داوری ۹۵ اثر در بخش چهل سالگی جام جم

دبیر کمیسیون تخصصی چهل سالگی پنجمین دوره جشنواره تلویزیونی جام جم اعلام کرد ۹۵ اثر در این بخش مورد ارزیابی قرار می گیرند.

به گزارش خبرگزاری مهر، عبدالکریم خیامی دبیر کمیسیون تخصصی چهل‌سالگی پنجمین دوره جشنواره تلویزیونی جام جم در خصوص برگزاری جشنواره جام جم و اهمیت آن گفت: برگزاری جشنواره جام جم کارکردهای متنوعی دارد. از یک سو مروری بر داشته‌ها و تولیدات است و از سوی دیگر پایش و ارزیابی آنها است. هم کشف استعدادهای برتر است و هم نوعی رقابت در ارتقای برنامه ها و توسعه نوآوری ها است. ضمن آن که از نتایج داوری ها و مراحل مختلف ارزیابی ها، می توان برای برنامه ریزی و سیاست گذاری آینده هم استفاده نمود.

وی افزود: به طور طبیعی برخی از این اهداف و کارکردها مستقیم و آشکار است، مثل تقدیر از عوامل برتر تولیدات، و برخی دیگر غیر مستقیم و غیر آشکار، مثل انتقال تجربیات و فراهم آمدن مقدمات سیاستگذاری و برنامه ریزی برای آینده.

خیامی در خصوص  تعداد آثار ارائه شده به بخش چهل سالگی اظهار کرد: آثار ارائه شده در بخش اول بیش از ۲۰۰ برنامه بود که بعد از ارزیابی به ۹۵ اثر رسید و در نهایت ۷ اثر به مرحله نهایی برتر معرفی شدند که در اختتامیه جشنواره اعلام خواهند شد، بازه ارزیابی این بخش از دی ماه سال ۹۶ تا ۲۲ بهمن ۹۷ بود که همه به دقت مورد ارزیابی کارشناسان مربوطه  قرار گرفتند.

وی در ادامه به نحوه ارزیابی این آثار و تعداد انتخاب شده به عنوان نامزد بهترین ها اشاره کرد و گفت: تفاوت کمیسیون چهل سالگی با دیگر کمیسیون ها در دو زمینه بود. نخست آن که بر خلاف دیگر کمیسیون ها یک برش موضوعی به برنامه ها بود نه ساختار برنامه سازی. دوم آن که به اقتضای این موضوع می بایست تا ۲۲ بهمن امسال اجازه ارسال آثار را می دادیم، لذا کار ارزیابی دشوارتر بود. ولی خوشبختانه چون مسئولیت ستاد چهلمین سالگرد سیما نیز به عهده دبیر این کمیسیون بود، آمادگی این کار از قبل فراهم بود.

دکتر خیامی که ریاست مرکز طرح، برنامه و ارزیابی سیما را نیز بر عهده دارد در ادامه گفت: از همین رو در مراحل میانی از ظرفیت حوزه ارزیابی نیز استفاده کردیم و خوشبختانه توانستیم اسامی نفرات برگزیده را در موقع مقرر به دبیر جشنواره تقدیم کنیم.

کد خبر 4545885

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 12 =