۱۷۵۰ طرح اشتغالزای مددجویان کمیته امداد استان مرکزی عملیاتی شد

اراک- مدیرکل کمیته امداد استان مرکزی گفت: تاکنون ۱۷۵۰ طرح اشتغالزای مددجویان کمیته امداد در استان مرکزی عملیاتی شده است.

قنبر موسی نژاد در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: از محل تسهیلات قرض‌الحسنه بند «ب» تبصره ۱۶ قانون بودجه سال جاری، ۳۷ میلیارد تومان اعتبار برای اشتغال مددجویان کمیته امداد استان مرکزی در نظر گرفته شده است.

وی افزود: بر اساس نیاز کمیته امداد استان مرکزی، ۱۷ درصد بیشتر از این مبلغ اعتبار، پرونده در اختیار بانک‌های عامل قرار داده شده است. خوشبختانه برخی از بانک‌های عامل استان تاکنون صد درصد به تعهداتشان عمل کرده اند و مقرر شد دیگر بانک‌های عامل نیز تا پایان سال نسبت به تعهداتشان عمل کنند.

موسی نژاد با اشاره به اینکه تاکنون بیش از یک هزار و ۷۵۰ طرح مددجویان کمیته امداد استان مرکزی عملیاتی و اجرایی شده، بیان داشت: تاکنون ۲۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان از سوی بانک های عامل پرداخت شده است و حدود ۷ میلیارد و ۵۰۰  میلیون تومان نیز از منابع کمیته امداد اضافه شده است.

وی تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود با انجام تعهد ۱۰ میلیارد تومان باقیمانده در منابع مالی بانک ها، مابقی طرح ها عملیاتی شود و تا پایان سال بیش از ۲۱۰۰ پرونده اشتغال در استان برای مددجویان کمیته امداد عملیاتی و اجرایی خواهد شد.

مدیرکل کمیته امداد استان مرکزی در بخش دیگر سخنان خود بیان داشت: البته این آمار و ارقام بدون احتساب بحث اشتغال پایدار روستایی است.

موسی نژاد اظهار داشت: البته در این حوزه نیز بیش از ۶۴ میلیارد تومان اعتبار برای کمیته امداد استان مرکزی پیش‌بینی شده است و در این زمینه نیز وارد فاز اول اجرا شده ایم.

وی ادامه داد: امیدواریم در بحث اشتغال روستایی هم اقدامات خوبی انجام شود و در این ارتباط هم یک هزار و ۱۹۰ پرونده مددجویان روستایی در کارگروه ملی اشتغال روستایی در حال بررسی است.

مدیر کل کمیته امداد استان مرکزی گفت: تاکنون  بالغ بر ۲۰ درصد از منابع اعتباری اشتغال روستایی جذب شده است. امیدواریم با فرایندی که در بخش اشتغال روستایی وجود دارد، بتوان در حوزه اشتغال روستایی اقدامات مطلوب صورت داد.

کد خبر 4546400

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 0 =