرفت این استان در تمام بخش ها بوده و محرومیت در این استان به برکت انقلاب اسلامی بسیار کمرنگ شده است.

صنعت رشد کرد، راه ها استانداردسازی شد، خدمات درمانی و بهداشتی ارتقا یافت، کشاورزی این استان در کشور رتبه گرفت و افتخارات مختلفی در بخش های مختلف کسب شد که همه به برکت انقلاب اسلامی محقق شد.

 بخش بهداشت و درمان یکی از مهمترین شاخص های توسعه ای در هر منطقه به شمار می رود که هم اکنون این بخش در استان چهارمحال و بختیاری به برکت انقلاب اسلامی از رشد قابل توجهی برخوردار شده است.

خانه های بهداشت در این استان افزایش یافتند، بیمارستان های مجهز در مناطق مختلف استان احداث شد و ارائه خدمات درمانی و بهداشتی ارتقا یافت. در گذشته مردم چهارمحال و بختیاری به علت کمبود امکانات و کمبود پزشک متخصص برای درمان نیاز به مهاجرت به استان های اصفهان و فارس داشتند که خوشبختانه به برکت انقلاب اسلامی با توسعه خدمات این بخش مردم در خود استان تحت درمان قرار می گیرند.

بخش بهداشت و درمان در دوران قبل از انقلاب از وضعیت مطلوبی برخوردار نبوده است و کمبود مراکز درمانی مناسب و کمبود پزشک عمومی و متخصص از مهمترین مشکلات در آن دوران به شمار می رفت .

بخش بهداشت و درمان در دوران قبل از انقلاب از وضعیت مطلوبی برخوردار نبوده است و کمبود مراکز درمانی مناسب و کمبود پزشک عمومی و متخصص از مهمترین مشکلات در آن دوران به شمار می رفت رئیس دانشگاه علوم پزشکی چهارمحال و بختیاری در گفت و گو با خبرنگار مهر در این خصوص اظهار داشت: استان چهارمحال و بختیاری در دوران پیش از انقلاب اسلامی از کمترین خدمات درمانی و بهداشتی برخوردار بوده است.

مجید شیرانی بیان کرد: بخش بهداشت و درمان قبل از انقلاب از وضعیت مطلوبی برخوردار نبوده است و کمبود مراکز درمانی مناسب و کمبود پزشک عمومی و متخصص از مهمترین مشکلات در آن دوران به شمار می رفت.

وی بیان کرد: انقلاب اسلامی زمینه ساز ارتقای بخش بهداشت و درمان در این استان شد و از مهمترین اقدامات تاسیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد به شمار می رفت که نقش مهمی در افزایش تعداد پزشکان این استان داشت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه این دانشگاه از سال ۶۵ کار خود را با پذیرش ۲۶۰ دانشجو در سه رشته و دو مقطع تحصیلی در قالب دو دانشکده آغاز کرد، بیان کرد: هم اکنون تعداد دانشجویان این دانشگاه به بیش از دو هزار نفر رسیده است.

وی تاکید کرد: ۳۸ رشته در حال حاضر در این دانشگاه در حال تدریس است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی چهارمحال و بختیاری ادامه داد: احداث بیمارستان های  مختلف و مجهز از جمله بیمارستان آیت الله کاشانی شهرکرد در چهارمحال و بختیاری از مهمترین اقدامات در دوران انقلاب اسلامی به شمار می رود.

وی ادامه داد: هم اکنون مردم این استان در تمام مناطق استان از خدمات بهداشتی و درمانی مطلوب برخوردار هستند و مردم نیاز به مهاجرت به دیگر استان ها برای درمان ندارند.

۳۲۲ مرکزبهداشت و درمان در چهارمحال و بختیاری احداث شده است

رئیس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری و معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد نیز در این زمینه اظهار داشت: ۳۲۲ مرکزبهداشت و درمان در دوران پس از انقلاب اسلامی در این استان احداث شده است.

راشد جزایری بیان کرد: این مراکز بهداشتی و درمانی شامل شبکه های بهداشت و درمان، مراکز بهداشتی و درمانی شهری و روستایی، پایگاه های بهداشت و درمان و... هستند.

وی عنوان کرد: در حال حاضر در استان چهارمحال و بختیاری ۳۰۰ خانه بهداشت روستایی، ۶۰ مرکز خدمات جامع روستایی، ۶۲ مرکز خدمات جامع سلامت شهری، سه مرکز آموزش بهورزی، ۲۹ پایگاه سلامت شهری و ... وجود دارد  که از مهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی در استان به شمار می رود.

رئیس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری و معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد ادامه داد: کاهش شاخص مرگ و میر کودکان زیر پنج سال و کاهش مرگ و میر زنان باردار در این استان از مهمترین دستاوردهای بخش بهداشت و درمان به شمار می رود که این مهم با توسعه خدمات درمانی و بهداشتی پس از انقلاب اسلامی محقق شده است.

کد خبر 4538122

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 11 =