مدیران تنگ‌نظری و رقابت‌های داخلی را کنار بگذارند

خرم‌آباد- استاندار لرستان با تاکید بر لزوم واگذاری پروژه‌های نیمه‌تمام به بخش خصوصی برای تکمیل، گفت: مدیران در این رابطه تنگ‌نظری و رقابت‌های داخلی را کنار بگذارند.

به گزارش خبرنگار مهر، سید موسی خادمی ظهر یکشنبه در ستاد اقتصاد مقاومتی لرستان در سخنانی با تاکید بر لزوم ثبت اطلاعات پروژه های کلیدی استان در سامانه، اظهار داشت: در این راستا هر ماهه اطلاعات این پروژه ها توسط دستگاههای اجرایی در سامانه ثبت شوند.

پروژه‌های نیمه‌تمام به بخش خصوصی واگذار شوند

وی در ادامه با تاکید بر واگذاری پروژه های عمرانی استان به بخش خصوصی برای اجرا، عنوان کرد: ابتدای امسال معادل ۳۰ درصد اعتبارات عمرانی که ۷۶ میلیارد تومان پروژه های عمرانی بود برای واگذاری به بخش خصوصی هدفگذاری شد.

استاندار لرستان با بیان اینکه ما این امر به دستگاهها اعلام کردیم، گفت: دستگاهها هر چه که اعتبار عمرانی دارند حداقل ۳۰ درصدآن ها را واگذار کند.

خادمی با تاکید بر اینکه شرایط این امر نیز فراهم و آسان شده است، افزود: وقتی شورای هماهنگی سه قوه و مقام معظم رهبری اعلام می کنند که به بخش خصوصی واگذار شوند دستگاههای استان نباید اعلام کنند که این حیف و بیت المال است.

وی با تاکید بر اینکه وظیفه ما در این رابطه اجرا است، عنوان کرد: کشور، مجلس، روسای قوا و ... به این نتیجه رسیده اند که چون این سرمایه در این مملکت می ماند ایرادی ندارد که به بخش خصوصی واگذار شوند.

مدیران تنگ‌نظری و رقابت‌های داخلی را کنار بگذارند

استاندار لرستان، تاکید کرد: اگر در استان سد، پروژه، مدرسه، بیمارستان و ... نیمه تمام داریم برای تکمیل به بخش خصوصی واگذار شوند و حتی در مناطق محروم تا ۸۰ درصد تخفیف در این زمینه قائل شده است.

خادمی با بیان اینکه دولت اعتبار ندارد که پروژه ها را تمام کند، بیان داشت: کتابخانه مرکزی خرم آباد ۱۰ سال است که به خاطر سه تا چهار میلیارد اعتبار باقی مانده است.

وی با اشاره به اینکه موضوع مشارکت عمومی دولتی و خصوصی در دنیا عملیاتی می شود، ادامه داد: این امر موجب می شود که هزینه تمام شده کاهش پیدا کند.

استاندار لرستان با تاکید بر اینکه برخی این موضوع را نمی فهمند، نمی دانم چرا؟ بیان داشت: هیچ خبری نیست، فکر شده که به این نتیجه گیری در رابطه با پروژه های کشور رسیده ایم.

خادمی با بیان اینکه مدیران فکر کنند، رویکرد خود را عوض کنند، عنوان کرد: مدیران این پروژه ها را واگذار کنند، تنگ نظری را کنار بگذارند، رقابت های داخلی  را کنار بگذارید، مدیران نترسید و این کار را جلو ببرید.

کد خبر 4544891

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha