سال ۱۳۹۸ فصل جدیدی از مبارزه ملت ایران با آمریکا است

کرمان - امام جمعه موقت تهران گفت: سال ۱۳۹۸ فصل جدیدی از مبارزه ملت ایران با آمریکا و استکبارجهانی است و استکبار از انقلاب اسلامی، جبهه مقاومت و ملت های مقاوم منطقه سیلی های جدید خواهد خورد.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمد حسن ابوترابی فرد پیش از ظهر امروز در جمع راهپیمایان ۲۲ بهمن شهر کرمان اظهار کرد: امروز مردم استان کرمان با حضور یکپارچه و افتخار آفرین خود در راهپیمایی عظیم ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی در ۲۲ بهمن ماه سال ۹۷ برگ زرین دیگری بر اوراق درخشان تاریخ انقلاب اسلامی افزودند.

وی ادامه داد: مردان و زنان سلحشوری که ایمان، استقامت، بصیرت و آزادی خود را با اعتقاد به اسلام، انقلاب اسلامی، آرمان های شهدا و رهبر معظم و عالی قدر انقلاب اسلامی به نمایش گذاشتند. جوانانی که از پیشکسوتان میدان جنگ، نبرد و دفاع مقدس از سرداران رشید سپاه اسلام و حاج قاسم سلیمانی ها درس آموخته اند.

امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: کرمان خطه این سردار سلحشور سپاه اسلام است که نماد همه ارزش های متعالی انقلاب و ارزش های والای اسلامی است و شما مردم در این مدرسه و در محضر این آموزگاران درس آموخته اید.

وی گفت: انقلاب اسلامی در چهار دهه از عمر مبارک خویش به دستاوردهای بزرگی دست یافته و قله های بلندی را فتح کرده است و برای اسلام و مسلمین و ملت بزرگ ایران افتخارات دست نیافتنی خلق کرده است.

انقلاب ایران به نماد مردم سالاری دینی تبدیل شده است

ابوترابی فرد عنوان کرد: تبدیل انقلاب اسلامی ایران به نماد مردم سالاری دینی و نهادینه کردن مشارکت مردم در خلق نهادهای سیاسی، شکل گیری نظام برآمده از اراده ملت مهم ترین دستاورد انقلاب اسلامی است.

وی بیان کرد: انقلاب اسلامی ایران این حقیقت را تثبیت کرده است که با حضور و مشارکت ملت ایران و ملت های جهان می توان شاهد تحول و پیشرفت بود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: باید مردم در همه صحنه ها حضور داشته باشند و با افتخار به گذشته خویش؛ باید جوانان این دیار با عزمی راسخ راه را برای تحکیم ارکان مردم سالاری دینی همواره کنند و شاهد مشارکت گسترده ملت ایران در شکل گیری نهادهای سیاسی باشیم.

وی با اشاره به اینکه اگر امروز ایران مقتدر است به این دلیل است که رهبر معظم انقلاب منتخب ملت بزرگ ایران است، افزود: نهاد دستگاه اجرایی، نهاد قانون گذاری و شورای های اسلامی با اراده مردم شکل گرفته است.

ارکان مردم سالاری دینی را استحکام بخشیم

امام جمعه موقت تهران گفت: باید ارکان مردم سالاری دینی را استحکام بخشیم تا از این طریق به پیروزی های ارزشمند دیگری دست پیدا کنیم. اقتدار سیاسی ایران برآمده از حضور و مشارکت ملت بزرگ ایران است.  

وی ادامه داد: امروز ایران نماد مردم سالاری دینی است؛ هویت دینی انقلاب با وجود فقیهی عالم، اسلام شناس، شجاع، مدیر و مدبر معنا یافته است.

ابوترابی فرد مردم سالاری دینی را به معنای حاکمیت عدالت، درایت و دین در جامعه اسلامی دانست و گفت: باید این رکن مستحکم اقتدار اسلام را پاس داریم و پیوند امت با امام خویش را تحکیم ببخشیم؛ در سایه تحکیم این پیوند است که شاهد عزت خواهیم بود.

امام جمعه موقت تهران عنوان کرد: امام موسی کاظم (ع) می فرماید «تمام عزت یک ملت وابسته به اطلاعات آن ملت از رهبر عادل خویش است»؛ امروز اقتدار ملت ایران در سایه این پیوند و اطاعت عزت آفرین است.

وی گفت: پیروزی انقلاب در طول تهدیدها و فشارهای سیاسی، امنیتی، اقتصادی و فرهنگی طی چهار دهه گذشته بخاطر پیوند و اطاعت امت از امام و رهبر خویش است. باید این پیوند را تحکیم و استوار کنیم تا به پیروزی های بزرگ دیگر دست پیدا کنیم.

امام جمعه موقت تهران پیروزی ملت لبنان را دستاورد پیوند آنها با امام و مقدای خویش رهبر معظم انقلاب اسلامی دانست و تصریح کرد: ایستادگی ملت یمن در برابر دسیسه ها و جبهه مشارکت اسلامی دستاورد پیوند امت اسلام با امام و مقتدای خویش است.

وی با تاکید بر لزوم تداوم این راه ادامه داد: امروز در عرصه های اقتصادی شاهد شکل گیری زیرساخت های اقتصادی در تمام زمینه ها هستیم.

ابوترابی فرد با اشاره به اینکه امروز ایران اسلامی دارای نام و نشان است، گفت: در زمینه نانو چهارمین کشور جهان و در زمینه قدرت موشکی جزو چند کشور اول جهان هستیم.

امام جمعه موقت تهران عنوان کرد: ایران به پیشرفت های علمی متعددی دست یافته که اساس پیشرفت ملت هاست که دستاورد ارزشمند انقلاب اسلامی است.

وی با اشاره به وحدت و یکپارچی ملت گفت: در سایه انقلاب اسلامی ایران حضور و مشارکت مردم معنا یافته است.

الگوی پیشرفت ایرانی اسلامی تبیین شده است

ابوترابی فرد ادامه داد: قطعا در چهار دهه آینده در افق پیشرفت و دستیابی به توانایی های والا حرکت خواهیم کرد؛ امید به آینده رمز عزت و اقتدار ماست.

وی با اشاره به گوشه هایی از پیام رهبر معظم انقلاب در ارتباط با حماسه بزرگ پیشرفت در چهار دهه پیش رو گفت: باید در جایگاه ۱۰ قدرت اول جهان قرار بگیریم و از نظر اقتصادی جزو چند کشور اول آسیا باشیم.

وی با تاکید بر لزوم تلاش برای پیشرفت کشور ادامه داد: شما جوانان با عزم، اراده و شجاعت و دستیابی به قله های علم و دانش باید پیشگامان این حرکت باشید؛ رهبر معظم انقلاب اشاره کردند که شما جوانان خودتان را در قبال مساله پیشرفت کشور مسئول بدانید.

ابوترابی فرد گفت: برنامه پیشرفت برنامه سنجیده و مشخصی است؛ الگوی پیشرفت ایرانی اسلامی تبیین شده در اختیار صاحب نظران قرار داده شده است؛ شما جوانان خودتان را جزئی از فعالان این نقشه وسیع و همه جانبه بدانید و برای آن آماده باشید.

امام جمعه موقت تهران با تاکید بر اینکه جوانان ایران باید در قله علم و دانش قرار بگیرند، افزود: هر روز بسته به شرایط جوانان باید در یک عرصه نقش آفرینی کنند یک روز در عرصه علم و روزی دیگر در عرصه سیاست باید حضور داشته باشید.

وی با اشاره به اینکه به فرموده رهبر انقلاب پیشرفت همه جانبه یعنی پیشرفت در تولید ثروت ملی، گفت: ایران باید در این زمینه جزو اولین کشورهای جهان باشد باید از همه ظرفیت ها برای رسیدن به این جایگاه استفاده کنیم.

ابوترابی با بیان اینکه اقتدار ما به اقتدار ملت سوریه، فلسطین، یمن، بحرین، لبنان و مسلمانان و شیعیان حجاز گرده خورده است، تصریح کرد: باید در برابر همه دنیای کفر و نظام سلطه و دنیای استکبار ایستادگی کنیم.

سال ۱۳۹۸ فصل جدیدی از مبارزه ملت ایران با آمریکا است

وی ادامه داد: سال ۱۳۹۸ فصل جدیدی از مبارزه ملت ایران با آمریکا و استکبارجهانی است؛ قطعا استکبار از انقلاب اسلامی، جبهه مقاومت و ملت های مقاوم و شجاع منطقه سیلی های جدیدی دریافت خواهد کرد.

وی با تاکید بر لزوم عظت و اقتدار ملی و بین المللی و پیشرفت در اخلاق و معنویت افزود: در چهار دهه پیش روی باید در قله های اخلاق و معنویت و عدالت اجتماعی قرار بگیریم.

ابوترابی فرد با اشاره به اینکه عدالت پیام پیامبر اکرم (ص)، انبیای الهی و انقلاب است، گفت: حضرت علی (ع) می گوید «دین را پناهگاه خود قرار دهید»؛ یعنی یک مدیر در نظام اسلامی باید بر اساس آموزه های وحیانی قدم بردارد و آراسته به ارزش های دینی باشد و باید با شمشیر عدالت جامعه را اداره کرد.

امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب می فرمایند «اگر مدیری در نظام اسلامی آراسته به عدالت نباشد در این نظام جایگاهی ندارد».

وی پیشرفت در حوزه های اخلاق و معنویت، امنیت کشور، امنیت اجتماعی و ارتقاء بهره وری را مورد تاکید قرار داد و افزود: در این حوزه بسیار ضعیف هستیم؛ رشد اقتصادی مرهون بهره وری و استفاده درست از نیروهای انسانی است.

ریشه یابی شعار «مرگ بر آمریکا»

ابوترابی فرد با اشاره به اینکه با هزینه های کلان هیچ اتفاقی رخ نخواهد داد، گفت: با ارتقاء بهره وری شکوفایی اقتصادی رخ داده و فقر ریشه کن می شود.

وی همچنین پیشرفت در ار ارتقای بهره وری و انضباط اجتماعی را مورد تاکید قرار داد و افزود: دهه پیش رو باید دهه قانون گرایی و حاکیت قانون باشد. مدیران و مسئولان باید در این عرصه پیشگام بوده و نماد قانون مداری و احترام به قانون باشند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: مردم باید به معنای واقعی کلمه احترام به قانون را در رفتار مدیران کشور مشاهده کنند.

وی با اشاره پیشرفت در وحدت ملی را مورد تاکید قرار دارد و بیان کرد: امروز ایران نماد وحدت ملی است؛ هر کجا هستیم باید اتحاد داشته باشیم و هرگونه اختلاف را از جامعه اسلامی ریشه کن کنیم، کشوری که قرآن، پیامبر اسلام (ص) و اهل بیت دارد نباید گرفتار اختلاف شود.

امام جمعه موقت تهران گفت: امروز جامعه اهل سنت و شیعه ایران در کنار رهبر معظم انقلاب یکپارچه دست در دست هم ایستاده اند؛ اما این وحدت ملی باید ارتقا پیدا کند و کمترین زمینه اختلاف در جامعه ایجاد نشود. مسئولان باید در این زمینه پیشگام باشند از هر کلامی که کمترین اختلاف را خلق می کند پرهیز کنند.

وی با اشاره به شعار «مرگ بر آمریکا» بیان کرد: این شعار به معنای مرگ بر مزدورانی است که سال ها سال ملت مظلوم غزه را محاصره کرده اند.

ابوترابی فرد گفت: مرگ بر آمریکا به معنای مرگ بر رژیمی است که سرزمین فلطسین را غصب کرده اند؛ مرگ بر کسانی است که چهار سال ملت قهرمان یمن را محاصره و بمباران می کنند؛ یعنی مرگ بر اربابانی که گروه های تروریستی را خلق و از آنها حمایت کردند.

وی تصریح کرد: این شعار به معنای مرگ بر داعش، مرگ بر جهان خوارانی که عزت و استقلال و عظمت ملت اسلام را بر نمی تابند و مرگ بر دشمنان اسلام و ملت بزرگ ایران است.

کد خبر 4539199

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 12 =