خانه سازمان های مردم نهاد در آذربایجان غربی راه اندازی می شود

ارومیه- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی گفت: خانه سازمان های مردم نهاد در استان راه اندازی می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، علی مصطفوی در نشست با سازمان های مردم نهاد اظهارداشت: در راستای توانمندسازی محلات و برخورداری تمام اعضای جامعه از خدمات مناسب و همچنین افزایش مشارکت های مردمی، دفاتر تسهیل گری در هشت نقطه از سکونتگاه های غیررسمی ارومیه فعالیت دارند.

وی  افزود: راه اندازی دفاتر تسهیل گری در ارومیه با همکاری سازمان های مردم نهاد انجام شده است و این دفاتر به عنوان بازوان دستگاه های اجرایی در ارایه خدمات به مناطق حاشیه نشین محسوب می شوند.

مصطفوی ادامه داد: راه اندازی این دفاتر در سایر شهرستان ها نیز در اولویت بوده و به زودی دفاتر تسهیل گری در تمام نقاط استان راه اندازی می شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی بیان کرد: مشکل دفاتر تسهیل گری شهرستان ارومیه نبود دفتر اختصاصی است و این امر نیز به زودی حل می شود و برای هر دفتر مکانی اختصاصی در نظر گرفته می شود.

وی با اشاره به اینکه ۲۰ آسیب اجتماعی در کشور شناسایی شده است، اظهار داشت: این معضلات و مشکلات به تنهایی توسط دولت قابل حل نیست و نیازمند مشارکت همه جانبه سازمان های مردم نهاد است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی گفت: سازمان های مردم نهاد می توانند مشکلات موجود را شناسایی و راه کارهای خود را برای رفع آن مشکل به سازمان های مربوطه ارائه دهند.

مصطفوی ادامه داد: امروز سازمان های مردم نهاد مورد حمایت دولت بوده و در این راستا تشکیل خانه سازمان های مردم نهاد در استان نیز در دستور کار است.

وی افزود: راه اندازی خانه سازمان های مردم نهاد می تواند به حل و فصل مشکلات این سازمان ها کمک کند و همچنین تعامل سمن ها و پیگیری مسائل را برای آنان تسهیل نماید.

سرپرست دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری نیز در این جلسه با تشریح اهمیت کارکرد سمن ها در جامعه گفت: امروز همه بر این باورند که سازمان های مردم نهاد ضامن سلامت جامعه و در واقع صدای مردم هستند چرا که این سمن ها از بطن همین جامعه و مردم بیرون آمده اند.

تاجفر افزود: سازمان های مردم نهاد ارتباط بسیار قوی با مردم دارند و کلکسیونی از ظرفیت ها در دل این سازمان ها نهفته است که باید با برنامه ریزی های دقیق از این ظرفیت ها در جهت حل مسائل و مشکلات مردم استفاده کرد.

فرماندار ارومیه نیز در این جلسه بیان کرد: مراجع تخصصی صادرکننده پروانه فعالیت سازمان های مردم نهاد باید نظارت جدی را بر عملکرد این سازمان ها داشته باشند.

علیرضا ملامحمدزاده ادامه داد: سازمان های مردم نهاد باید به صورت زنجیر وار در راستای پیشبرد کارها به هم کمک و از نگاهی رقیب گونه به هم خودداری کنند.

در ادامه این جلسه ۲۰ نفر از مدیران سازمان های مردم نهاد به بیان مشکلات و مسائل خود پرداختند.

حل مشکل بیمه ای اعضای سازمان‌های مردم نهاد، حمایت مسئولان از معلولان و سازمان های مردم نهاد، حل مشکلات زیرساختی سازمان های مردم نهاد، به رسمیت شناساندن سازمان های مردم نهاد در جامعه و توجه به اشتغال معلولان از اهم خواسته ها و مشکلات سازمان‌های مردم نهاد بود.

کد خبر 4547182

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 11 =