ساخت ۱۱۷۶ واحد مسکن برای اقشار کم درآمد در خراسان جنوبی

بیرجند- مدیرکل بنیاد مسکن خراسان جنوبی به آغاز عملیات اجرایی یک هزار و ۱۷۶ واحد مسکن برای اقشار کم درآمد در استان اشاره کرد و گفت: تاکنون عملیات اجرایی ۹۷۷ واحد به پایان رسیده است.

علی اصغر آسمانی مقدم در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت: یکی از مهمترین اهداف و رسالت های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تامین مسکن محرومان و اقشار کم درآمد اعم از روستایی و شهری است.

وی با بیان اینکه این مهم از طریق تولید و احداث واحدهای مسکونی با فراهم کردن مشارکت و همکاری مردم، خیرین یا اخذ تسهیلات بانکی انجام می شود، بیان کرد: در همین راستا معاونت مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با مطالعه و شناسایی مناطق مناسب برای احداث مجتمع های مسکونی و تولید انبوه در شهرهای مختلف استان در قالب مسکن محرومین، اقدام به تامین زمین، طراحی، تامین منابع مالی، اجرا، نظارت کمی و کیفی بر اجرا و واگذاری کرده است.

مدیرکل بنیاد مسکن خراسان جنوبی، اجرای طرح مسکن مهر، ساخت مسکن شهری و انجمن خیرین مسکن ساز را از جمله مهمترین فعالیت های حوزه مسکن شهری عنوان کرد.

ساخت ۸۲۸۸ واحد مسکن مهر

آسمانی مقدم اضافه کرد: بر این اساس اجرای طرح مسکن مهر در شهرهای زیر  ۲۵ هزار نفر اعم از تهیه زمین، دریافت لیست متقاضیان پالایش شده از وزارت تعاون و معرفی متقاضیان به بانک های عامل برای اخذ تسهیلات و نظارت بر تهیه طرح های آماده سازی تفکیکی، و عملیات آماده‌سازی و عملیات ساخت واحدها به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی واگذار شده است.

وی یادآور شد: در این راستا تاکنون بالغ بر هشت هزار و ۲۸۸ واحد مسکن مهر در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت استان ساخته شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن خراسان جنوبی با اشاره به اینکه این نهاد تولید انبوه مسکن شهری را در قالب مسکن حمایتی و مسکن به قیمت تمام شده برای گروه های کم درآمد در دستور کار دارد، افزود: هدف نهایی بنیاد مسکن در موضوع تولید مسکن شهری تأمین مسکن برای اقشار کم درآمد متناسب با نیازهای مادی و معنوی متعادل با وضعیت اقتصادی خانواده کم درآمد است.

ساخت ۴۹۹ واحد مسکن محرومین

آسمانی مقدم از آغاز عملیات اجرایی ۴۹۹ واحد مسکن ویژه محرومین در استان از سال ۸۴ تاکنون خبر داد و گفت: از این تعداد تاکنون عملیات اجرایی ۴۶۴ واحد به اتمام رسیده است.

وی همچنین به آغاز عملیات اجرایی یک هزار و ۱۷۶ واحد مسکن اقشار کم درآمد در استان اشاره کرد و گفت: تاکنون عملیات اجرایی ۹۷۷ واحد از این مسکن ها به پایان رسیده است.

وی ادامه داد: همچنین تاکنون ساخت یک هزار و ۶۶۰ واحد مسکونی به صورت مشارکتی در استان آغاز شده که عملیات اجرایی یک هزار و ۱۴۶ واحد به اتمام رسیده است.

کد خبر 4544539

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 9 =