عضویت دانشگاه علوم پزشکی تهران در انجمن بین المللی «اقتصاد دارو»

دانشگاه علوم پزشکی تهران به عنوان اولین دانشگاه از ایران به شبکه بین المللی دانشجویی انجمن تخصصی اقتصاد دارو (ISPOR) پیوست.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه علوم پزشکی تهران، دانشگاه علوم پزشکی تهران به عنوان اولین دانشگاه از ایران به شبکه بین المللی دانشجویی انجمن تخصصی اقتصاد دارو (ISPOR) پیوست و در جلسه ماهیانه International  Network Leadership Meeting که در نیوجرسی آمریکا برگزار شد به طور رسمی معرفی شد.

ISPOR معتبرترین انجمن جهانی در حیطه اقتصاد سلامت بوده که در سال های اخیر توانسته نقش به سزایی در توسعه زیرساخت های اقتصاد سلامت در سیاستگذاری های کلان کشورها ایفا کند.

این انجمن تخصصی با ماموریت «ارتقای تصمیم سازی برای سلامت جهانی» با شکل دهی شبکه ای متشکل از بیش از ۱۱۰ کشور، سالانه چندین مناسبت مختلف علمی و آموزشی حضوری و مجازی تدارک دیده تا بتواند مفاهیم اقتصاد سلامت را در سطوح مختلف نهادینه کند.

برای تشکیل بخش دانشجویی این انجمن در ایران، جلسه معرفی ISPOR تشکیل و انتخاباتی برای تعیین هسته اجرایی در گروه اقتصاد و مدیریت داروی دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد که ۴ نفر از دستیاران گروه برای تصدی مسئولیت اجرایی و ارتباطات این شبکه بین المللی انتخاب شدند تا بعد از انجام مراتب قانونی و تایید دانشگاه علوم پزشکی تهران در این انجمن بین المللی، فعالیت خود را آغاز می کنند.

دکتر شکوفه نیکفر، دانشیار گروه اقتصاد و مدیریت دارو دانشگاه علوم پزشکی تهران و رئیس بخش منطقه ای ایران در ISPOR نیز مسئولیت راهبرد ISPOR-TUMS را به عهده خواهد داشت.

کد خبر 4543847

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 2 =