نصف‌جهان به خروش آمد/ به کوری چشم آمریکا انقلاب ما ۴۰ ساله شد

اصفهان - امروز در سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی نصف‌جهان به خروش آمد، مردم اصفهان با حضور حماسی خود در راهپیمایی ۲۲ بهمن بر تاریخ ۴۰ ساله نظام جمهوری اسلامی بار دیگر مهر تایید زدند.

خبرگزاری مهر - گروه استان‌ها: امروز نوای حماسی جشن چهلمین بهار انقلاب اسلامی در سرتاسر کشور طنین انداز شد، شیرمردان و شیرزنانی که ۴۰ سال پیش لبیک گویان به فرمان ولی‌فقیه زمان جان بر کف و کفن پوش به میدان مبارزه با طاغوت گام نهادند، امروز در سرتاسر استان با حضور خود بر تاریخ ۴۰ ساله نظام جمهوری اسلامی بار دیگر مهر تأیید زدند.

امروز مردم اصفهان با حضور پرشور خود در راهپیمایی ۲۲ بهمن، خاطرات میدان تاریخی نقش جهان در روزهای انقلاب و ۴۰ سال ایستادگی در برابر دشمنان را زنده کردند، مردان و زنانی که دست در دست کودکان خود بار دیگر نفرت خود از ایادی استکبار را به چشم جهانیان کشاند، شکوه نقش جهان دیدنی است زمانی که پرچم‌های ایران در دست کودکان در کنار پلاکاردهای «به کوری چشم آمریکا انقلاب اسلامی ۴۰ ساله شد» در باد به اهتزاز درآمده است، پلاکاردهایی که در پاسخ به گزافه‌گویی های ترامپ در سرتاسر نقش جهان به اهتزاز درآمده است.

حضور این جمعیت عظیم در راهپیمایی ۲۲ بهمن همچون خاری در چشم دشمنانی است که ۴۰ سالگی انقلاب را تاب نداشتند، حضور مردم در پاسخ به گزافه‌گویی بهمن به اندازه‌ای پرشور است که حتی خیابان‌های فرعی و دور از مسیرهای اصلی راهپیمایی نیز از جمعیت سرشار است.

حضور اقشار مختلف مردم اصفهان در راهپیمایی ۲۲ بهمن

مردم اصفهان از قشرهای مختلف از مسئولان، روحانیون، بازاریان، ورزشکاران، هنرمندان، کارگران، کشاورزان، دانش آموزان و دانشجویان و خبرنگاران در حالی که پرچم‌ها و بنرهای مختلفی مزین به شعارهای انقلابی و ولایی در دست دارند چشم‌اندازی زیبا از راهپیمایی با شکوه بهمن‌ماه را در دیدگان جهانیان تلالو خواهد بخشیدو با حضور خاطره انگیز خود یاوه‌های تکراری سران آمریکایی را در امواج سهمگین حض ور خود محو و نابود کردند.

گروه‌های مختلف مردم اصفهان در خیابان‌ها آدمک‌های ترامپ را در دست دارند که برخی با جملات خنده‌دار رئیس جمهور آمریکا و پاسخ‌های طنزآمیز به آنها وصل کرده اند، قرار است با به آتش کشیدن آدمک ترامپ در میدان نقش جهان، یاوه‌گویی های واهی و پوچ وی را نیز به شعله‌های آتش بسپارد.

امروز اصفهانی‌های حاضر در میدان نقش جهان به شکل یکپارچه شعار مرگ بر آمریکا، انگلیس و اسرائیل را فریاد زدند و با شعارهای «حسین حسین شعار ماست، شهادت افتخار ماست» و «ای رهبر آزاده، آماده‌ایم آماده» روحیه مبارزه‌طلب خود را در جواب هر نوع خیال خام و گزافه به دشمنان نشان دادند.

شگفتی گردشگران خارجی از حضور پرشور مردم اصفهان در راهپیمایی ۲۲ بهمن

در میان صفوف به هم فشرده راهپیمایان اصفهان حضور عکاسان خارجی جلب توجه می‌کند، برخی گردشگران از جوانان به زبان انگلیسی درباره دلیل این حضور شگفت‌انگیز می‌پرسند و با دوربین‌های موبایل خود از این جمعیت عکسبرداری و فیلمبرداری می‌کنند.

حضور جانبازانی که با ویلچر در راهپیمایی حضور دارند، پیرزنان و پیرمردانی که عصازنان به سمت میدان در حرکت هستند، کودکانی که قلمدوش پدران یا دست در دست مادران در راهپیمایی حضور دارند و جوانانی که با شعارهای کوبنده خود علیه یاوه‌گویی‌های سران استکباری، دنیا را به دیدن حضور خود دعوت می‌کنند نقشی به یاد ماندنی از حضور نسل‌های مختلف انقلاب در صحنه‌های دفاع از انقلاب و نظام به تصویر کشیده است.

امروز کودکان خردسال اصفهانی با سربندهای یا زهرا (س) و با در دست داشتن پرچم سه رنگ جمهوری اسلامی پا به میدان راهپیمایی روز ۲۲ بهمن نهادند تا به دنیا اعلام کنند انقلاب اسلامی ایران نسل اول، دوم سوم و حتی دهم و صدم نمی‌شناسد، نوجوان و جوانان ایران نیز با مشت‌های گره کرده خود امروز به میدان آمدند و فریاد بیزاری از استکبار و ظلم را سر دادند تا به دنیا اعلام کنند همه جوانان این کشور از نسل حججی‌ها هستند و در راه دفاع از آرمان‌های دینی و انقلابی سر و جان فدا می‌کنند، تا فریاد بزنند که آرمان‌های این انقلاب و نظام تمام شدنی نیست.

حضور نسل‌های مختلف انقلاب در میدان حماسه ساز نقش جهان

نوزادانی که در آغوش مادران یا آرمیده در کالسکه‌های رنگارنگ در میان جمعیت حضور دارند گویی خاطره‌ای نه چندان دور را در ذهن زنده می‌کند که امام امت خطاب به ایادی شاه فرمودند «سربازان من در گهواره هستند»، این کودکان گویی با زبان بی زبانی به جهانیان اعلام می‌کنند که فرزندان این سرزمین از نوزادی همچون علی اصغر امام حسین (ع) مدافع ولایت‌فقیه تربیت می‌شوند، در کودکی همچون «محمدطه اقدامی» با اقتدا به عبدالله ابن حسن بصیرتی بی‌بدیل در ذهن و نور شهادت در دل دارند، در نوجوانی بهنام محمدی و محمد حسن فهمیده و با الگو گرفتن از راه قاسم ابن الحسن برای دفاع از دین سر از پا نمی‌شناسند و در جوانی همچون شهدایی که به پیروزی از علی اکبر امام حسین به صحنه مبارزه با دشمن گام نهادند، خاک جبهه را سرمه چشم خود می‌کنند تا به دفاع از دین و انقلاب بپردازند.

در طول مسیرهای برگزاری مراسم و میدان امام (ره) نیز ایستگاه‌های فرهنگی و صلواتی به چشم می‌خورد که نشان از حضور پررنگ اقشار مختلف مردم، اصناف و گروه‌های مختلف سیاسی در اصفهان در راهپیمایی امسال داشت .

وقتی دوربین‌ها از به تصویر کشیدن حضور مردم نصف جهان در راهپیمایی ۲۲ بهمن باز می‌ماند

امروز، ۲۲ بهمن ۹۷ مردم اصفهان بار دیگر همپای ملت همیشه در صحنه ایران به میدان آمدند تا به مستکبران اعلام کنند که تا خون در رگ دارند پای انقلاب، امامت ولایت ایستاده‌اند، امروز حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن به اندازه‌ای دیدنی بود که قاب دوربین‌ها حتی از فراز آسمان نقش‌جهان نیز از به تصویر کشیدن این جمعیت پرشور ناتوان ماند، چگونه می‌توان این همه شور و نشاط را تصویر کرد.

امروز پس از سخنرانی حجت الاسلام حاجی صادقی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران، مردم اصفهان پرچم سه رنگ جمهوری اسلامی را به طول ده‌ها متر در میدان نقش جهان به نشانه وفاداری به نظام جمهوری اسلامی ایران بر سر کشیدند تا به دنیا بگویند سایه این انقلاب و نظام تا همیشه بر سر این ملت خواهد بود.

ضیافت دیدنی باران در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در میدان نقش جهان

مردم اصفهان در هوای نیمه بارانی امروز بارش رحمت الهی را در کنار ۴۰ سالگی انقلاب جشن گرفته‌اند، گویی آسمان نیز قطره‌های باران به عنوان سفیرهای آسمانی به این ضیافت دیدنی هدیه کرده است،

کد خبر 4539178

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 2 =