پروژه قزوین به تنکابن ۴۰ میلیارد تومان هزینه داشته وبایدتکمیل شود

قزوین-مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین گفت:برای اجرای پروژه قزوین، الموت، تنکابن که مسیر استان های قزوین و مازندران را به نصف کاهش می دهد تاکنون ۴۰ میلیارد تومان هزینه شده و باید تکمیل شود.

به گزارش خبرنگار مهر، پنجمین جلسه شورای حفظ حقوق بیت المال در امور اراضی و منابع طبیعی استان روز چهارشنبه در دادسرای قزوین به ریاست رئیس کل دادگستری استان تشکیل شد.

مسعود حق لطفی در این جلسه گفت: در حوزه راهسازی دو طرح ملی داریم که مسیر قزوین به الموت وتنکابن حدود ۱۶۸ کیلومتر و محور قزوین به رازمیان و رحیم آباد به کلاچای حدود ۱۴۵ کیلومتر است که مصوبه هیئت وزیران را دارد و زمینه اتصال قزوین به استانهای مازندران و گیلان را برقرار می کند.

وی اضافه کرد: با این طرح ها اتصال استانهای شمالی و مرکزی برقرار خواهد شد که حدود ۷۳ کیلومتر جاده در استان قزوین دارد و ۷۲ کیلومتر در گیلان که از مصوبات مهمی است که عملیات ساخت آن از سال 88 آغاز شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین تصریح کرد: در سال ۹۱ حدود ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای طرح پیش بینی و قراردادها منعقد شد که امروز به دلیل مشکلات زیست محیطی طرح متوقف شده است.

حق لطفی افزود: تاکنون ۴۰ میلیارد تومان در این پروژه هزینه کرده ایم ولی به دلیل موانع ایجاد شده در حال حاضر فضای کافی برای کار نداریم و اجرای طرح متوقف شده و محیط زیست مانع اجرا شده و گفته شده پیوست زیست محیطی ندارد.

وی اظهارداشت: این که یک طرح ملی پس از میلیاردها تومان هزینه امروز متوقف شود منطقی نیست و باید با تعامل سازنده با محیط زیست اشکالات را برطرف کرده و آن را تکمیل کنیم.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین یادآورشد: اگر نتوانیم بسرعت برای این طرح تصمیم گیری کنیم و کار را ادامه دهیم نگران هستیم که پیمانکار ترک فعالت کند و ما بیشتر متضرر شویم.

حق لطفی گفت: این مسیر کوهستانی است و فضای زیادی برای تغییر مسیر نداریم لذا باید با ایجاد تونل و پل اشکالات محیط زیست را برطرف کنیم.

وی بیان کرد: این پروژه از نظر اقتصادی و گردشگری اهمیت زیادی دارد و مسیر ۲۸۰ کیلومتری قزوین به مازندران را تا نصف کاهش داده و به ۱۴۶ کیلومتر می رساند و در کاهش مصرف سوخت و زمان سفر بسیار تاثیرگذار است و باید آن را تکمیل کنیم تا مردم از منافع آن برخوردار شوند.

کد خبر 4541295

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 0 =