‌افزایش ۷ میلیونی مشترکان برق/رشد ۱۶ برابری اوج بار مصرف شبکه برق

آمارها نشان می دهد از سال ۹۲ تاکنون حدود هفت میلیون مشترک به تعداد مشترکان برق کشور افزوده شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت نیرو،  بخش برق کشور به عنوان صنعتی زیربنایی در طی چهار دهه اخیر توانسته است با توسعه طرح‎های انجام شده خود در زمینه‌های مختلف نقش مهمی را در افزایش سطح آسایش و رضایت‌مندی مردم و همچنین توسعه و آبادانی کشور ایفا کند.

نگاهی به فعالیت‌های این صنعت در زمینه افزایش مشترکین برق حکایت از آن دارد که مشترکین برق کشور در ابتدای انقلاب حدود سه میلیون و چهارصد هزار مشترک بوده است که این رقم هم اکنون با رشد ۱۰.۵ برابری به بیش از ۳۵ میلیون و ۷۰۰ هزار مشترک رسیده است.

در حال‌حاضر ۲۸ میلیون و ۶۷۵ هزار مشترک از آمار یادشده مربوط به بخش خانگی، یک میلیون و ۶۷۹ هزار مشترک مربوط به بخش عمومی، ۴۳۹ هزار مشترک مربوط به بخش کشاورزی، ۲۴۴ هزار مشترک مربوط به بخش صنعتی و چهار میلیون و ۶۱۴ هزار مشترک مربوط به سایر مصارف (تجاری) بوده است. 

براساس برآورد صورت گرفته تنها در مدت زمان فعالیت دولت تدبیر و امید حدود هفت میلیون مشترک به تعداد مشترکان برق کشور افزوده است.

همچنین نگاهی به آمار چهار دهه پیش صنعت برق حکایت از آن دارد که اوج بار مصرف شبکه در سال ۵۷ حدود سه هزار و ۴۸۰ مگاوات بوده است که این رقم نیز در حال حاضر با افزایش ۱۶.۴ برابری به ۵۷ هزار و ۹۷ مگاوات رسیده است.

کد خبر 4538672

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 5 =