دوره جدید ماهنامه «زمانه» منتشر شد

نخستین شماره از دوره جدید ماهنامه زمانه با مدیرمسئولی مسعود فیاضی و سردبیری سیدامیرحسن دهقانی منتشر شد. 

به گزارش خبرگزاری مهر، زمانه در نخستین شماره خود به مناسبت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی ایران موضوعات گوناگونی درزمینه انقلاب اسلامی را مورد بررسی قرار داده است. مهم‌ترین پرونده این شماره «علم و انقلاب» نام دارد که به بررسی انتخاب استراتژی پیشرفت علمی از سوی رهبری انقلاب و تاثیر آن بر جریان علم در ایران پرداخته است. در بخشی از ورودی این پرونده چنین می‌خوانیم: 

آیت‌الله خامنه‌ای در شرایطی سکان رهبری انقلاب اسلامی را برعهده گرفت که مهم‌ترین مساله، انتخاب استراتژی اساسی برای پیشرفت ایران و دستیابی به آرمان های انقلاب بود. در این دوره طرح استراتژی توسعه اقتصادی از سوی اکبر هاشمی رفسنجانی و استراتژی توسعه سیاسی توسط سیدمحمد خاتمی چندان خوشایند رهبری انقلاب نبود.

 به نظر می رسد آیت‌الله خامنه‌ای از سال‌های پایانی دهه هفتاد و پس از عیان شدن نتایج استراتژی توسعه اقتصادی دولت هاشمی و توسعه سیاسی دولت خاتمی، استراتژی پیشرفت علمی را برای هدایت جامعه ایران برگزید و برای آن که تمایز آن را با مدل های توسعه غربی نشان دهد از نام گذاری آن به «توسعه علمی» اجتناب کرد.

انقلاب و غرب» و «پهلوی ها پس از سقوط» دو پرونده دیگر ماهنامه زمانه هستند. زمانه همچنین در بخش مجله خبری خود موضوعاتی چون جلسه اخیر رهبری با تاریخ نگاران، بحث های تازه درباره امام موسی صدر، صنعت موشکی ایران و ... را مورد بررسی قرار داده است.

گفتنی است ماهنامه زمانه در دوره جدید خود با همکاری مرکز رسانه و نشر علمی دانشگاه آزاد اسلامی و کانون اندیشه جوان منتشر می شود.

کد خبر 4546813

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 8 =