۷۱۶ کیلومتر فیبر نوری در استان قزوین ایجاد شده است

قزوین- مدیرکل ارتباطات زیرساخت استان قزوین گفت: با ایجاد ۷۱۶ کیلومتر شبکه فیبرنوری و تامین ۵۱ گیگ پهنای باند تمامی نیازهای زیرساختی ارتباطی در استان را ایجاد کرده ایم و هیچ کمبودی نداریم.

به گزارش خبرنگار مهر، حسین قلی پور عصر سه شنبه به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با تشریح دستاوردهای ایجاد شده در شبکه زیرساخت استان اظهارداشت: در چهار دهه گذشته دشمنان بسیار تلاش کردند تا با انواع دسیسه و نقشه های مختلف مانند ترور، جنگ تحمیلی، فشار اقتصادی و تحریم ها به روند روبه رشد انقلاب اسلامی در عرصه های مختلف آسیب بزنند و این قطار پیشرفت را از حرکت بازدارند اما به لطف الهی و هدایت رهبری و ایستادگی مردم و اتکا به دانشمندان خود در عرصه های مختلف به موفقیت های زیادی دست پیدا کرده ایم.

قلی پور بیان کرد: در عرصه زیرساخت ارتباطی خوشبختانه به موفقیت های ارزشمندی رسیده ایم و قادریم نیازهای خود را در عرصه فنی و مهندسی تامین کنیم و این افتخار از دستاوردهای انقلاب اسلامی است.

مدیرکل ارتباطات زیرساخت استان قزوین تصریح کرد: امروز هم از تکنولوژی روز جهان برخورداریم و هم با استفاده از تخصص دانشمندان و کارشناسان ایرانی به نقطه ای رسیده ایم که هیچ نگرانی در این عرصه نیست و قادریم مشکلتت خود را حل کنیم.

وی اضافه کرد: با تامین بستر زیرساخت ارتباطات کشور از طریق سیستم انتقال شامل: فیبر نوری و تجهیزات متصل به آن و نیز تامین پهنای باند مورد نیاز مشترکان از جمله اپراتورهای مخابرات و سازمانهای خصوصی، سوئیچینگ ارتباطات استان با سایر استان نیز در شرایط مطلئبی است.

قلی پور گفت: استان قزوین موقعیت ویژه ای دارد و در مسیر ترانزیت ترافیک بین استانهای دیگر است و ما نیزبستر فیبر نوری را تامین کرده ایم و با ۵  استان به صورت مستقیم و در ادامه ۱۳  استان دیگر به صورت غیر مستقیم ترانزیت ارتباطات انجام می شود.

ایجاد ۷۱۶ کیلومتر فیبر نوری در استان قزوین

مدیرکل ارتباطات زیرساخت استان قزوین یادآورشد: در حال حاضر ۷۱۶ کیلومتر فیبر نوری در استان ایجاد شده است و با استانهای همجوار هم ارتباط داریم و شبکه بزرگ کشور در این عرصه در آماده ترین وضعیت قرار دارد.

وی با بیان برخی دستاوردهای زیرساخت ارتباطی در استان اظهارداشت: در میزان رشد شبکه انتقال در استان در سال ۸۹ حدود ۲۰ گیگ  ظرفیت ایجاد شده بود در حالی که این میزان در شرایط کنونی به ۳۲۶ کیگ در شبکه انتقال به ۱۶ برابر افزایش یافته است.

قلی پور اضافه کرد: پهنای باند در استان در حال حاضر ۵۱ کیگ به حدود ۲۰ اپراتور واگذار شده است و در وضعیت خوبی هستیم و اگر اپراتورها بخواهند تعداد کاربران را بالا ببرند این امکان هست و ما قادریم همه نیازهای مشتریان را تامین کنیم.

مدیرکل ارتباطات زیرساخت استان قزوین اظهارداشت: در طول هشت سال گذشته و از زمان تاسیس این اداره پهنای باند دیتا از یک گیگ به ۵۱ گیگ رسیده و طول فیبر نوری از ۵۲۰ کیلومتر به ۷۱۶ کیلومتر افزایش یافته است.

وی اضافه کرد: جهت جلوگیری از قطع ارتباط در بخش تغذیه نیرو در استفاده از تغذیه نیرو برای تجهیزات شبکه از برق شهر و دیزل ژنراتور  و باطری ها ups جهت پشتیبان مورد استفاده قرار می گیرد.

قلی پور گفت: به متقاضیان هم پهنای باند می دهیم و هم فضا و برق را واگذار می کنیم و خدمات مکانی هم داده می شود.

وی در خصوص میزان مصرف پهنای باند در استان تصریح کرد: در حال حاضر میزان مصرف توسط اپراتورها حدود ۲۶ گیگ است و ما پهنای باندی به حجم ۵۱ گیگ به اپراتورها داده ایم تا هیچ کمبودی نباشد.

مدیرکل ارتباطات زیرساخت در خصوص مهمترین دغدغه در این عرصه اظهارداشت: قطع ارتباط مهمترین نقطه آسیب پذیری است که با برنامه ریزی و اقدامات پیش بینی شده و خرید تجهیزات مدرن امکان ارتباط از سایر مراکز تامین شده و تاکنون هم قطعی آسیب پذیر در استان نداشته ایم و شاید قطع فیبر در مقاطع موقت بوده اما هرگز قطع ترافیک نداشتیم چون مسیر جایگزین داریم تا مشکلی ایجاد نشود.

طراحی و اجرای زیرساخت ارتباطی در کشور بومی سازی شده است

وی در ادامه گفت: دستگاههای خدمات رسان برای حفاری در سطح شهر حتما باید از این اداره استعلام کنند و ما بسرعت و در کمتر از ۴۸ ساعت جواب می دهیم تا بسترهای ارتباطی استان که اهمیت زیادی دارد آسیب نبیند.

قلی پور گفت: خوشبختانه تخصص انتقال فیبر نوری، دیتا، سوییچ و تغذیه را داریم و هر اتفاقی رخ دهد قادریم بسرعت رفع اشکال کنیم.

کد خبر 4540548

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 1 =