جوانه امید با راهپیمایی امروزشکوفا شد/به عزت مسلمانان فکر می‌کنیم

بیرجند- وزیر اطلاعات با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران به عزت مسلمانان فکر می کند، گفت: حضور باشکوه مردم در راهپیمایی جوانه امید را در دل دوستداران شکوفا و یأس را بر چهره دشمنان می پاشد.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید محمود علوی امروز در جمع راهپیمایان ۲۲ بهمن در بیرجند خراسان جنوبی را سرزمین زهد و پارسایی، شهر عارفان و عالمان نام آور و برجسته دانست و اظهارکرد: خدا را شکر گذارم که به این بنده کوچک و خدمتگزار ناچیز این لطف را فرمود که سعادت حضور در جمع مردم بیرجند را داشته باشم.

وی با بیان اینکه بیرجند شهر وحدت و برادری مردم شیعه و سنی استان است، گفت: وحدت مردم این استان  نماد ارزشمند از عمل به رهنمودهای امام راحل است.

 وی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی ما در ادامه حرکت فاطمه زهرا (س) است، بیان کرد: انقلاب اسلامی ایران ثمره نهضت فاطمه زهرا(س) است.

وزیر اطلاعات اضافه کرد: در عمل مردم این خطه تمسک به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در وحدت مذاهب اسلامی را نشان دادند.

علوی با اشاره به تأثیر نهضت فاطمی بر انقلاب اسلامی ادامه داد: غم و ناراحتی فاطمه زهرا(س) تنها محدود به از دست دادن پدر بزرگوار نبود بلکه مؤلفه های مهمتری مطرح بود.

وی با اشاره به اینکه عده ای موضوع فدک و برخی نرسیدن ریاست دنیوی به حضرت علی(ع) را علت غم حضرت زهرا(س) عنوان می کردند، افزود: این در حالی است که در منظر اهل بیت(ع)  موضوعات مادی و اقتصادی و نه ریاست دنیا حائز اهمیت نبود و رهبری را تنها در راستای احقاق حق مستضعفان خواهان بودند.

 انقلاب اسلامی امامت را زنده کرد

وزیراطلاعات با اشاره به برخی از جملات حضرت فاطمه(س) گفت: موضوعی که دختر پیامبر(ص) را رنج می داد مبهم شدن آینده جامعه اسلامی با تغییر مسیر امامت به خلافت بود.

علوی اظهار کرد: حضرت زهرا(س) معتقدند بودند این تغییر در نهایت آینده جامعه اسلامی را به سمت تفرقه و استبداد، بی تفاوتی مردم و عبور از احکام شرع می کشاند.

وی بیان کرد: انقلاب اسلامی امامت و فرهنگ امامت را به وسیله امام خمینی(ره) زنده کرد و خواست فاطمه زهرا(س) در این انقلاب محقق شد.

وزیراطلاعات ادامه داد: امام(ره) در شرایطی با ستم طاغوتیان به مقابله پرداخت که در ابتدای نهضت و سالهای ۴۱_۴۲ تنها بود و کسی انتظار یک قیام مهم و اساسی را نداشت.

علوی افزود: در آن سال ها رژیم شرط مسلمان بودن را برای انتخابات انجمن های ایالتی و ولایتی حذف کرده و برخی علما بعد از نهضت ملی شدن صنعت نفت توان کار سیاسی نداشتند.

وی گفت: در دانشگاه ها نیز نیروهای مؤمن و مذهبی بسیار کم بودند و حتی یک مکان مناسب برای اقامه نماز مسلمانان وجود نداشت.

علوی ادامه داد: اما امام(ره) در چنین شرایطی مبارزه را آغاز و خلاء رهبری را با ایجاد شورای مراجع پر کرد و از سمت دیگر به دانشجویان انگیزه مبارزه و تشکیل انجمن داد.

وی با اشاره به اینکه امام خمینی (ره) علما و بازاریان متدین را نیز وارد میدان کرد، افزود: امام (ره) می دانستند که مبارزه جز با قبول شهادت امکان پذیر نیست و از این جهت می فرمود من سینه خود را برای گلوله ها آماده کرده ام‌.

 تکیه امام (ره) تنها بر اسلام بود

وزیر اطلاعات با بیان اینکه در آن دوران کشورها و قیام ها یا به شوروی و یا به آمریکا وابسته بودند، گفت: امام خمینی(ره) در همان ابتدا مستقل شروع به مبارزه کردند و تکیه آنان تنها بر اسلام بود.

علوی اظهار کرد: امام (ره) در مبارزه خود هم پشتوانه خارجی شاه و دولت آمریکا و هم شخص شاه را مخاطب اعتراضات و مبارزه  قرار دادند و هیمنه آنان را شکست.

وی با بیان اینکه مرحله دوم مبارزه در سال های ۵۴،۵۵ به بعد بود، بیان کرد: در آن سال ها آمریکا، ایران را جزیره ثبات خود می دانست.

وزیر اطلاعات ادامه داد: اما قیام های مردمی که از ۱۹ دی شروع شده بود و شهرهای مختلف کشور را در برگرفت هیمنه رژیم را در هم شکست.

علوی با بیان اینکه قیام امام خمینی(ره) ریشه در مفاهیم قرآنی دارد، گفت: طبق مفاهیم قرآن مبارزه و پیروزی جز با تحمل سختی ها و مشکلات محقق نمی شود.

وی اظهار کرد: سایر انقلاب ها یا فاز سیاسی و یا نظامی دارد اما امام خمینی هیچگاه وارد مرحله و فاز نظامی نشد چون ارتش را از مردم و ملت می دانست.

وزیر اطلاعات بیان کرد: امام خمینی (ره) خود را از مردم و انقلاب را برای ملت می دانست و همین اعتقاد رمز استمرار انقلاب و نابودی توطئه های دشمن شد.

علوی ادامه داد: امام خمینی(ره) نیروهای مسلح را به هم پیوند داد و با ایجاد سپاه پاسداران از نیروهای مردمی در مسیر حراست از انقلاب استفاده کرد.

 حضور پرشور در راهپیمایی یاس بر چهره دشمنان می نشاند

وی بیان داشت: امروز ایران اسلامی در دنیا از عظمت و قدرت  و اقتداری برخوردار است که دشمنان در مقابل آن مات و مبهوت هستند.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب در این ۳۰ سال نیر مسیر امام(ره) را ادامه دادند و اکنون انقلاب اسلامی امید مردم مبارز بحرین،لبنان، عراق و سوریه شده است.

وزیر اطلاعات با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران به عزت مسلمانان فکر می کند، گفت: حضور باشکوه مردم در راهپیمایی جوانه های امید را در دل دوستداران شکوفا و یأس را بر چهره دشمنان و معاندان و در راس آن ترامپ ذلیل خواهد پاشید.

علوی اظهار کرد: با داشتن نعمت بزرگی چون نعمت ولایت و مردمی مقام و صبور و حاضر در صحنه انقلاب مسیر خود را دنبال می کند تا پرچم اسلام را به دست امام زمان(عج) برساند.

کد خبر 4539110

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 5 =