دشمنی آمریکا علیه ایران با هیچ مذاکره‌ای تمام نمی‌شود

مشاور سابق وزیر خارجه با بیان اینکه دشمنی آمریکا علیه ایران پایانی ندارد، گفت: مذاکره با طرفی که به وعده‌های خود بدعهد است، نتیجه‌ای جز ضرر و زیان مادی و معنوی نخواهد داشت.

حسین شیخ الاسلام مشاور سابق وزیر امور خارجه در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص برخی محورهای مطرح شده در بیانیه جامع رهبر انقلاب اسلامی در حوزه سیاست خارجی، اظهارداشت: یکی از مواردی که رهبری بدان اشاره کردند موضوع استقلال بود که یکی از شعارهای اصلی مردم در زمان انقلاب اسلامی هم بود که نشان دهنده اهمیت آن برای انقلاب اسلامی ایران است و می‌توان آن را به عنوان یکی از اصلی‌ترین عناصر سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران نامید که مورد تاکید امام راحل و رهبری انقلاب قرار داشته و دارد.

وی گفت: معنای استقلال این نیست که با غرب و شرق ارتباطی نداشته باشیم بلکه به معنای عدم سلطه پذیری از جانب آنهاست و همچنین به معنای استقلال رأی و عمل در سیاست خارجی و روابط خود با کشورهای مختلف جهان است. به دلیل همین اهمیت است که شعار نه شرقی نه غربی را به عنوان یکی از شعارها و اصول اساسی در سیاست خارجی مطرح کردیم. این مهم قطعا بزرگترین دستاورد ایران اسلامی در سیاست خارجی به حساب می آید. 

مشاور سابق وزیر خارجه با بیان اینکه یکی دیگر از موارد اشاره شده توسط رهبری، مطرح شدن ایران اسلامی به عنوان قطب سوم در جهان دو قطبی آن زمان بود، افزود: در مصاف دو قطب شرق و غرب شاهد سقوط شرق بودیم و در نهایت دو تفکر متضاد با یکدیگر که یکی لیبرال دموکرات به رهبری آمریکا و دیگری تفکر اسلامی به رهبری جمهوری اسلامی ایران بود، در صحنه جهانی باقی ماندند.

شیخ الاسلام تصریح کرد: ایران پس از انقلاب اسلامی پایه گذار تمدن جدیدی در جهان شد که چگونگی دستیابی به این تمدن هم در قانون اساسی ما نهادینه شده است.

وی در خصوص زیان های مادی و معنوی مذاکره با آمریکا که رهبری بدان اشاره کردند، گفت: سیاست های خصمانه آمریکا نسبت به ایران اسلامی در چهل سال اخیر روشن و بدیهی است و خودشان هم به این دشمنی اعتراف و تاکید دارند. آمریکا قطعا با ماهیت جمهوری اسلامی ایران مشکل دارد بنابراین دشمنی آنها علیه ما پایانی ندارد و مذاکره با طرفی که به وعده های خود بدعهد است همانطور که رهبری هم فرمودند ضرر و زیان مادی و معنوی به همراه خواهد داشت.

شیخ الاسلام در پایان خاطرنشان کرد: مردم نشان دادند که علی رغم دشمنی‌ها و سختی‌های تحمیل شده از سوی دشمنان، تحت هدایت های هوشمندانه رهبری انقلاب و پیش از آن هم امام راحل، در برابر انواع توطئه هایی که در این سال ها از جانب استکبار علیه ما صورت گرفت، مقاومت کردند چرا که انقلاب اسلامی را متعلق به خود می دانند و شاهد بودیم که امسال هم علی رغم پیش‌بینی‌های دشمنان، مردم با شور بسیاری در راهپیمایی ۲۲ بهمن شرکت کردند که قطعاً این پشتوانه عظیم مردمی می تواند تامین کننده منافع ملی باشد.

کد خبر 4544444

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 4 =