کرامت انسانی بزرگترین دستاورد انقلاب اسلامی برای ملت ایران است

فومن- نماینده گیلان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه انقلاب ایران برگرفته از انقلاب فاطمی است، گفت: کرامت انسانی بزرگترین دستاورد انقلاب اسلامی برای ملت ایران است.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله رضا رمضانی ظهر یکشنبه در همایش تبیین اندیشه‌های انقلاب اسلامی در فرهنگ فاطمی «چلچراغ انقلاب» که بعداز نماز ظهر و عصر در مسجد جامع فومن برگزار شد با بیان اینکه بدون شک شعاع فرهنگی انقلاب از مکتب فاطمی سرچشمه گرفته است، اظهارکرد: امام خمینی (ره) شخصیتی همانند «حضرت فاطمه زهرا (س)» به عنوان منجی عالم بشریت الگوبرداری کرده است.

وی افزود: این شخصیت بزرگوار به رغم عمر کوتاه خود، تحول‌گرا بود جهان بشریت از تفکر و مکتب او استفاده کرد.

نماینده گیلان مجلس خبرگان رهبری در ادامه گفت: ما امانتدار خون شهدایی هستیم که این انقلاب را به ثمر رسانده‌اند. ما برای حفظ این انقلاب حتی خارج از مرزهای خود بهترین سرمایه‌های انسانی خود را با عنوان مدافعان حرم تقدیم کرده‌ایم.

وی در ادامه یکی از مهم‌ترین دستاوردهای انقلاب اسلامی برای ملت ایران کرامت انسانی عنوان و بیان‌کرد: در دوران طاغوت چیزی به جزء ذلت و خواری نصیب ملت ایران نشد جوانان امروز با جنایت خاندان پهلوی آشنا نیستند آنها بیش از ۲ هزار روستا در سراسر کشور را به نام خود کردند چه ستم‌هایی که بر عشایر روا نشد اینها چیزهایی است که خود عمال این رژیم در خاطرات خود اعتراف کرده اند.

آیت الله رمضانی با بیان اینکه بدترین خیانت‌ها را همین خاندان به ملت ایران روا داشتند، تصریح‌کرد: آمریکایی‌ها در خاک ایران از مصونیت برخوردار بوده و هرعملی که دلشان می‌خواست انجام می‌دانند بدون اینکه از آنها بازخواست شود.

امام خمینی (ره) با ایجاد تفکری جدید و به روز کردن مکتب اسلامی در برابر استکبار ایستاده و جامعه را به سمت جلو پیش‌بردوی با اشاره به اینکه امام خمینی (ره) با ایجاد تفکری جدید و به روز کردن مکتب اسلامی در برابر استکبار ایستاده و جامعه را به سمت جلو پیش‌برد، تأکیدکرد: امام خمینی (ره) درس ایستادگی در برابر زور و دفاع از مظلوم را به ما آموخت.

نماینده گیلان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه در طول ۴۰ سال گذشته در بسیاری از حوزه‌های علمی، اجتماعی، سیاسی، دفاعی و نظامی و اقتصادی و حوزه بهداشت و درمان شاهد رشد و پیشرفت بوده‌ایم، افزود: البته در این میان مشکلات، نواقص و ضعف‌های نیز وجود دارد ولی دستاوردها بیشتر از ضعف‌ها است.

وی با اشاره به اینکه امروز شاهد اشاعه تفکر انقلاب اسلامی در سراسر جهان و در میان ملت‌های آزاده هستیم، گفت: یک زمان هیچ کس جرأت صحبت از استکبار جهانی را نداشت اما امروز به واسطه نهضتی که امام خمینی به راه انداخت ملت‌های آزاده در برابر هرگونه جنایتی از سوی کشورهای استکباری سکوت نکرده و به پا می خیزد.

آیت الله رمضانی در ادامه به امنیت موجود در کشور اشاره و آن بزرگترین نعمت عنوان کرد و گفت: هنوز بسیاری به ارزش واقعی کار مدافعان حرم واقف نبوده و نمی دانند وجود این امنیت چه نعمت بزرگی است.

وی با اشاره به وجود ۲ هزار و ۷۰۰ مرکز اسلامی در اروپا، بیان‌کرد: تعداد این مراکز در گذشته ۱۰۰ عدد بود که این نشان دهنده از اشاعه فرهنگ اسلام در قلب اروپا است. امروز ما با رویش‌های انقلاب مواجه هستیم ایران اسلامی امروز متعلق به همه ملت‌های آزاده جهان است.

کد خبر 4538492

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 3 =