فرهنگ مهم‌ترین شاخصه توسعه است

زنجان-رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری زنجان، فرهنگ را مهم‌ترین شاخصه توسعه عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، مریم شعبانی ظهر دوشنبه در اختتامیه «چهلواره نقش شعور» با بیان اینکه فرهنگ به‌عنوان مهم‌ترین شاخصه توسعه در عصر کنونی تلقی می‌شود، افزود: برای اینکه توسعه مذکور را در حوزه شهری بیش از پیش درک کنیم، باید مقوله فرهنگ در این عرصه نفوذ پیدا کرده و نسبت به گذشته پررنگ‌تر دیده شود.

وی با تاکید بر اینکه برای برخورداری از شهری زیبا باید نگاهی هنرمندانه به مقوله‌های شهری داشته باشیم، تصریح کرد: بی‌شک هنرمندان در این عرصه نقش پررنگی ایفا می‌کنند، به همین خاطر باید از جامعه هنرمندان حمایت‌های لازم به عمل آید تا این قشر از جامعه بتوانند کمک‌حال این مجموعه در حوزه شهری باشند.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری زنجان با بیان اینکه برخورداری از شهری پویا و زنده به این معنی است که در این راستا بتوانیم گام‌های موثری در عرصه‌های فرهنگی برداریم، ادامه داد: در برهه کنونی، هیچ توسعه‌ای بدون اهتمام به حیات فرهنگی شهر پایدار نبوده و سرانجام آن فقط شکست خواهد بود.

شعبانی با یادآوری اینکه تجربه نشان داده است که پروژه‌های ماندگار، پروژه‌هایی هستند که در طراحی و اجرای همه آن‌ها پیوست فرهنگی لحاظ شده و به تعبیری هویت فرهنگی در آن نهفته باشد، افزود: توسعه هر منطقه ارتباط تنگاتنگی با ارزش‌گذاری به هویت آن منطقه دارد، به همین خاطر نباید هویت‌مان را به فراموشی بسپاریم؛ چرا که این فراموشی باعث خواهد شد تا هیچ‌گاه به توسعه‌ای که مدنظر داریم، دست پیدا نکنیم.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری زنجان با بیان اینکه امروز حمایت از هنرمندان در اولویت برنامه‌های فرهنگی شهرداری زنجان قرار دارد، گفت: امروز هنرمندان وزنه سنگینی در توسعه شهری به‌شمار می‌روند، به همین خاطر یکی از رویکردهای شهرداری زنجان در حوزه فرهنگی، حمایت از این قشر است.

کد خبر 4538583

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 3 =