کارگاه‌های غیرمجاز جمع‌آوری زباله پلمب می شود

کرمان - مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند کرمان گفت: این سازمان بر تمام کارگاههای فعال در زمینه جمع آوری زباله نظارت دارد و در این راستا کارگاه های غیر مجاز را پلمب می‌کند.

محمدرضا قربانی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: در دی ماه سال جاری توسط سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرمان، به حدود هزار و ۱۲۱ خانوار در شهر کرمان آموزش های لازم در خصوص تفکیک زباله از مبداء داده شد.

قربانی با بیان اینکه این آموزش‌ها در قالب طرح تفکیک زباله از مبدا ارائه می‌شود، افزود: همچنین هزار و ۴۶۰ خانوار نیز تحت آموزش‌های بازآموزی در این زمینه قرار گرفتند.

 وی با اشاره به اهمیت آموزش شهروندان در خصوص طرح تفکیک از مبداء و جداسازی زباله‌های خشک از تر افزود: ۷۷۰ نفر از صاحبان اصناف شهر کرمان نیز در این زمینه آموزش های لازم را فرا گرفتند.

وی پسماندهای خشک جمع آوری شده در دی ماه را  ۲۸ هزار و ۸۴۲ کیلوگرم ذکر و تصریح کرد: هشت میلیون و ۷۵۲ هزار و ۶۴۵ کیلوگرم زباله  تر و خشک در این مدت از سطح شهر کرمان جمع آوری شده است.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرمان همچنین به  اخطارهای داده شده به خودروهای حمل پسماند خشک و متصدیان کارگاههای بازیافت اشاره و تعداد اخطارهای داده شده در این زمینه را  ۵۱۷ مورد دانست.

وی تاکید کرد: سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرمان بر تمام کارگاههای فعال در زمینه جمع آوری زباله نظارت دارد و در این راستا کارگاه های غیر مجاز را پلمب می‌کند.

قربانی همچنین جمع آوری سگهای بدون صاحب را از جمله اقدامات این سازمان ذکر کرد و گفت: ۴۶۸ قلاده سگ از سطح شهر جمع آوری شده و اقدامات لازم برای عقیم سازی آنها در حال انجام است.

وی همچنین از پاکسازی جاده کوهپایه از خاک و نخاله خبر داد و افزود: همچنین اطراف جاده کوهپایه تسطیح شده است.

کد خبر 4544398

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 3 =