حضور زن در جامعه نباید آسیبی به بنیان خانواده وارد کند

رشت- معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور تأکید کرد: کارکردهای اقتصادی بانوان و حضور آنها در اجتماع یک واقعیت است اما نباید آسیبی به بنیان خانواده‌ وارد کند.

به گزارش خبرنگار مهر، معصومه ابتکار بعدازظهر شنبه در جلسه نشست گفتگوی ملی خانواده که در سالن غدیر استانداری گیلان برگزار شد با بیان اینکه در آستانه پنجمین دهه انقلاب مقام معظم رهبری با صدور پیام مهم افق ‌های پیش‌روی ما را مشخص کرده و دولت نیز دنبال کننده اهداف و برنامه این پیام راهبردی است.

وی در ادامه با بیان اینکه خانواده جایگاه ویژه‌ای در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دارد، افزود: متاسفانه امروز با پیشرفت تکنولوژی و فضای مجازی بنیان خانواده ها هدف قرار گرفته است.

ابتکار با اشاره به اینکه امروزه «تنهایی» معضل جدی است که بسیاری از کشورهای دنیا با آن مواجه بوده و برای آن وزیر منصوب کرده‌اند، گفت: موضوع خانواده و توجه به آن و ایجاد زمینه‌های مناسب برای داشتن معیشت بهتر و همچنین اشتغال حائز اهمیت است.

وی با بیان اینکه دولت نیز در این زمینه اقدامات بسیاری انجام داده است، بیان‌کرد: البته به رغم همه تلاش‌های انجام شده هنوز با معضل بیکاری در خانواده ها مواجه هستیم. متاسفانه وجود بیکاری سبب بروز آسیب‌های اجتماعی همانند اعتیاد و تزلزل در بنیان خانواده‌ها شده است.

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور در ادامه با اشاره به ارائه لایحه در زمینه مقابله با آسیب‌های اجتماعی و خشونت علیه زنان در شورای اجتماعی کشور، تصریح‌کرد: آموزش مهارت‌های ارتباطی، آموزش های قبل و بعداز ازدواج و همچنین پرداخت وام ازدواج برخی از سیاست های دولت در این زمینه است.

وی به ظرفیت و پتانسیل تشکل‌ها و خیریه‌ها فعال در کشور اشاره کردو افزود: در بحث زنان و خانواده یکی از رویکردهای ما حمایت است در کنار همه این تلاش‌ها انجام شده امروز شاهد بروز آسیب‌ها به واسطه وجود اختلال ارتباطی در میان خانواده‌ها هستیم.

ابتکار با تأکید برلزوم وجود روابط عاطفی امید بخش و نشاط آور در میان اعضای خانواده، تصریح‌کرد: عدم توجه به جوانان و سالمندان در خانواده از مهم‌ترین مشکلاتی است که دنیا با آن مواجه است. بیان هزار و ۵۰۰ کلمه در یک خانواده پنج نفری طبیعی است که متاسفانه امروز به زیر ۵۰۰ کلمه رسیده که مطلوب نیست.

وی با اشاره به اجرای مرحله نخست گفتگوی ملی خانواده در استان گیلان، ادامه داد: NGO، تشکل‌های دانشگاهی، فعالین اجتماعی و احزاب همه برلزوم تقویت بنیان خانواده تأکید دارند.

ابتکار بابیان اینکه کارکرد اقتصادی بانوان و حضور آنها در اجتماع یک واقعیت است اما نباید آسیبی به خانواده‌ها برساند، افزود: در استان گیلان با توجه به مشکلاتی که در این حوزه وجود دارد مسئولان باید با نگاه ویژه‌ای به این موضوع رسیدگی کنند.

کد خبر 4543797

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 0 =