آخرین وضعیت ۱۳۷۰ واگن مترو کلانشهرها

معاون امور شهرداری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، گفت: وضعیت ۱۳۷۰ واگن باقی‌مانده برای مترو شهرهای کشور تا اردیبهشت و خرداد ۹۸ مشخص می‌شود.

حسین رجب‌ صلاحی در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص آخرین وضعیت متروی شهر پرند، اظهار داشت: این خط مترو از پروژه‌های زیرمجموعه شهرهای جدید است که تا فرودگاه امام (ره) توسط شهرداری تهران احداث شده است. چند هفته پیش جلسه‌ای در خصوص تعیین تکلیف این خط برگزار و اعلام شد حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیارد تومان دیگر برای تکمیل این خط لازم است.

وی ادامه داد: پیش‌بینی شد زمین‌هایی به ارزش حدود ۲۰۰ میلیارد تومان به پیمانکار داده شود تا بخش باقی‌مانده خط پرند تکمیل شود.

معاون امور شهرداری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور در خصوص اینکه گفته می‌شود زمین‌هایی که قرار است به پیمانکار واگذار شود، ارزشمند نبوده، افزود: قیمت زمین‌ها توسط دو کارشناس رسمی دادگستری مشخص شده بنابراین قیمت اعلام شده، حقیقی است.

رجب صلاحی درباره اینکه چرا خطوط متروی اقماری پیشرفت اندکی دارند، تصریح کرد: برای توسعه خطوط متروی شهرها، امکان انتشار اوراق مشارکت وجود دارد اما در خصوص متروهای اقماری چون باید شرکت عمران شهرهای جدید هزینه کند، امکان استفاده از این امتیاز وجود ندارد بنابراین این متروها نسبت به خطوط مترو شهری دچار عقب‌افتادگی هستند.

وی درباره آخرین وضعیت ۲۰۰۰ واگنی که قرار بود به مترو شهرها اختصاص یابد، گفت: ۶۳۰ واگن به مترو تهران اختصاص یافت، از ۱۳۷۰ واگن باقی‌مانده، ۷۵۰ واگن مربوط به مترو شیراز، اصفهان، تبریز، کرمانشاه و...، است و بیش از ۵۰۰ واگن دیگر نیز دوباره سهم مترو تهران، مشهد و کرج خواهد بود.

معاون امور شهرداری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور اضافه کرد: این هفته جلسه راهبردی در خصوص نحوه واگذاری این واگن‌ها برگزار می‌شود که دو بحث در این جلسه دنبال می‌کنیم؛ نخست جنس بدنه این واگن‌ها و دیگری، نحوه واگذاری واگن‌ها که به صورت تک تشریفات یا مناقصه برگزار ‌شود. در حال حاضر اسناد مناقصه آماده است و تنها باید در خصوص آن تصمیم‌گیری نهایی شود.

رجب صلاحی با بیان اینکه در مناقصه اولیه، کشف قیمت واگن‌ها انجام شد، خاطرنشان کرد: در این مناقصه هر واگن ۲۰۰ هزار یورو، پایین‌تر از نرخی بود که به ما اعلام شد. همچنین اردیبهشت تا خرداد سال آینده ، وضعیت واگن‌های باقی‌مانده مشخص می‌شود که چه نتیجه‌گیری و تَرک تشریفاتی مبتنی بر برگزاری مناقصه باشد.

کد خبر 4545265

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 0 =