قصد اروپا و آمریکا ضربه به مؤلفه‌های قدرت ایران است

کرج - معاون سیاسی دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا گفت: قصد اروپا و آمریکا ضربه زدن به مؤلفه‌های قدرت ایران است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سپاه استان البرز، سردار مهدی سنایی راد در یادواره یک‌صد شهید منطقه شهید صدوقی کرج، با اشاره به دستاوردهای چهل‌ساله انقلاب اسلامی، اظهار کرد: انقلاب اسلامی ایران دستاوردهای افتخارآمیزی همچون حضور در چند باشگاه راهبردی از حوزه‌های عملی و فناورانه دارد، همچنین طی هشت سال دفاع مقدس با استقامت و بردباری یک وجب از خاک کشور را واگذار نکردیم.

وی افزود: طی چهل سال عمر پربرکت انقلاب اسلامی موانعی وجود داشت که اجازه نداد به دستاوردهای بیشتری دست‌یابیم که در این میان می‌توان به خسارت هزارمیلیاردی هشت سال جنگ تحمیلی، تحریم‌های ظالمانه و بی‌حالی برخی مسئولان برای انجام کارهای اساسی و اقدامات جهادی اشاره کرد.

معاون سیاسی دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا در بخش دیگری با اشاره به حادثه تروریستی اخیر دشمن در زاهدان، گفت: دشمن سعی داشت ۲۲ بهمن چهلمین سالگرد انقلاب برگزار نشود اما حماسه حضور مردم بار دیگر آن‌ها را ناامید و مأیوس ساخت که بلافاصله اقدام به انجام حادثه تروریستی کردند با این تصور که توان امنیتی نظام فرسایش پیدا کند درحالی‌که باید گفت؛ این خیال باطلی بیش نیست چراکه فرهنگ شهادت در کشور ما نهادینه‌شده است. دشمن سعی دارد با انجام اقدامات تروریستی به تضعیف توان دفاعی ما بپردازد درحالی‌که روحیه جهادی و نگاه انقلابی سربازان این مرزوبوم هرگز از دفاع دست نخواهند کشید.

سردار سنایی راد بابیان اینکه دشمن جنگ نرم را باهدف ایجاد رخنه و فاصله میان مردم و نظام راه‌اندازی کرده است، گفت: نگاه رهبر معظم انقلاب عزت و اتحاد میان مردم را تقویت کرده است.

قصد اروپا و آمریکا ضربه زدن به مؤلفه‌های قدرت ایران است

وی گفت: هریک از کشورهای غربی به نحوی و با روش خود سعی دارند در کنار رئیس‌جمهور آمریکا به مؤلفه‌های قدرتی ما ضربه بزنند، توان دفاع، موشکی و اتحاد داخلی کشور ازجمله مؤلفه‌های قدرت ما است که سعی دارند با ایجاد فشار و جنگ روانی مارا به انجام مذاکره وادارند.

معاون سیاسی دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا به زنده کردن الگوهای دفاع مقدس و ایثار و شهادت تأکید کرد و گفت: جلسات ایثار پراکنده کردن عطر شهدا در جامعه است.

سردار سنایی راد تعداد جوانان حاضر در کشور را ۳۸ میلیون برشمرد و افزود: آماده‌ایم مسئولیت‌ها را به نسل بعد از انقلاب واگذار کنیم؛ مقام معظم رهبری کشور را برای حضور پررنگ جوانان آماده کرده است و نگاه ویژه‌ای به این قشر دارد.

وی با اشاره به اینکه امروزه سربازان این مرزوبوم برای دفاع از کشور به مبارزه و مقابله با قاچاق و غیره می‌پردازند، گفت: همان‌طور که در هشت سال دفاع مقدس توانستیم، امروز نیز خواهیم توانست باروحیه جهادی و با نگاهی از جنس نگاه شهدا به مقابله با تحریم‌ها بپردازیم؛ باید از غرب قطع امید کرد و به منابع داخلی اکتفا کنیم.

اگر مسئولان رفتار و اقدامات خود را با نگاهی جهادی انجام دهند اعتماد در جامعه افزایش خواهد یافتمعاون سیاسی دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا درآمد ارزی کشور را یک‌صد میلیارد دلار خواند و گفت: موجودی خزانه کشور نیز بیش از این میزان است؛ نیاز مردم جامعه بیش از چهل میلیارد دلار نیست اما افزایش سطح توقعات است که موجب تشدید فشار تحریم‌ها شده است و اعلام جنگ اقتصادی را به دنبال داشت.

سردار سنایی راد اضافه کرد: اگر مسئولان رفتار و اقدامات خود را با نگاهی جهادی انجام دهند اعتماد در جامعه افزایش خواهد یافت.

وی در بخش دیگری به وقایع پیش از انقلاب اشاره کرد و افزود: ارتش یکی از دستاوردهای رضاشاه بود که متأسفانه به نفع رضاخان و برای سرکوبی مردم فعالیت می‌کرد؛ در آن دوران رضاخان بزرگ‌ترین کشور خریدار تسهیلات غربی و آمریکایی بود اما برای رضایت انگلیسی‌ها عروس خلیج‌فارس (بحرین) که استان کشور بود را واگذار کرد.

معاون سیاسی دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا ضمن ابراز تأسف از اینکه در دوران رضاخان واگذاری خاک کشور با رفراندوم صورت می‌گرفت، ادامه داد: سرانجام مردم با رهبر کبیر انقلاب و احیای اسلام ناب موفق به پیروزی شدند، شیوه انقلاب متکی بر بصیرت و مقاومت عاشورا بود و مردم آن دوران اهل مقاومت و صبوری بودند که درنهایت جنگ، ترور و مقاومت مردم در این مدت ۲۲۰ هزار شهید برای ما به‌جا گذاشت.

کد خبر 4545602

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 7 =