قانون مداری۹۸درصد مدیران/اجرای موفق قانون منع بکارگیری بازنشستگان

بیرجند- رئیس دیوان محاسبات کشور گفت: بر اساس تحقیقات میدانی و بررسی پرونده های دیوان محاسبات خوشبختانه ۹۸ درصد مدیران قانون مدار هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، عادل آذر در جمع خبرنگاران با بیان اینکه طبق یک روند ۱۵ ساله تمام پرونده های دستگاه های اجرایی در قالب بودجه رسیدگی شده است، اظهار کرد: بر اساس این تحقیقات میدانی و بررسی پرونده های دیوان محاسبات خوشبختانه ۹۸ درصد مدیران انسان های قانون مداری هستند.

وی با اشاره به اینکه بین جرم و تخلف تفاوت وجود دارد، افزود: کسی که در بیت المال تصرف می کند و بودجه ای را به نفع خود ضبط کرده جرم انجام داده و نیازمند مجازات است اما تخلف، تصریح قانونی همانند جرم را نداشته و تخلف از مقررات و قوانین به طور صریح پیش بینی نشده است که این حاکی از اختلاف اساسی جرم با تخلف است.

رئیس سازمان دیوان محاسبات با بیان اینکه اگر تخلفی جرم تشخیص داده شود رای دیوان محاسبات برای قوه قضائیه و اعمال مجازات ارسال خواهد شد، گفت: دیوان محاسبات مرجع رسیدگی است و همواره تلاش خواهد کرد از ظرفیت ها و ساز و کارهای قانونی به نفع استان استفاده کند.

وی با اشاره به اینکه به مدیران اجرایی استان باید اجازه تصمیم گیری و ریسک داده شود، عنوان کرد: قانون منع به کارگیری بازنشستگان قانون خوبی است اما در مواردی معافیت هایی دارد که باید طبق آن ها عمل کرد.

آذر با بیان اینکه خوشبختانه مدیران و وزارت کشور در خصوص اجرای قانون  منع به کارگیری بازنشستگان بسیار خوب عمل کرده اند، اظهار داشت: کسانی که از بازنشستگی بر می گردند قطعا از معافیت ها و تبصره های قانونی استفاده می کنند و جرمی صورت نگرفته است.

کد خبر 4542058

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 10 =